Mi Note Pro 2015501 modeli ile Türkiyede 3g ve 4g kullanılabilirmi?

trippin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Merhaba, mi note pro cihaz alarak aranıza katıldım, cihazı aliexpresten almanyadaki yakınımın adresine gönderttim. Cihaz sağ salim ulaştı ancak satıcaya 2015021 modelini istediğimi söylememe rağmen ve sipariş esnasında 2015021 modeli seçmeme rağmen Çinli satıcı 2015501 modelini göndermiş. Cihaz isteğim üzerine çokludil rom flashlanarak gönderildi ve şuan için bootlader sorunu yok. Kısa girizgahtan sonra sorum şu bu modelin Td-lte versiyon olması sebebiyle ülkemizde ve avrupada 3g ve 4g yi desteklemediğini biliyordum ancak kuzenim almanya telecom hattını taktığında 3g ve 4g nin çektiğini söyledi bunu özellikle denettirdim, Türkiyeye geldiğinde burdada en azından 3g yi kullanabilirmiyim ? Ve ayrıca custom rom atıldığında düzelmesi mantıklımı cihazın desteklediği frekans band aralığı donanımla ilgi değilmidir? Eğer kullanamıyacaksam para iadesi veya cihaz değişimi talep edeceğim geç olmadan müdehale etmem gerek.. (ilk açtığım konudur hatam varsa affola..)

Teşekkürler...

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Bu ülkelere göre;

Bunlar da bandlar;

trippin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
İlginize teşekkür ederim. Verdiğiniz linklerden daha önce incelemiştim benim anladığım hiç biyerde 2g dışındakileri desteklemiyor. Peki yazılımla değiştirilebiliyormu? Yada ne yapmalıyım Sormak istediğim bu

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Ben Mi Note Pro'ların tek sürüm ve Global anlamda desteklenen sürümün çıktığını biliyordum ki mi.com üzerinden aldığım ekran görüntüsü de bunu destekliyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ek olarak Almanya'nın Telecom servis sağlayıcısının yayın yaptığı frekansları da inceledim. 3G olarak 2100 bandını, 4G olarak ise aynı ülkemizdeki gibi 800, 1800 ve 2600 bandlarını kullanıyor. Bizde ek olarak bi de 2100 var. Yani bu da demek oluyor ki eğer orada çalışıyorsa burada da çalışacak. Aldığım ekran görüntülerini de ekliyorum.

Bu 3G:

Bu da 4G:

İnşAllah yardımcı olabilmişimdir. Selamlar..

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Ben yazanları verdim sadece. ByKatre hocamın verdikleri her şeyi açıklamış :)

mavi06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mükremin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
5
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bende mi note pro kullabıyorum ve ekran görüntüsündede görüldüğü üzere 4g de sorun yok ;)

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trippin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
ByKatre, RepairM@n, mavi06 hocam yardımlarınız için teşekkür ederim sanırım olay anlaşıldı, cihazım Türkiyeye gelince rahatça kullanabilceğim burdan bu anlaşılıyor.

ayrıca şunuda diyebilirmiyiz;
mi note pro modellerin donanımları aynı olduğu için hangi modeli aldığınızın önemi yok (20150021 / 2015022 / 2015501), ve rom flaslarken bu model numaralarının da bi önemi yok. her custom rom her mi note pro modeline flashlanabilir.
misal ben s4 i9505 (Snapdragon) kullanıyorum LTE modeli Türkiyede satılan i9500 (exynos) modeliydi custom romları model numarasına göre farklı o yüzden mi note pro içinde bu geçerlimi diye aklıma takılmıştı. velhasıl sorularıma cevapları aldım ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.

sitesinden sorgu yaptığımda Türkiyede desteklenmediğini gördüm, o yüzden endişeliydim.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
O siteye güvenerek telefon alsaydık... O zaman Almanya'da da çalışmaması gerekirdi. Nokta. :)

trippin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Haklısın

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
ByKatre, RepairM@n, mavi06 hocam yardımlarınız için teşekkür ederim sanırım olay anlaşıldı, cihazım Türkiyeye gelince rahatça kullanabilceğim burdan bu anlaşılıyor.

ayrıca şunuda diyebilirmiyiz;
mi note pro modellerin donanımları aynı olduğu için hangi modeli aldığınızın önemi yok (20150021 / 2015022 / 2015501), ve rom flaslarken bu model numaralarının da bi önemi yok. her custom rom her mi note pro modeline flashlanabilir.
misal ben s4 i9505 (Snapdragon) kullanıyorum LTE modeli Türkiyede satılan i9500 (exynos) modeliydi custom romları model numarasına göre farklı o yüzden mi note pro içinde bu geçerlimi diye aklıma takılmıştı. velhasıl sorularıma cevapları aldım ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.

sitesinden sorgu yaptığımda Türkiyede desteklenmediğini gördüm, o yüzden endişeliydim.

Hocam böyle sitelere fazla güvenmemek gerekiyor. Güncelleme yapmadıkları için Türkiye'de 4G 'nin olduğundan bile haberleri yok. Bırakın Almanya'da çalışmasını, hangi cihazı seçerseniz seçin hepsinde Turkiye'de 4G çalışmaz diyecektir. Mesela LG G2' nin burada 4G olarak çalıştığına şüphemiz yok değil mi? Bu siteye göre hiçbir operatörde çalışmaması gerekirdi ama çalışıyor.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Üst Alt