Rehber Mi Note Pro 2 Farklı Root Yapma Yöntemi

'Mi Note Pro' forumunda HiddeNKinG tarafından 13 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. #1 HiddeNKinG, 13 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 8 Kasım 2016
    1st Method

1. Go to Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... sitesine gidin ve Developer ROM indirin daha sonra cihazınızın Updater Yani Güncelleme uygulamasını üzerinden yükleyin.

2nd Method

Gerekenller:

fastboot driver (Link ekte)
    twrp.img - Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    supersu - Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

common sense
    mi note pro!

1. Yukarıda ki tüm dosyaları indirin SuperSU dosyasını cihaza atın diğer dosyalar PC de kalsın Fastboot ve TWRP
    2. Telefonu kapatın Ses Kısma ve Güç tuşuna basarak açın. Fastboot menüye girmiş olacaksınız.
    3. Cihazı USB ile PC ye bağlayın.
    4. Komut Penceresini açın ve Fastboot dosyasının olduğu konumu gösterin. Benim ki C:/adb bu yüzden ben cd C:/adb yazarak gerekli bölüme girdim.
    5. fastboot devices yazarak cihazınızın tanındığını görün.
    6. TWRP zip dosyasını dışarı çıkarın. İçinden çıkan .img uzantılı dosyayı fastboot ile aynı yere atın ve adı kolay olsun diye twrp.img yazın.
    7. Komut penceresine fastboot boot twrp.img yazın
    8. Artık cihazınızda TWRP yüklü artık recovery menüye giderek SuperSu dosyasını yükleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar:

janjan ve sw33tking bunu beğendi.
  2. Hocam burada anlamadığım bir durum var. 7.adımdaki işlem TWRP'yi yüklemiyor, sadece onunla geçici olarak boot ediyor. Ardından da 8.adımda zaten TWRP ile boot etmiş olan recovery'den SU dosyası yükleniyor. Cihazı restart ettiğimizde TWRP'den eser kalmayacak ama SU yüklenmiş olacak.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

3. Aynen öyle olacak hocam

4. Hocam soyle bir sıkıntım var 2 gundur fastboot dosyası indiremiyorum.Kesiliyor indirirken baska pc ve baska yerlerdede denedim.Telefonu aldık kullanamıyoruz.

5. Hocam internet download manager tarzı bir program ile denediniz mi

6. yok hocam inmiyor kıllandıgım konu su miui surumunde 66.55.44.00 (LXHCNCD) stabil surum diyor testte ettim telefonu replikada değil içinde cleanmaster du speed booster gibi programlar var onlardan kıllandım. Ne developer iniyor ne stable

7. idm de linkin başı o harfini yazın, idm seçenekler dosya türlerinede TGZ ekleyin hızlı iner

casshern bunu beğendi.
  8. Hocam cidden cok tesekkur ederim 3 gundur indirmeyi deniyorum yok inmiyor bir o harfi nelere kadirmiş.

9. hocam developer rom root lumu. yoksa developer romu kurduktan sonra 2.method daki işlemleri yapacakmıyız.

10. Evet developer romlar rootlu gelir.

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. peki mi note pronun türkçe olan rom hangisi. root geektiren işimi bu romla hallettim ancak türkçe olan bir rom bulamadım.

12. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Bu sayfadan leo olanı indireceksin

13. bunu denedim güncelleme bölümünden yüklüyorum. yüklerken yarısında hata veriyor. bunu indirdiğim yerde söyle bir açıklama var
    Xiaomi MiNote PRO (leo) Kurulum:

14. Telefonun rootluysa flashify kur oradaki mi recoveryi telefona flashla sonra recovery i açacak oradan dosya yolunu gösterip kurabilirsiniz.

15. hemen hemen hepsini yaptım. root yetkisi veriyorum mirecovery.img dosyasını flashlıyorum. normal recovery açılıyor. farklı bir recovery mi açılması gerekiyor. cwm recovery gibi

16. Hayır mi recovery açılır

17. bir yerde yanlışlık var çözemedim bir türlü. açılan recoveryde sadece update.zip instoll seçeneği var dosya yolu göstermek için bir yer yok. sizede zahmet verdim.

18. Zaten dosyanın ismini update.zip yapacaksınız recoveryden sadece update.zip dosyasını flashlayabilirsiniz

19. Teşekkür ederim. Sorun çözüldü.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. Hocam sim kartı büyük olan yere taktım. Şimdide şebekeyi görmüyor. Ayarlarda durum bölümünde operatör bilinmiyor mobil ağ türü bilinmiyor mobil ağ durumu bağlantı yok diyor.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

21. Şebeke sorununu Qpst nin sürümü ile ilgiliymiş 2.7.422 sürümüyle restore edince düzeldi.

22. twrp.img link ölmüş üstad.

23. Güncelledim

janjan bunu beğendi.
  24. teşekkürler indirdim.

25. çok teşekkürler üstad sayende sonunda rom attım cihaza. bir türlü recovery moduna geçemiyordum,bununla geçip türkçe rom yükledim sonunda.clap~~hi~~:D

HiddeNKinG bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...