• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

Rehber Mi Note Pro 2 Farklı Root Yapma Yöntemi

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
1st Method

1. Go to
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
sitesine gidin ve Developer ROM indirin daha sonra cihazınızın Updater Yani Güncelleme uygulamasını üzerinden yükleyin.

2nd Method

Gerekenller:

fastboot driver (Link ekte)
twrp.img -

supersu -

common sense
mi note pro!

1. Yukarıda ki tüm dosyaları indirin SuperSU dosyasını cihaza atın diğer dosyalar PC de kalsın Fastboot ve TWRP
2. Telefonu kapatın Ses Kısma ve Güç tuşuna basarak açın. Fastboot menüye girmiş olacaksınız.
3. Cihazı USB ile PC ye bağlayın.
4. Komut Penceresini açın ve Fastboot dosyasının olduğu konumu gösterin. Benim ki C:/adb bu yüzden ben cd C:/adb yazarak gerekli bölüme girdim.
5. fastboot devices yazarak cihazınızın tanındığını görün.
6. TWRP zip dosyasını dışarı çıkarın. İçinden çıkan .img uzantılı dosyayı fastboot ile aynı yere atın ve adı kolay olsun diye twrp.img yazın.
7. Komut penceresine fastboot boot twrp.img yazın
8. Artık cihazınızda TWRP yüklü artık recovery menüye giderek SuperSu dosyasını yükleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Forum Uzmanı
VIP Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
50
Adım
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Hocam burada anlamadığım bir durum var. 7.adımdaki işlem TWRP'yi yüklemiyor, sadece onunla geçici olarak boot ediyor. Ardından da 8.adımda zaten TWRP ile boot etmiş olan recovery'den SU dosyası yükleniyor. Cihazı restart ettiğimizde TWRP'den eser kalmayacak ama SU yüklenmiş olacak.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

casshern

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
Hocam soyle bir sıkıntım var 2 gundur fastboot dosyası indiremiyorum.Kesiliyor indirirken baska pc ve baska yerlerdede denedim.Telefonu aldık kullanamıyoruz.

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
Hocam soyle bir sıkıntım var 2 gundur fastboot dosyası indiremiyorum.Kesiliyor indirirken baska pc ve baska yerlerdede denedim.Telefonu aldık kullanamıyoruz.
Hocam internet download manager tarzı bir program ile denediniz mi

casshern

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
Hocam internet download manager tarzı bir program ile denediniz mi
yok hocam inmiyor kıllandıgım konu su miui surumunde 66.55.44.00 (LXHCNCD) stabil surum diyor testte ettim telefonu replikada değil içinde cleanmaster du speed booster gibi programlar var onlardan kıllandım. Ne developer iniyor ne stable

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
601
Ertan
Cihazım
Mi 6
idm de linkin başı o harfini yazın, idm seçenekler dosya türlerinede TGZ ekleyin hızlı iner

gunebakanweb

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
12 Ağustos 2014
hocam developer rom root lumu. yoksa developer romu kurduktan sonra 2.method daki işlemleri yapacakmıyız.

gunebakanweb

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
12 Ağustos 2014
peki mi note pronun türkçe olan rom hangisi. root geektiren işimi bu romla hallettim ancak türkçe olan bir rom bulamadım.

casshern

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro

gunebakanweb

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
12 Ağustos 2014
bunu denedim güncelleme bölümünden yüklüyorum. yüklerken yarısında hata veriyor. bunu indirdiğim yerde söyle bir açıklama var
Xiaomi MiNote PRO (leo) Kurulum:

casshern

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
bunu denedim güncelleme bölümünden yüklüyorum. yüklerken yarısında hata veriyor. bunu indirdiğim yerde söyle bir açıklama var
Xiaomi MiNote PRO (leo) Kurulum:
Telefonun rootluysa flashify kur oradaki mi recoveryi telefona flashla sonra recovery i açacak oradan dosya yolunu gösterip kurabilirsiniz.

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gunebakanweb

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
12 Ağustos 2014
hemen hemen hepsini yaptım. root yetkisi veriyorum mirecovery.img dosyasını flashlıyorum. normal recovery açılıyor. farklı bir recovery mi açılması gerekiyor. cwm recovery gibi

casshern

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
hemen hemen hepsini yaptım. root yetkisi veriyorum mirecovery.img dosyasını flashlıyorum. normal recovery açılıyor. farklı bir recovery mi açılması gerekiyor. cwm recovery gibi
Hayır mi recovery açılır

gunebakanweb

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
12 Ağustos 2014
bir yerde yanlışlık var çözemedim bir türlü. açılan recoveryde sadece update.zip instoll seçeneği var dosya yolu göstermek için bir yer yok. sizede zahmet verdim.

casshern

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
bir yerde yanlışlık var çözemedim bir türlü. açılan recoveryde sadece update.zip instoll seçeneği var dosya yolu göstermek için bir yer yok. sizede zahmet verdim.
Zaten dosyanın ismini update.zip yapacaksınız recoveryden sadece update.zip dosyasını flashlayabilirsiniz

gunebakanweb

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
12 Ağustos 2014
Hocam sim kartı büyük olan yere taktım. Şimdide şebekeyi görmüyor. Ayarlarda durum bölümünde operatör bilinmiyor mobil ağ türü bilinmiyor mobil ağ durumu bağlantı yok diyor.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!