Rehber Mi Note Hard Brick Sorunu ve Çözümü

yay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
turkcell t60
Konular
2
Hocam sizin bootloader açık değil ise siz H.kadioglu na bir danışın durumu
Hersey acik kardesim bootloader, gelistirici modu ,hata ayiklama vs..mi account bile yapmistm..diyorum ya devamli yazilimsal seylerle ugrasiyorum ve termux icin en iyi sikistirma yontemi uzerinde denemeler yapiyordum..ve pc ile telin goremedigi usb leri format attim. Sadece son bir tanesi kalmisti onunda dosya sistemi kirilmasi zor birseydi..onun icin program ariyordum bircok program denedim olmadi ve son program cokertti teli. Nasil oldu anlam veremiyorum..ben usb ye format atacak diye ayarladm gitti telefonu yeniden baslatti ve siyah ekranda kaldi oyle..hicbir moda geciremedim. Edl modda oyle oluyormus arastirdm. Ve auth istiyor diyorlar lakin mi hesabimla miflash da account yaptim(giris basarili yazdi). Yani emin misiniz dostum yetkili kullanicisz giris olmadigina?!?! Bu cok karistirdu kafami cunku. Hesap aktif gorunuyordu ama 3 tane fastboot rom denedim olmadi. (Miflash , mi flash pro, mi flash64, qfil ve hatta bircok crakli kutusuz program denedim onlarda yapmadi. Crakli programlar portu (hs_loader_com6) goruyor ama rom atinca port veya device hatasi veriyor! Edl modda yapiyorum hepsini ama yok olmuyor. Qfil en iyisi lakin o da sahara hatasi veriyor ve buda yonetici izniyle alakali sanirim.
Ve birde miflash ile yaparken flash script hatasi aliyorum vede try modunda calisiyordu..onunda cozumu "mi flash configure" konsolundan ayarlar ile cozdum. Bu seferde sahara rx_data:237 hatasi veriyor..kafayi yiycem yahu hersey dogru sekilde yapiyorum ama niye devamli hata aliyorum..ozellikle bu sahara hatasinin cozumu yokmu? Ve niye poco x3 nfc icin prog_firehose.mbn dosyasi yok hicbir yerde? Fastboot dosyasinin icindeki prog_firehose.elf uzantili. Bunu cozmenin bir yolu yokmu? (Dedigin arkadasa bakacagim lakin sizinde bu konulardaki bilginizi almak isterim )

Ekli dosyalar

• IMG_20220730_234630.jpg
    IMG_20220730_234630.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 2
Üst Alt