Rehber Mi Note Hard Brick Sorunu ve Çözümü

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
hocam benim mi4 lte brick oldu ondada bunun yapılması yazıyor. bizde sim yuvasının altında kalıyor tabi bu testpoints. evde tek başima bir tornavida ve kablo ile bunu yapabilirmiyim?
Bunu yapabilirmisiniz? İşte buna cevap verebilmek bizim için o kadar zor ki. Ne sizi tanıyor ne eliniz tornavida tutuyor mu onu biliyoruz. Bunları bilmeden cevaplamak mümkün mü?
Eli tornavida ve havya tutan, tamirat işlerine yatkın herkes elbetteki yapabilir. Ancak burada küçük bir sorun var. Bu konuda belirtilen test points'ler belirtilen cihaz içindir. Her cihazın anakartı farklı olduğu için bu test points'ler de elbette farklı olacaktır. Bu yüzden öncelikle kendi cihazınızdaki anakart üzerinde bu noktaları öğrenmeniz gerekiyor.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
hocam benim mi4 lte brick oldu ondada bunun yapılması yazıyor. bizde sim yuvasının altında kalıyor tabi bu testpoints. evde tek başima bir tornavida ve kablo ile bunu yapabilirmiyim?
Çok zor. Cihaz ne durumda? Aygıt yöneticisinden fotoğraf atabilir misiniz? Mi4'ün Test Pointleri SIM yuvasının altında. SIM yuvasını sökmeniz gerekiyor. Bu da sıkıntılı...

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bhdratsy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
bahadır
Cihazım
mi4lte
Konular
3
Halletim hocam. Bizde durum biraz farklı. Telefonu komple sökmüş oldum ama değdi. Pcden girince durumu izah ederim.

Mustypass

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Hocam selamlar. Mi4c brick oldu ve miflash ile yükleme yapamıyorum cihaz kilitli diye hata veriyor. İşin kötüsü unlock olmuyor cihaz onaylanmadı diyor. Varmıdır bir çözümü?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
Hocam selamlar. Mi4c brick oldu ve miflash ile yükleme yapamıyorum cihaz kilitli diye hata veriyor. İşin kötüsü unlock olmuyor cihaz onaylanmadı diyor. Varmıdır bir çözümü?

Cihazın onaylanması bir hafta sürmekte onaylanmasını bekleyiniz.

IIAlparslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Es'ad
Cihazım
S7 Edge
Konular
6
Selamün Aleyküm, Gününüz Khayr Olsun.

Arkadaşlar Yaklaşık 1.5 Senedir MI Note 64GB lık Sürümünü Kullanıyorum. Telefon da Son 2-3 Ay İçerisinde Hafiften Donmalar, Kasmalar, Resetlemeler ve Diğer Daha Basit Telefonlarla Kıyaslayınca Dahi Dokunmatik Hassasiyetinin Zayıfladığını Görüyor ve Hissediyordum.
Üstüne Batarya Performansı da Olağandan Aşırı Düşmüştü. Bir Anda Şarjının Bitmesi veya Hızlı Dolup Hızlı Bitmesi Bazende Normal Seyrinde Devam Ettiğini İzlemledim.

Geçtiğimiz Hafta Telefonun Kamerası Durduk Yere Bozuldu. Şöyle ki Arka Kamerayı Açınca Sanki Cinli Film Çekiyormuşçasına Ekran Sallanıyor, Titriyor ve Kamera Lensinin Oradan Ses Geliyordu. Yani Hatta Makarasına Cin Çarptı Videoları Çekmek İçin İdeal Bir Kamera Olmuştu :| (Zannımca OIS Değil Maalesef, Çünkü Normal Gözle Lense Bakıldığı Zaman OIS Fark Ediliyordu..)

...Derken Dün Gece Şarjın Tamamıyla Bitmesiyle, Arkadaşın G3'ün Şarj Aletiyle Taktım Şarja...Klasik Her Zaman ki Gibi Batarya Tam Bitince Kırmızı Işık Yanıp Sönüyordu. Derken Uyuyakalmışım. Sabah Kalktık Baktık ki Şarj Olmamış...
Bizim Kütüphane'nin Prizleri de Avrupai Priz, Malum Kıbrıs..
Herhalde Yine Yerinden Oynadı, Temassızlık vs Olmuştur Diyip Geçiştirdikten Sonra Evde Tekrar Kontrol Ederken...

Saatlerce Şarjda Takılı Olmasına Rağmen Gördüm ki Ne Şarj Oluyor, Ne de Kırmızı LED Işığı Dahi Yanıyor...
Biraz Kurcalayınca Interneti Soluğu Burada Aldım.
Görüntü de Elimde Brick Bir Cihaz Var Gibi ama Sebepleri Ne Rom Ne de Başka Bir Yazılım Kurcalaması..

Bu Olayın Mahiyetini, Tefsirini Yapacak Bir İnsana İhtiyacım Var...
Ha Derseniz ki Telefon Gitti Geçmiş Olsun, Khayr Olur İnşaAllah ..
Lakin İçindeki Verilerimi Hiç Değilse Fotoğrafları Nasıl Kurtarabilirim Acaba?

....
HiddeNKinG chatin_62 ByKatre cantara .. Bir Cevap Hocalar..hi~~

Son düzenleme:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
IIAlparslan hocam telefon öyle durduk yere pek gitmez telefonu pc ye bağladığınızda pc den herhangi bir ses geliyor mu dener misiniz? farklı USB kablolar ile denediniz mi?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cihazların pili tamamen boşaldığında telefonun yeniden hayata dönmesi biraz zaman almaktadır. Ancak siz zaten çok uzun süre şarjda tutmuşsunuz. Belki kablonuzda yada adaptörünüzde bir sorun olmuş olabilir. Yada telefonun usb girişinde. Öncelikle başka adaptör ve kablo ile bir iki saat şarjda tutun. Daha sonra şarj ışığı yanması gerekir. Yine olmuyorsa telefonun şarj girişini bir şekilde kontrol ettirmeniz gerekiyor.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi4c de unlock için onay beklemenize gerek yok hocam cihazı fastboot moda alıp pc ye bağlayın ardından komut penceresinden "fastboot oem edl" komutunu verin cihazın ekranı kararacaktır. Ekran kararınca mi flashı açın yüklemeyi yapın. Mi4c konusunca link olması lazım 6.1.7 romunun onu kurun bootloaderi açık o sürümün. Mi4c bölümüne göz atmanız yeterli.

Edit: Mesaj tarihine dikkat etmemişim kusura bakmayın.

IIAlparslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Es'ad
Cihazım
S7 Edge
Konular
6
IIAlparslan hocam telefon öyle durduk yere pek gitmez telefonu pc ye bağladığınızda pc den herhangi bir ses geliyor mu dener misiniz? farklı USB kablolar ile denediniz mi?

Cihazların pili tamamen boşaldığında telefonun yeniden hayata dönmesi biraz zaman almaktadır. Ancak siz zaten çok uzun süre şarjda tutmuşsunuz. Belki kablonuzda yada adaptörünüzde bir sorun olmuş olabilir. Yada telefonun usb girişinde. Öncelikle başka adaptör ve kablo ile bir iki saat şarjda tutun. Daha sonra şarj ışığı yanması gerekir. Yine olmuyorsa telefonun şarj girişini bir şekilde kontrol ettirmeniz gerekiyor.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Başka 2 Kablo ile ve Farklı Adaptör Olarak MI Powerbank ve Bir de Katabiliyorsak Hadise Günü G3 Şarj Aleti ile de Denedim.
Bugün Yine Biraz Şarja Bırakayım Diyorum. Duruma Göre Tekrar Yazayım İnşaAllah

Üst Alt