Soru Mi note 3 ve Mi 5s Arasından Hangisini Seçersiniz?

Meraxes

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Merhaba ben Tuna. Bir kaç gün önce konu açmıştım. Konumda mevcut telefonumu satıp Xiaomi marka bir cihaz alacağımı belirtmiştim. Mi note 3 cihazı gerçekten ilgimi çekmişti ki hala çekiyor. Özellikle çift kamerası ve genel anlamda kamera özellikleri, pil performansı dikkate değer. Xiaomi mi 5s cihazının da işlemcisi sd 825 olması lazım. O da o konuda kafamı karıştırıyor. Hangisini seçeceğim bilemedim.Bir de diğer konumda arkadaşlara da sorduğum halde içime kurt düşüyor. Satıcı firmalar mi note 3'ün fiyatlarını indirimli haliyle 1600 tl civarında belirtmiş. Fiyatların önümüzde ki birkaç hafta boyunca artmasından korkuyorum. Cihazı hemen temin edemiyeceğim çünkü. Ne yapmamı önerirsiniz?

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Mi note 3 alın şu an çok uygun bir fiyata satışta

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yanlış hatırlamıyorsam Mi 6 le Mi Note 3 arasında kalmıştınız... Mi5s ise eski nesil bir cihaz. SD 821 kullanıyor. Performans olarak Note 3'ten biraz daha yüksek bir değer alacaksınızdır ancak batarya Note 3'te çok çok daha verimli çalışacak. Mi5s ile bir günü çıkartamayabilirsiniz. Ekran boyutu 5.1. Dolayısıyla Note 3 ile karşılaştırmada bunu da eksi olarak değerlendireceğim. Mi5s kamerasında son derece iyi bir lens kullanmasına rağmen çift kamera olmaması büyük dezavantaj. Kamera konusunda da Note 3 daha önde. Bunları göz önüne alınca Note 3 açık farkla daha tercih edilebilir bir cihaz bence.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Esasen mi5s in performansı mi note 3den çok daha yüksektir. Ama batarya verimliliği açısından note 3 daha iyidir. Kamera konusunda ise mi note 3 dxo mark tescilli sağlam bir kamera sistemine sahiptir. Boyutu da mi5s den biraz büyüktür.
[doublepost=1516953023,1516952870][/doublepost]Ben mi5s kullanıyorum. Şimdi alacak olsam ekran büyüklüğü nedeniyle note 3 alırdım. Her ne kadar note 3 kamerada iyi almış da olsa, mi5s dxo markta test edilmedi. Onun yerine Google pixel e bakılabilir

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Gözü kapalı Mı Note 3 tabiki . Cantara hocam gerekeni yazmış

Mi 5S Epicrom Global Beta 8.1.18

Meraxes

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Yanlış hatırlamıyorsam Mi 6 le Mi Note 3 arasında kalmıştınız... Mi5s ise eski nesil bir cihaz. SD 821 kullanıyor. Performans olarak Note 3'ten biraz daha yüksek bir değer alacaksınızdır ancak batarya Note 3'te çok çok daha verimli çalışacak. Mi5s ile bir günü çıkartamayabilirsiniz. Ekran boyutu 5.1. Dolayısıyla Note 3 ile karşılaştırmada bunu da eksi olarak değerlendireceğim. Mi5s kamerasında son derece iyi bir lens kullanmasına rağmen çift kamera olmaması büyük dezavantaj. Kamera konusunda da Note 3 daha önde. Bunları göz önüne alınca Note 3 açık farkla daha tercih edilebilir bir cihaz bence.

Valla siz çok ilgilisiniz. Pil konusu ve kamera ön planda şuan teşekkür ederim

Hypergibi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi max 2
Konular
0
Öncelikle herkese merhaba mi note 3 cihaz almak istiyorum. Şuanda mi max2 kullanıcısıyım ancak hiç memnun değilim. Örneğin video çekerken sesin boğuk çıkması çok anormal bir durum. Yazılımsal çok hataları var telefonun ancak mi note 3 ü inceleme imkanım olmadı hiç ondada video çekerken sesinde bi boğukluk gibi bir sıkıntı varmı acba?

Üst Alt