Yardım mi note 3 şarjda kapanıp açılma sorunu

skalaytr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
note 10 Pro
Konular
20
Arkadaşlar merhaba bir kaç seferdir gece telefonu şarja takıp yatıyorum sabah telefonu aldığımda kapanıp açılmış pin kodu ister vaziyette buluyorum. Neden yapar bilgisi olan varmı

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Arkadaşlar merhaba bir kaç seferdir gece telefonu şarja takıp yatıyorum sabah telefonu aldığımda kapanıp açılmış pin kodu ister vaziyette buluyorum. Neden yapar bilgisi olan varmı
Sürekli şarjda tuttuğunuz ve ardından ısınarak kapanıp açılıyor olabilir hocam.

Oyla:

skalaytr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
note 10 Pro
Konular
20
Sürekli şarjda tuttuğunuz ve ardından ısınarak kapanıp açılıyor olabilir hocam.
telefonun şarjı dolunca kesiyor şarjı diye biliyorum ama ? Birde ilk günden beridir bu şekilde kullanıyorum yeni olmaya başladı

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
telefonun şarjı dolunca kesiyor şarjı diye biliyorum ama ? Birde ilk günden beridir bu şekilde kullanıyorum yeni olmaya başladı
Keser hocam ama batarya sağlığı ve güvenlik açısından bu şekilde kullanmamanızı öneririm. Yeni olmaya başladı ise rom değişikliği, farklı bir uygulama veya şarj cihazınızın bozulması gibi etkenler buna sebep olabilir.

Oyla:

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Şarjı keser ancak telefon arkaplanda şarjı tükettikçe tekrar tekrar şarj işlemine devam eder. Gece şarja takıp yatmamanızı tavsiye ederim. Şarj işlemini ne kadar kısa tutarsanız o kadar iyidir. Hatta şarjı yarıda kesmeniz bile zararlı bir işlem olmayacaktır (örneğin şarjdayken telefon çaldığında şarjdan çıkarıp görüşmeyi yapıp sonrasında şarja devam edin ve mümkünse şarj sırasında cihazı kullanmamaya ve şarj süresini uzatmamaya dikkat edin.)

Oyla:
Üst Alt