Gcam Mi Note 3 MIUI10 Pie GCam Yükleme Rehberi

Pablito

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mükerrem
Cihazım
Pocophone f1
Konular
11
Merhabalar arkadaşlar. Bu yazımda sizlere MIUI tabanlı Android Pie (9) romlarda nasıl Google Kamera çalıştırabileceğimizi anlatacağım.
Öncelikle belirtmek istiyorum. Bu işlem için cihazımızın rootlu olması gerekmiyor. Sadece cihazımızın Bootloader kilidinin açık ve TWRP yüklü olması yeterli.
Ayrıca Gcam ayarlarını da nasıl yapmanız gerektiğini videoda gösterdim. Videoyu takip ederek sorunsuz bir şekilde Google Kamera uygulamasını kullanabilirsiniz....

1. Cihazımızın Bootloader kilidinin açık ve TWRP yüklü olması şart
  2. Sizlere vermiş olduğum linklerdeki fix ve apk dosyasını cihazınıza indirin.
  3. Cihazınızı Recovery modda yeniden başlatın.
  4. Recovery menüde install kısmından indirdiğiniz c2api.zip dosyasını seçin.
  5. Kurulum işlemi bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.
  6. Gcam uygulamasını kurun ve videodaki ayarları yapın.
  7. Artık Google Kamera uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz...
Herhangi bir yerde takılırsanız, yapamadığınız ya da zorluk çektiğiniz bir yer olursa yorumlarda belirtebilirsiniz. Hepinize hayırlı günler diliyorum...

Denenen Romlar : Eu 9.6.5, MiuiPro 9.5.30, mi-room 9.5.30

NOT: MIUI11 kullanan arkadaşların herhangi bir dosya flashlamalarına gerek yok. Build.prop dosyasına persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1 kodunu eklemeleri yeterli olacaktır...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
hocam her şeyi yaptım miui 11 sürümündeyim NOT: MIUI11 kullanan arkadaşların herhangi bir dosya flashlamalarına gerek yok. Build.prop dosyasına persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1 kodunu eklemeleri yeterli olacaktır... bu kısmı nasıl yapacagımı anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Telefonun rootlu olması gerekiyor en başta. Sonrasında ise play storeden QuickEdit isimli programı indirin ve açın.
Sol üst köşede 3 çizgi simgesine tıklayın ve dahili hafızayı seçin
Karşınıza cihazınızın dahili hafızası gelecek ve yukarı tarafta da dosya yolları gözükecek. / Simgesine tıklayın o yoldan.
Uygulama root izni isteyecek izin verin ve devam edin.
Ana dizinine girdiniz bu yol ile. Buradan system klasörüne girin ve orada bulunan build.prop dosyasını seçin.
Programda kodların yer aldığı dosya açılacak. En alt satıra gidin ve yazdığım kodu yazın.
Daha sonda sağ üstten klasör simgesine tıklayarak kaydet diyin.
İşlemlerimiz bu kadar. Cihazı yeniden başlatabilirsiniz...

hocam her şeyi yaptım miui 11 sürümündeyim NOT: MIUI11 kullanan arkadaşların herhangi bir dosya flashlamalarına gerek yok. Build.prop dosyasına persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1 kodunu eklemeleri yeterli olacaktır... bu kısmı nasıl yapacagımı anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

Biraz yukarda yazmıştım aslında hocam buyrun...

ksk4ever

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Eu rom miui 11 ön kameraya geçince çöküyor nedenini bilen var mı ?

ksk4ever

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Aslında geçeceksin eski sürüme mis gibi WhatsAppta kasmıyor ön kamera da çalışıyor nerden düştük bu hale

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
MIUI 10 / Android 9' da kaldım. Mi Room 9.9.3 kullanıyorum. Hiç macera aramaya gerek yok rom zaten gayet stabil , kullandığım GCAM en ufak ayrıntısına kadar calışıyor. Ben halimden memnunum :D

ksk4ever

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Miui 11de api flashlayınca ön kamera da düzgün çalışıyor bilginiz olsun. Kullandığım gcam 7.0

Üst Alt