MIUI 12 Mi Note 3 - MIUI 12 Güncelleme Sonrası Cihazın Açılmama Kararı Alması

furcanco

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hami
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Herkese Merhaba,

Umarım sağlığınız yerindedir ve afiyetlisinizdir.

Başlıkta belirttiğim gibi son MIUI 12 güncellemesi sonrası bir problem yaşıyorum. Telefonumu (Mi Note 3) üç sene önce almıştım ve geçtiğimiz güne kadar hiçbir problem yaşamadan kullanıyordum. Güncellemeden sonraki yaklaşık 24 saat hiçbir problem olmadan yeni sürümün tadını çıkartıp seviniyordum ama 2. günün sabahı telefonu şarjdan çıkarıp baktığımda bootloader'daki MI logosunda takılı olduğunu fark ettim. Zerre ilerleme falan yoktu. Birkaç saat geçmesine rağmen tık yok. Telefonu kapatabiliyorum ancak kendiliğinden reboot yapıyor ve yine MI logosunda takılı kalıyor. Şimdi sizlere sorunun üstesinden gelmek için yaptıklarımı anlatayım.

1. Telefonun şarjı tamamen bitine kadar bekledim ve tekrar şarja taktım. Aynı şeyler devam etti.
  2. Telefonu fastboot'a getirip Mi Flash ile Fastboot ROM sıfırdan yüklemeye çalıştım fakat çok elzem bir özelliği kapalı olduğundan bu işlem gerçekleştirelemedi. Sebebi telefon ayarlarından Bootloader Unlock seçeneğini yapmamış olmam. Ki zaten şu anda da bootlader kilidini kaldıramıyorum çünkü telefon açılmıyor.
  3. Recovery Mode'a girmeyi deniyorum ama oradan da tık yok. O menüye hiç ulaşamıyorum bile.
Sonuç olarak her ne kadar içinde önemli bilgiler falan olsa da data kurtarmaktan ümidimi kestim. Sizlerin önerilerini de duymayı çok istiyorum. İşin sonu EDL'ye gidecek gibi görünüyor ama o taraflara hiç girmeden özel servise de verebilirim.

Umarım durumu detaylıca anlatabilmişimdir.

Saygılar.

mechfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mech
Cihazım
max_2
Konular
2
EMMC kartının öldüğü ortaya çıktı. Tamir etmek yerine yeni bir telefon aldım.
üzücü bir durum, keşke uygun fiyatlı bir tamir yolu bulunsa da çöpe gitmese bu telefonlar.

Üst Alt