Rehber Mi Note 3 İçin Herşey = Xiaomi.EU V12.0.1.0 Pie Rom Yükleme & Bootloader Kilidi & TWRP-Kolay Kurulum & Ahize Ses Yükseltme & Merkezi Saat

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
MIUI V12 Çıkmıştır. Dileyenler İndirip Kurabilirler.

(MIUI V12) Saati Ortaya Almak İçin
(MIUI V12) İptal Etmek İçin

Ben
Bu Konudaki Sıkıntılardan Ötürü İndirmedim. Yeni Güncellemeyi Bekleyeceğim.

Android 9 Pie Rom olan v11.0.4.0 yükledikten sonra Google Kamera (GCam) için tincebiz Hocamızın ilgili konusundan
Ulaşabilirsiz...

Arkadaşlar Merhaba. Öncelikle Yapılan işlemlerde Doğabilecek hata ve sorunlardan tarafım ve MiuiTürkiye Forumu sorumlu değildir.
(Kendim Test Edip Yapmadığım İşlemide Foruma Eklemem)

Konu İçeriği:

1 - Bootloader Kilidi Açmak.
2 - TWRP Recovery Yükleme ( twrp-3.3.1-0-jason.img ) (TWRP Kolay Kurulum Codered Hocamızın Hazırladığı Uygulama Baz Alınarak Tarafımdan Tekrar Düzenlenerek TWRP-3.3.1-0-Jason Sürümü İle Eklenmiştir. (TWRP Kurulum İşlemlerini Kendisi Yapmaktadır.)
3 - Xiaomi.EU Rom Yükleme ( Xiaomi.EU Rom Miui 11 V11.0.4.0.PCHCNXM (Stabil) )
4 - Mi Note 3 Ahize ve Hoparlör Ses Yükseltmesi (Root Yapma)

5 - Bildirim Paneli Saatini Ortaya Almak - İptal Etmek(Sadece Xiaomi.EU Rom Miui 11 V11.0.4.0.PCHCNXM (Stabil) Sürümünde Çalışır.)
6 - Android N Açılış Animasyonu
7 - Peri Masalı Evi Saat - Hava Durumu Widgeti

8 - Evolve Body EVO Bold - Font Düzenlemesi
9 - TWRP Temizleme Seçenekleri (İlk Miui Yüklerken ve Miui versiyonu güncellerken Yapılacak TWRP Temizlikleri)
**Kilit açma işlemiyle telefon sıfırlanacağı için tüm bilgiler silinir, işlemlere başlamadan yedek alınız. Ayrıca tüm sürümlerde bootloader unlock işlemi yapabilirsiniz global, çin farketmez..

1) adresinden Miflash unlock dosyasını indirin.
2) İndirdiğiniz dosyadan Mi Account hesabınıza giriş yapın. (Telefonunuzdaki Mi Cloud Hesabı olmalıdır)
(Account application area query failed - Hesap sorgusu hatası ile karşılaştıysanız bu bağlantıdaki Eski sürümünü kullanınız.)
3) Telefonunuzdan Ayarlar-Telefon Hakkında-Miui Sürümüne 5 kez tıklayın. (Geliştirici Seçenekler Açılacaktır.)
4) Ayarlar - Ek Ayarlar - Geliştirici Seçenekler kısmından "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayın "Hesap ve Cihaz Ekle" kısmına tıklayın. (Ekleme gerçekleşmez ise Hesaptan çıkış yapıp tekrar giriş yapını.)
5) Geri gelip "Oem Kilit Açma" butonunu aktif edin.
6) Telefonunuzu Kapatın.
7) Ses Kısma ve güç tuşlarına basınız. Ekranda Fastboot yazısı ve Android maskotu gelince bırakınız. Sonra bilgisayara bağlayınız.
8) Miflash unlock ile bootloader işlemini tamamlayın. (Süre verdiğinde o süre sonunda Tekrar Yapınız.)

Not: Xiaomi bootlader kilidi açmak için bir çok hesaba 72 Saat, 720 Saat gibi bekleme süresi vermektedir. Bu süreyi aşmanın herhangi bir yolu yoktur. o süreyi beklemek zorundasınız. Bunun sebebini firma cihazların çalınmasına karşı önlem olarak bildirmiştir.
TWRP Kolay Kurulum Videosu
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
0-1-) Ekteki Dosyayı İndirip Winrar Vb. Bir Program ile Sıkıştırılmış Dosyanın İçindekileri Bir Klasöre Çıkarınız.
0-2-) Klasörün İçine Giriniz ve İçindeki Yukle.bat Dosyasını Çalıştırarak Ekrana Gelecek Yazdığım Bilgilere Göre Uygulayınız. (Aşağıdaki İşlemleri Kolay Kurulum Olarak Yapmaktadır. Eğer TWRP yi Bu Araç İle Yükleyemez İseniz, Driver Sorununuz Var Demektir. Lütfen Aşağıdan Driverları İndirip Yükleyiniz.)

1-1-) ADB Platform Araçlarını indiriniz. Diskinizde kolay ulaşabileceğiniz bir yere çıkartınız (Mesela D: Diskinizin ana dizinine klasörün adını ADB yapınız.)
1-1-1-)
1-2-) TWRP Dosyasını indiriniz ve ADB dosyalarının olduğu klasöre kopyalayınız.
1-2-1-) (twrp-3.3.1-0-jason.img ismini recovery.img olarak değiştiriniz.)
1-3-) Mi Flash Tool uygulamasını indiriniz ve kurunuz (bunu driverların yüklenmesi amacıyla kullanacağız). Orjinal Temiz rom yüklemeleri de bu uygulama ile yapılmaktadır. Önemli not: İşlemleri 64Bit'lik bilgisayar ve 64Bit'lik Windows üzerinde yapınız. 32Bit'te sorunlar yaşanabilir.
1-3-1-)
1-4-) Google Universal USB Driverlarını ve Xiaomi'nin driverlarını indiriniz ve bir klasöre açıız. Driver sorunlarında kullanmak gerekebilecektir.
1-4-1-)
1-4-2-)
1-4-3-)
1-5-) Telefonun USB Hata Ayıklamasını (USB Debugging) aktif ediniz.

• Geliştirici Modunu (Developer Options) daha önce açmadıysanız Ayarlardan "Telefon Hakkında" (Settings/About Phone) bölümüne giriniz ve MIUI versiyonu üzerine arka arkaya tıklayınız. Bu tıklamalar sırasında size bildirim olarak Geliştirici Modunun açıldığı yazılacaktır.
  • Geri çıkıp Ek Ayarlar (Additional Settings) menüsüne giriniz.
  • Geliştirici Seçenekleri (Developer Options) menüsüne giriniz.
  • USB Hata Ayıklama (USB Debugging) seçeneğini işaretleyiniz.
1-6-) Telefonu bilgisayarınıza bağlayıp Aygıt Yöneticisinde bir sorun olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer telefonu bağladıktan sonra üzerinde ünlem işareti olan yada soru işareti olan bir aygıt geliyorsa sorun var demektir. İndirdiğiniz driverlar ile update ediniz. Eğer sorun yoksa MS-Dos ekranına (Komut İstemi / Command Promt) geçerek ADB klasörüne giriniz ve (Başlat Arama Bölümüne CMD yazıp cmd.exe uygulamasına girin. d: (enter) cd adb (enter) komutlarıyla adb klasörüne gelin.)
Kod:
adb devices
komutunu vererek telefonunuza gelecek olan izin isteğini (ADB Fingerprint) onaylayınız. Bunu yaparken bir daha sorma seçeneğini işaretlemenizi önemle tavsiye ederim. Bu onayı vermediğiniz sürece ADB cihazı unauthorized olarak görecek ve komutları kabul etmeyecektir. İzni verip tekrar
Kod:
adb devices
komutu verdiğinizde unauthorized yerine device yazdığını görmeniz gerekir.
Bu işlemler sırasında sorun yaşarsanız lütfen MS-Dos temel bilgisayar komut ve işlevlerini öğreniniz. Bunun için Google'dan faydalanabilirsiniz. Tavsiyem bunları iyice öğrenmeden bu işlemleri kendiniz yapmaya kalkışmayınız. Bu seferlik bir bilene yaptırınız.

Telefonu Fastboot modunda açarak bilgisayara bağlayınız.
* Birinci yöntem telefon açıkken bilgisayara bağlayıp ADB klasöründen

Kod:
adb reboot-bootloader
komutu vermektir.
* İkinci yöntem telefonu bilgisayardan ayırarak kapatıp, bir süre beklediten sonra Ses Kısma ve güç tuşlarına basınız. Ekranda Fastboot yazısı ve Android maskotu gelince bırakınız. Sonra bilgisayara bağlayınız.

* Aygıt yöneticisinden kontrol ederek sorun olup olmadığını kontrol ediniz.
* Win10 kullananlarda Kedacom USB Device diye bir driver sorunu olmaktadır. Eğer sizde de Kedacom USB Device yazıyorsa sorun var demektir. Bunu değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde Fastboot komutlarını verdiğiniz halde telefonda çalışmayacaktır ve yaptığınız şeylerin bir anlamı olmayacaktır.

• Kedacom USB Device içerisinde bulunan Android Bootloader Interface aygıtına sağ tıklayıp Update Driver (Sürücüyü Güncelle) seçeneğini seçiniz.
  • Bilgisayarımda ara seçeneği ile devam ediniz.
  • Ben seçeceğim seçeneği ile devam ediniz.
  • Have Disk (Diski var) seçeneği ile Google driverlarının bulunduğu klasörü göstererek android_winusb dosyasını seçiniz.
  • OK (Tamam) butonlarına basarak yüklemeyi yapınız.
  • Herşey doğru yapıldıysa, Aygıt yöneticisinde artık Kedacom USB Devices yerine Android Phone yazması gerekiyor. Değilse Xiaomi driverlarını deneyebilirsiniz.

* İsterseniz
Kod:
Fastboot devices
komutu vererek bilgisayarın telefonu gördüğünü teyit edebilirsiniz.
* Aşağıdaki komutları vererek TWRP'yi yükleyiniz ve cihazı twrp'den reboot ediniz. Not: Uzun dosya isimlerinde ilk bir iki harfini yazdıktan sonra Tab tuşunu kullanarak otomatik gelmesini sağlayabilirsiniz.
Kod:
Fastboot flash recovery recovery.img
(twrp ye verdiğiniz isim.)

Kod:
Fastboot boot recovery.img
(twrp ye verdiğiniz isim.)

* Bir süre sonra TWRP recovery açılacaktır. 1 dakikayı bulabiliyor bazen, lütfen bekleyiniz.
* İşlemlerimiz tamamlanmıştır. Telefonu reboot edip güle güle kullanabilirsiniz.

TWRP üzerinden yeni sürüm güncellemesi:

• İndirdiğiniz twrp imaj dosyasını cihazın dahili hafızasına kopyalayın
  • Cihazı twrp ile başlatın
  • Install sekmesini seçin
  • Sağ altta Install Image seçin
  • İndirdiğiniz dosyayı bulup seçin
  • Recovery seçip onaylayın
  • Geri tuşu ile ana menuye dönün
  • Reboot sekmesini seçin
  • Recovery seçin.
1-) Öncelikle Telefonunuz temizleneceği için Fotoğraf vb. Silinmesini istemediğiniz herşeyin yedeğini alın.
2-) Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşu ile TWRP Recovery Ekranına geliniz.
3-) Temizle (Wipe) Seçeneğini Seçiniz.
4-) Gelişmiş Temizlik (Advanced Wipe) Seçeneğini Seçiniz.
5-) USB-OTG Hariç Herşeyi Seçip Temizleyiniz. ( Verdiğim TWRP Harici TWRP Kullanıyorsanız, TWRP nizde PERSİST Varsa SAKIN AMA SAKIN İşaretlemeyin.)
6-) Telefonunuzu Bilgisayara Bağlayınız.
7-) Bilgisayarınız Telefonunuzu Flash Bellek olarak görecektir. (Eğer Görmez ise TWRP Kurar iken kullandığımız ADB'ye ihtiyacımız olacak. TWRP Recovery Yükleme Bölümünden indirip aşağıdaki adımları takip ediniz.)
7-1-) Öncelikle Romunuzu D:\ADB\ Klasörünün içine atınız. (ADB yi Açtığımız klasör yani)
7-2-) Başlat - Çalıştır - CMD ile MS-DOS Komut sistemini çalıştırın.
7-3-) ADB Klasörünü nereye kopyaladıysanız. (TWRP Kurarken D: yi kullanmıştık. Ona göre anlatıyım.)
Verilecek Komutlar = D: (Enter) - CD ADB (Enter) ile MS-DOS Üzerinden ADB Klasörüne giriş yapıyoruz.
7-4-) ADB Klasörüne girdikten sonra Verilecek komut = adb push rom.zip /sdcard/rom.zip (ROM.ZİP Adlarında ADB Klasörüne Attığınız Romun adını yazacaksınız.) Örn: xiaomi.eu_multi_MINote3_V11.0.4.0.PCHCNXM_v11-9.zip (xiaomi den sonra [TAB] tuşuna basarsanız yazının gerisi gelir.)
adb push xiaomi.eu_multi_MINote3_V11.0.4.0.PCHCNXM_v11-9.zip /sdcard/xiaomi.eu_multi_MINote3_V11.0.4.0.PCHCNXM_v11-9.zip
( Bu işlemler sırasında Telefonunuz TWRP Recovery Ekranında ve Bilgisayarınıza bağlı olmalıdır.)
8 -) İndirdiğiniz Romunuzu Telefona Yada Flash Belleğe Atınız.

9-) Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşu ile TWRP Recovery Ekranına geliniz.
10-) Yükle (Install) Seçeneğine girerek Telefondan yada OTG den indirdiğiniz ROM u seçerek Ok işaretini kaydırarak yükleyiniz.
Araştırıp bir yerde bulduğum ve benim gibi bu sorunu yaşayanlar için paylaşmak istedim.

Öncelikle bende Xiaomi.EU Rom Miui 11 V11.0.4.0.PCHCNXM (Stable) Sürüm Yüklü olduğunu belirtmek isterim. Ahize ve Hoparlörde hatırı sayılır bir yükselme oldu artık karşı tarafın sesini rahatlıkla duyabiliyorum. Benim Mi Note 3'ümde işe yaradı umarım sizde de yarar.

1-) TWRP Recovery Yüklü Olmak Zorundadır.
2-) Magisk i Telefonun hafızasına atınız.
3-) Telefonu Kapatınız.
4-) Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşu ile TWRP Recovery Ekranına geliniz.
5-) Install (Yükle) Seçeneğini Seçerek Cihaz Hafızasından Magisk-v20.3.zip dosyasını seçerek Flaslayınız. ( Açtığınızda Sürüm Güncellemesi İsterse Yapınız.)
6-)
ES Dosya Yöneticiniz yoksa Magisk ile root yetkisi verin. Sonra resimlerdeki işlemleri tek tek yapınız.

Videolu Anlatım
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üstteki 8 Numaralı Resim İçin: Ne Yazıkki Telefonumuzun Üst Mikrofonunda Alt Mikrofondan Daha Hassas Bir Mikrofon Kullanmışlar. Bu Yüzden Sanırım Ahize Sesi Orjinalinde Düşük Gelmekte. Bizde Ahize Sesini Yükselttiğimizde Karşı Tarafa Kendi Sesi Yankılanmaktadır. Bu Ses Yankılanmasını Azaltmak İçin Ses Seviyelerini Bu Bölümde Düşük Tutmakta Fayda Var. Size Uyan En DÜŞÜK Ayarı Yapın. Misal Benim Kulağıma En Uygun Ayar 88 - 18 Oldu ve Karşı Tarafa Yankı Azaldı. Kulaklarınızın Durumuna Göre Kendi Ayarınızı Belirleyin. Karşı Tarafa Ses Yankısını Minimum Düzeyde Tutmuş Olursunuz. Forumda Bununla İlgili Bir Konu Açılmış ve Konu Cevap Verilmeye Kapatılmış. Denedim Ayarlar Olumsuz Sonuçlandı Ne Yazıkki Değişen Birşey Olmadı. En Mantıklı Çözüm Bu Olacak. Ayarınızı Kendi Kulağınıza Göre Yapacaksınız. Siz Duyun Karşı Taraf Azda Olsa Kendi Sesini Duysun Artık Yapabilecek Birşey Yok. (Not: Test Ederken Bu Rakamları her değiştirdiğinizde ayarların geçerli olması için telefonu yeniden başlatmanız gerekmektedir.)

Sol tarafta olan Bildirim Paneli saatini IPhone lar gibi Ortaya almak için vereceğim Linkteki dosyayı Twrp ile Flashlayınız.

Beğenmediyseniz Bu Dosyayı Flashlayarak Eski Orjinal Haline Alabilirsiniz.
ÖNEMLİ NOT : Center Clock Sadece Xiaomi.EU Rom Miui 11 V11.0.4.0.PCHCNXM (Stabil) Sürümünde çalışmaktadır.

Bu seçenekler sadece telefonun ve sitemin çöp dosyalardan temizlemek için kullanılır.
Hiçbir Şey yüklemeden sistem tekrar başlatılabilir.
Arada bir yapmakta fayda vardır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu seçenekler
aynı romu,
aynı romun güncellemesini,
aynı romun alt sürümünü
aynı romun costum
halini yükleyerek hiç bir şeyin [uygulamalar, mesajlar, hesaplar, arama kayıtları vb) silinmeden kullanılması için kullanılabilir.

Bu seçenek telefonun sıfırdan kurulması için kullanılır.
Resimler müzikler diğer kullanıcı dosyalarını silmez.
Bir önceki madde de belirtilenleri siler.
Bu tip işlem ile telefonunuza uygun her romu kurabilirsiniz.
Telefon açıldığında tüm ayarlamalar ve Uygulama yüklemeleri sıfırdan yapılır ve yapılandırılır.

Bu seçenekler seçildiğinde telefonda yer alan her şey silinir.
Fabrikadan alınmış gibi olur.
Size ait hiç bir dosya kalmaz.
Fotoğraf, müzik, office dosyaları dahil her şey silinir.
..:: Dikkatli olunuz::..

Bu seçenekler seçilirse yukarıdakilerinin yanına ek olarak telefona bağlı depolama içerikleri de silinir.

Birde burada yer almayan ancak hafıza kartı destekli telefonlarda yer alan harici bellek seçeneği tıkanırsa hafıza kartı da boşaltılır.

Son düzenleme:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Dünde yazdım bende bu bahsettiğin sorunlar hiç olmadı ?
Ayrıca ben son sürüm olan Twrp 3.2.3.1 sürümü yükledim ve şu an cihazım da root yok sadece Stabil E.U Rom yüklü.
Ben E.U.Roma geçerken Twrp de temizle bölümünde ne kadar tik varsa işaretledim :)
Sonra Otg vasıtasıyla rom'u flash'a atıp Twrp ile yükledim ve sıfır sıkıntı ile kullanıyorum.
Güzel bir rehber hazırlamışsın clap~~

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Ayrıca ben son sürüm olan Twrp 3.2.3.1 sürümü yükledim ve şu an cihazım da root yok sadece Stabil E.U Rom yüklü.
Ben E.U.Roma geçerken Twrp de temizle bölümünde ne kadar tik varsa işaretledim :)
Sonra Otg vasıtasıyla rom'u flash'a atıp Twrp ile yükledim ve sıfır sıkıntı ile kullanıyorum.
Hocam bende globaldeykende sıkıntı vardı zaten. Romluk bir durum yok çok şükür. Dün eu romu yükledim diye pişman oldum demiştim ama sorunlarımı çözünce iyikide geçmişim diyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende ne varsa işaretledim bunda persist te varmış. :) Sensörlerim gitti. Ama çok şükür dün hallettim o sorunu. Bugün mutlu ve huzurluyum. 15 tane 3.parti tema bile yükledim :)

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Twrp 3.2.3.1 sürümünde persist bölümü yok ben görmedim

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Twrp 3.2.3.1 sürümünde persist bölümü yok ben görmedim
3.2.3.0 da ne yazıkki varmış. Bilöediğim için tümden temizlemiştim. Ama çözdüm çok şükür. Sonra romu flash a attım otg ile sizn dediğiniz gibi yaptım. Persist i silmeden :)

thecoldestday

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
GM Discovery
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. Araştırıp bir yerde bulduğum ve benim gibi bu sorunu yaşayanlar için paylaşmak istedim.
Doğabilecek hata ve sorunlardan tarafım ve forum sorumlu değildir. (Aldığım yerde de yazıyordu. Yazmam gerektiğini düşündüm. Ben kendi sorumluluğumu aldım ve kendi telefonuma yükledim.)

Öncelikle bende Xiaomi.EU Rom Miui 10 10.0.5.0.0CHCNFH (Stabil) Sürüm Yüklü olduğunu belirtmek isterim. Avize ve Hoparlörde hatırı sayılır bir yükselme oldu artık karşı tarafın sesini rahatlıkla duyabiliyorum. Kulaklığa da etki ettiği söyleniyor ama test etmedim. Bende işe yaradı umarım sizde de yarar.

Kurulum:
1-) TWRP Kurulumu (Varsa Geçiniz) Yok İse Mi Note 3 Twrp 3.2.3-0 (Jason) Linkteki işlemleri Yapınız.
2-) Magisk i Telefonun hafızasına atınız.
3-) Telefonu Kapatınız.
4-) Ses Açma Tuşu ve Güç Tuşu ile TWRP Recovery Ekranına geliniz.
5-) Install (Yükle) Seçeneğini Seçerek Cihaz Hafızasından Magisk-v16.0.zip dosyasını seçerek Flaslayınız.
(Sürüm Güncellemesi İstiyecek Yapınız.)
6-) Telefon açıldığında ekteki dosyaları telefona atınız. Magisk e girin sol menüden modüller bölümüne gelip en alttaki (+) butonuna basarak zipleri seçiniz.
7-) Ve Cihazı yeniden başlatınız.

Dosyalar:
1-)
2-)
Dostum çok açıklayıcı ve sade yazmışsın. Emeğine sağlık gerçekten. Bu iki modülü bir arada mı kullanacağız? Ve Viper4 ile de ahize sesini artırabilir miyiz? Bir bilginiz var mı?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Dostum çok açıklayıcı ve sade yazmışsın. Emeğine sağlık gerçekten. Bu iki modülü bir arada mı kullanacağız? Ve Viper4 ile de ahize sesini artırabilir miyiz? Bir bilginiz var mı?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne yaptıysam o şekilde yazdım. Fazla bilgisi olmayanlarda anlayabilsin diye. Bende acemiyim deneme yanılmalarla öğreniyorum. Viper4 le birşey olurmu bilmiyorum. Baya bi araştırma sonunda bu sistemi buldum en pratik ve en kısa yolu. 2 zipi de magisk içinden aktif etmek gerekiyor. Mi note 3 te özellikle avizede sıkıntı yaşayanlara çok iyi gelecek diye düşünüyorum.

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Başka cihazlarda işe yarar mı ? Yoksa sırf Note 3 için mi ?

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Bu sistem Mi Note 3 için.