Rehber Mi Note 3 İçin Herşey = Xiaomi.EU V12.0.1.0 Pie Rom Yükleme & Bootloader Kilidi & TWRP-Kolay Kurulum & Ahize Ses Yükseltme & Merkezi Saat

aseker76

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
abdurrahman
Cihazım
mi note3
Konular
0
Aynen. Bende birkaç modül denemesi yapıp telefona yeniden rom atmak zorunda kaldığım için araştırmadan yüklemiyorum.

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19

aseker76

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
abdurrahman
Cihazım
mi note3
Konular
0
Evet magisk i kaldırıp yeniden kurabildim ama her rom da böylemi olacak? Ayrıca benim ahizeden ses sorunum devam ediyor büyük ihtimalle tortu ve çelik işinde çalışmamın sıkıntısı buzzer ın dış korumasına bi kaç küçük delik açtım toplu iğne ile biraz daha iyi gibi.

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Evet magisk i kaldırıp yeniden kurabildim ama her rom da böylemi olacak? Ayrıca benim ahizeden ses sorunum devam ediyor büyük ihtimalle tortu ve çelik işinde çalışmamın sıkıntısı buzzer ın dış korumasına bi kaç küçük delik açtım toplu iğne ile biraz daha iyi gibi.
Magisk romu rootluyor. Haliyle Rom değişince root ta gitmiş oluyor. Global rom da kullansan güncelleme yapsan yinede root gider yani. Mecburen rom u tekrar rootlaman gerekiyor. Ses için bir şey diyemem bende şuanda gayet iyi. Hafif te olsa azalma hissediyorum ama güncellemeyle alakası yok önceden vardı o azalma. Donanımsal müdahale etmedim şimdilik. İlerde mecbur kalırsam belki edebilirim.

Süvari01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note3
Konular
0
emrahakkaya22

Hocam bende mi note 3 var karşı tarafın sesi hiç gelmiyor hoparlörden konuşuyorum bootloder kilidine 24 saat kaldı ardından twrp yükleyecem
ses olayı için magisk yüklemem gerekecek sanırım oda rot işlemi oluyor root olmadan twrpden
Modül Dosyaları:
1-)
2-)

bu modüller yüklenirmi pek fazla bilgim yok o yüzden soruyorum yoksa
Spoyler: 1 - Bootloader Kilidi Açmak
Spoyler: 2 - TWRP Recovery Yükleme - TWRP Recovery Kolay Kurulum
Spoyler: 3 - Xiaomi.EU Rom Yükleme
Spoyler: 4 - Mi Note 3 Miui 10 Ahize ve Hoparlör Ses Yükseltmesi
bu sıralamayımı yapim sadece sorun ses

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
emrahakkaya22

Hocam bende mi note 3 var karşı tarafın sesi hiç gelmiyor hoparlörden konuşuyorum bootloder kilidine 24 saat kaldı ardından twrp yükleyecem
ses olayı için magisk yüklemem gerekecek sanırım oda rot işlemi oluyor root olmadan twrpden
Modül Dosyaları:
1-)
2-)

bu modüller yüklenirmi pek fazla bilgim yok o yüzden soruyorum yoksa
Spoyler: 1 - Bootloader Kilidi Açmak
Spoyler: 2 - TWRP Recovery Yükleme - TWRP Recovery Kolay Kurulum
Spoyler: 3 - Xiaomi.EU Rom Yükleme
Spoyler: 4 - Mi Note 3 Miui 10 Ahize ve Hoparlör Ses Yükseltmesi
bu sıralamayımı yapim sadece sorun ses
Hocam Ne yazıkki modüller sadece magisk üzerinden yükleniyor. Fakat siz ses gelmiyor diyorsunuz. Sizin sorununuz donanımsal olma ihtimali yüksek. Bu sistem az gelen sesi yükseltmek. Bende normalde ses geliyor ama kulağıma iyice yapıştırmam gerekiyor karşı tarafı duymak için. Bu durumda ses seviyesini 84 ten 88 e alıyor ve rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Size kesin bir sonuç alırsınız diyemem. Sıralama konuda olduğu gibidir.

Süvari01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note3
Konular
0
hocam ses gelmiyor dediğim çok az geliyor iyice kulağa yapıştırmak gerekiyor ilk aldığımda öyle değildi 3 veya dört güncelleme geldi ses her güncellemede düştü halbuki bu kadar kişide sorun çıkıyor bi yama çıkartamıyorlarmı sesle ilgili neyse teşekkürler artık sıralamayı yapacam başka çare yok

memur54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7
Cihazım
Mi Not 3
Konular
1
aynı sorun bende de var , artık hoparlörden konuşuyorum... servise gönderen oldu mu acaba ? durumu çözüyorlar mı? :( yazık yaa bu modeli aldığımı çok pişman oldum... duymadıktan sonra telefonun hiçbir anlamı yok...

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
hocam ses gelmiyor dediğim çok az geliyor iyice kulağa yapıştırmak gerekiyor ilk aldığımda öyle değildi 3 veya dört güncelleme geldi ses her güncellemede düştü halbuki bu kadar kişide sorun çıkıyor bi yama çıkartamıyorlarmı sesle ilgili neyse teşekkürler artık sıralamayı yapacam başka çare yok
aynı sorun bende de var , artık hoparlörden konuşuyorum... servise gönderen oldu mu acaba ? durumu çözüyorlar mı? :( yazık yaa bu modeli aldığımı çok pişman oldum... duymadıktan sonra telefonun hiçbir anlamı yok...
Bu olay sanırım gün geçtikçe hoparlörün toz vs. Almasından kaynaklı yada zamanla yıpranıyor. Bir arkadaş delik açtığını söyledi (telefoncuymuş) samimi tanıdığınız varsa sizde yaptırabilirsiniz. Açıkçası ben cihazı ikinci el 1 aylık cihaz olarak almıştım. Aldığım zamanda ses az geliyordu. Araştırarak bu olayı buldum bende. Bahaneyle eu rom a da geçerek tüm özelliklerini kullanmaya başladım. Özellikle yüz tanıma olayını istiyordum global de yoktu. Sonrasındada ses dosyalarını yükselttim ve rahatladım. Karşı tarafın sesini rahatlıkla duyabiliyorum. O bana yetiyor açıkçası şuan için. İlerde dahada bozulursa donanımsal düzeltmeye gideceğim. Delik açtıracağım yada hoparlörü değiştirteceğim. Servis işine gelincede güvenilir servis bulmak gerek.

memur54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7
Cihazım
Mi Not 3
Konular
1
Delta servis ?