Yardım Mi Note 3 İçin En İyi Rom ve Sürüm

sanalyus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Mi Note 3 kullanıcısıyım. Miui 9 Eu beta rom yüklü. Telefon üzerinden yaptığım güncellemelerden sonra telefonda sürekli internet kesilmesi, kamera ile video çektiğimde kaydetmeme sorunu (kamera kapatıldı diyip çektiğim video kaydolmuyor), çabuk sarj bitme durumu gibi sorunlar yaşıyorum.

Bu nedenle en stabil rom hangisiyle onu telefona yüklemek istiyorum. Fakat twrp falan hiçbir bilgim yok. Biraz araştırdım tam anlamıyla işi çözemedim. Telefonu kullanılmaz hale getiririm diye de fazla kurcalamadım.

Ne yapabilirim? Hangi rom yüklemeliyim? Ve twrp ile nasıl romu yüklerim. Yardımcı olursanız sevinirim

Şu işlemi yapsam yeterli sanırım ( twrp recovery açınca install kısmına nasıl geleceğiz? dokunmatik ile seçemedim ben)
Xiaomi.eu Rom Kurulumu

1.Öncelikle cihazın wipelerini yapıp İndirdiğiniz Romu telefonun hafızasına atın
2. Telefonu Kapatın
3. Ses açma ve güç tuşu ile twrp recovery açın
4. Install kısmına girip telin hafızasına attığımız romu gösterip ok işaretini kaydırıp yüklüyoruz.

Gereken Dosyalar

Twrp Recovery

Xiaomi.eu Rom

Minimal Adb Fastboot

MI Flash

Not: Bu Anlatım Bootloader Kilidi Açık Olan Cihazlar İçindir.

Son düzenleme:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
TWRP bilginiz yoksa, eu rom'u nasıl yüklediniz?

Oyla:

sanalyus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
TWRP bilginiz yoksa, eu rom'u nasıl yüklediniz?

Telefonu satın aldığım kişi yüklemişti. Yüklemeyi şu şekilde yaptım; güncelleyici'ye girerek güncelleme paketi seç dedim ve bu şekilde indirdiğim sürümü yükledim.

Yaptığım araştırmalarda twrp'den wipe yaparak telefonu sıfırlamak gerektiğini söylüyorlardı ama veriler silinsin istemedim.

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Kendi web sitesindeki resmi rom'u bilgisayarınıza indirin. Kablo ile dosyayı cihaza aktarın. TWRP ile flaşlayın. Rom'u flaşladıktan sonra, flaşlamanız gereken bir dosya daha var. Onu yüklemezseniz, telefon mi yazısında kalır açılmaz. Dolayısıyla o dosyayı da bulup cihazın hafızasına atmanız gerekiyor.

Oyla:

sanalyus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Kendi web sitesindeki resmi rom'u bilgisayarınıza indirin. Kablo ile dosyayı cihaza aktarın. TWRP ile flaşlayın. Rom'u flaşladıktan sonra, flaşlamanız gereken bir dosya daha var. Onu yüklemezseniz, telefon mi yazısında kalır açılmaz. Dolayısıyla o dosyayı da bulup cihazın hafızasına atmanız gerekiyor.

Hocam o dosya dediğiniz nedir? Bilsem sormayacağım zaten ama. Terimlere yabancıyım. Twrp ile flaşlamak dediğiniz ses açma+güç tuşu ile telefonu çalıştırıp rom'u yüklemek mi? sonrasında ne yapacağız

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Hocam o dosya dediğiniz nedir? Bilsem sormayacağım zaten ama. Terimlere yabancıyım. Twrp ile flaşlamak dediğiniz ses açma+güç tuşu ile telefonu çalıştırıp rom'u yüklemek mi? sonrasında ne yapacağız
Ben twrp'de her dosyayı flaşladıktan sonra o dosyayı da flaşlıyorum. İçinde encrypt sözcüğü geçiyor, dosyanın tam adını bilmiyorum. Yüklemeye çalıştım buraya, olmadı.

Oyla:

sahinlii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
S7 edge
Konular
10
Neymis dosya bende merak ettim ilk defa duyuyorum

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Ben twrp'de her dosyayı flaşladıktan sonra o dosyayı da flaşlıyorum. İçinde encrypt sözcüğü geçiyor, dosyanın tam adını bilmiyorum. Yüklemeye çalıştım buraya, olmadı.

Oyla:
Üst Alt