Soru Mi Note 3 - FastBoot Kullanamıyorum

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Merhaba arkadaşlar, Mi Note 3 kullanıyordum ve telefon değiştirdiğim için bunu satılığa çıkartacağım. İlana koymadan önce garanti açısından sonradan sıkıntı çıkmasın diye cihazı varsayılan ayarlarına almak istedim. Bundan kastettiğim durum,

> Global rom yüklemek
> TWRP kaldırmak
> OEM kilidini tekrardan kilitlemek

Bunun için en kısa yolun fastboot rom ile Mi Flash Tool kullanılarak flashlanması olduğunu öğrendim fakat her türlü sürücü vs. yüklü olmasına rağmen, farklı farklı Mi Flash Tool versiyonları denememe rağmen bir türlü flashlayamadım.

> Bilgisayarıma indirdiğim fastboot dosyalarını (yaklaşık 2 gb) winrar ile çıkartıyorum.
> Telefonumu fastboot moduna alıp bilgisayarımın usb 2.0 portuna bağlıyorum.
> Sonrasında mi flash tool açıyorum ve cihazım görünsün diye refresh yaptığımda telefonumdaki fastboot ekranı kapanıyor ve şu yazı çıkıyor.

"Press any key to shutdown"

Sonrasında herhangi bir tuşa basıyorum ve telefon kapanıp hiçbir şey olmamış gibi açılıyor.

Windows 10 yüklü bilgisayarımda gelişmiş başlatma seçenekleri de denedim, 7. seçenek ile dijital imza bla bla zorlamasını kapatıp aygıt yöneticinden Google yerine Xiaomi Bootloader Interface seçili ama sürekli bunu gösteriyor.

Bu sorunu nasıl aşabilirim?

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Mi flash tool zaten driverleri kendisi yükküyor driver konusunda bi sıkıntı yaşamazsın. Ancak win10 pclerde bi kaç yerde daha görmüştüm aynı sorun yaşayanları. 64 bit win7 sistemde deneme şansın varsa orda deneyebilirsin. Ya da Xiaomi Mi Tools 2 ile önce stock roma geç sonra tekrar flash tool ile dene. Alternatif çok...

Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mi flash tool zaten driverleri kendisi yükküyor driver konusunda bi sıkıntı yaşamazsın. Ancak win10 pclerde bi kaç yerde daha görmüştüm aynı sorun yaşayanları. 64 bit win7 sistemde deneme şansın varsa orda deneyebilirsin. Ya da Xiaomi Mi Tools 2 ile önce stock roma geç sonra tekrar flash tool ile dene. Alternatif çok...

TWRP ile stock roma geçtim. Stock roma geçtikten sonra TWRP gitti bu arada. Bootloader kilidini kapatayım diyorum fakat ADB klasöründe CMD açıp herhangi bir komut yazdığımda tekrar fastboot ekranı gidiyor ve "Press any key to shutdown" yazıyor. Dediğiniz üzere Windows 7 64bit bir sistemde deneyeceğim. Daha önceden de Mi A1 cihazımda bootloader kilidini açmayı denemiştim. Windows 10 sistemimde bunu başaramayıp Windows 7 64bit sistemde halletmiştim. Çok saçma bir durum. İnternette bundan şikayetçi olan binlerce insan var. Herhangi bir şeyde sürekli Windows 7 bilgisayar aramak can sıkıcı olacak.

Edit: Eski bir bilgisayarda Windows 7 Ultimate 64bit sistemde çalıştırdım ve sorunsuz hallettim.

Son düzenleme:
Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
TWRP ile stock roma geçtim. Stock roma geçtikten sonra TWRP gitti bu arada. Bootloader kilidini kapatayım diyorum fakat ADB klasöründe CMD açıp herhangi bir komut yazdığımda tekrar fastboot ekranı gidiyor ve "Press any key to shutdown" yazıyor. Dediğiniz üzere Windows 7 64bit bir sistemde deneyeceğim. Daha önceden de Mi A1 cihazımda bootloader kilidini açmayı denemiştim. Windows 10 sistemimde bunu başaramayıp Windows 7 64bit sistemde halletmiştim. Çok saçma bir durum. İnternette bundan şikayetçi olan binlerce insan var. Herhangi bir şeyde sürekli Windows 7 bilgisayar aramak can sıkıcı olacak.

Edit: Eski bir bilgisayarda Windows 7 Ultimate 64bit sistemde çalıştırdım ve sorunsuz hallettim.

Sorunun hallolmasına sevindim. İyi forunlar dilerim...

Oyla:
Üst Alt