Çözüldü Mi Note 3 Band 20 LTE

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Eskiden Xiaomi telefonların band 20 desteklememesi için "Ne önemi var, çok az bölgede, arazide 3G çeker. Hatta 3G hızı çoğu yerde 4G'yle aynı neredeyse" deniyordu.
Geçen gün forum üzerinde konu açan bir arkadaş vardı. Köyüne gitmiş. Kardeşinin telefonu band 20 olmayan bir xiaomi modeli. 4G'ye bağlanmadığı gibi 3G'de görmeyip edge'ye düşüyormuş interneti. Çünkü operatörler artık 3G vericilerini direkt 4G'ye geçiriyor. Bir vericide iyileşme yapılacaksa 3G'yi muhafaza etmiyorlar. Bu da band 20 probleminin daha büyük bir problem olacağı anlamına geliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bütün operatörler band20'yi kullanıyor. En yoğun kullanan Vodafone. Vodafone 800 mhz'e en çok para gömen şirket. Turkcell band 20 yayın yaptığı yere çok yakın başka frekanslarda yayın yapan vericileri de olduğu için bu sorunu en az yaşatan şirket. Ama hepsi de kullanıyor bu bandı.
4G bağlanılamayan noktalarda 3G ye düşmek problem değil.
Fakat 2G hızına düşecek olmak çok büyük problem!
Eğer söylediğiniz gibiyse, operatörlerin bu tavrı, telefonu ilgili 4G bandını desteklemeyen herkesi mağdur eder.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Eskiden Xiaomi telefonların band 20 desteklememesi için "Ne önemi var, çok az bölgede, arazide 3G çeker. Hatta 3G hızı çoğu yerde 4G'yle aynı neredeyse" deniyordu.
Geçen gün forum üzerinde konu açan bir arkadaş vardı. Köyüne gitmiş. Kardeşinin telefonu band 20 olmayan bir xiaomi modeli. 4G'ye bağlanmadığı gibi 3G'de görmeyip edge'ye düşüyormuş interneti. Çünkü operatörler artık 3G vericilerini direkt 4G'ye geçiriyor. Bir vericide iyileşme yapılacaksa 3G'yi muhafaza etmiyorlar. Bu da band 20 probleminin daha büyük bir problem olacağı anlamına geliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bütün operatörler band20'yi kullanıyor. En yoğun kullanan Vodafone. Vodafone 800 mhz'e en çok para gömen şirket. Turkcell band 20 yayın yaptığı yere çok yakın başka frekanslarda yayın yapan vericileri de olduğu için bu sorunu en az yaşatan şirket. Ama hepsi de kullanıyor bu bandı.
Bu arada net ifadeler için teşekkürler.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ghostmojo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Mühendis
Konular
109
E peki yazılımla Band 20 desteği getirmez miyiz?

srcn09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
3
1.5 yıldur Mi Note 3 kullanıyorum Turkcell hattım ve çok fazla farklı lokasyonlara gidiyorum bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım sürekli 4G çekiyor

Yasin3325

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
24
1.5 yıldur Mi Note 3 kullanıyorum Turkcell hattım ve çok fazla farklı lokasyonlara gidiyorum bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım sürekli 4G çekiyor
Kirsal.kesimde sorun yasar mi note 3 band 20 sorunlu xioamilerde 3g cekmez ozellik kirsal.kesim.de ben yasadim benle.birlikte mi6 olanlarda yasadi

srcn09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
3
Kirsal.kesimde sorun yasar mi note 3 band 20 sorunlu xioamilerde 3g cekmez ozellik kirsal.kesim.de ben yasadim benle.birlikte mi6 olanlarda yasadi
Kırsal kesimlere de çok fazla gittim ben bir sıkıntı yaşamadım ama turkcell olduğu için, turkcell disindaki arkadaslarim sorun yasadigini duydum

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt