Soru Mi Note 2 almak istiyorum ama..

Berque

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berque
Cihazım
galaxy note4
Konular
6
Merhaba, forumda yeniyim öncelikle. Nasipse bir kaç güne Xiaomi kullanıcıları arasına gireceğim.

Mi Note 2 almayı planlıyorum, 6gb ram 128gb hafızalı versiyondan. Hafıza UFS 2.0 mı kullanıyor teknolojisini bilen var mı?

Bir de muadil telefonlar hep 8 çekirdekli bu 4 çekirdek. 6 GB ram yanında 4 çekirdek biraz çekimser kalmama yol açtı. Kullananlar cihaza stres testi yaptı mı hiç, nasıl bir yoğunlukta kasmaya başlıyor? İşlemcisi yeterli gelecek mi...

Bir de, kamerasına yapılan yorumlar biraz korkuttu... Memnun kalmayan var mı?

Mi6 da düşünüyordum ama hem 128gb depolama alanlı olanları daha satışa çıkmadı, hem de ekran boyutu (Samsung Note 4 ten geçiş yapacağım) ufak geliyor buna alıştığımdan..

Ekranın eğimli olması da korkutmuyor değil, düşmelere karşı kırılma riskini artırıyor mu acaba.. Tam uyumlu tempered koruma yapılamıyor diye biliyorum

Teşekkürler

düzenleme : bir kaç yerde aşırı ısınma, kasma, kasa açıklığı gibi sorunlara denk geldim. kronik sıkıntısı var mı bu modelin?

Son düzenleme:

mxmax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ssm
Cihazım
mi 5 pro
Konular
1
Bende note 2 düşünüyorum, aynı soruları merak ediyorum.

Oyla:

JohnA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can AKAR
Cihazım
mi note 2
Konular
7
bence de alın.
uzak durun derken nedenlerini de söyleseniz daha yardımcı olursunuz sanırım.
ben bir ayı aşkın süredir kullanıyorum mi note 2 global sürüm olan modelini.
hafızası ufs 2.0 olarak gözüküyor telefon üzerinde bunu test edebileceğim bir yer varsa oradan da bakabilirim.
stres testi derken de ne yapılması isteniyorsa deneyebilirim. fakat bugüne kadar herhangi bir kasma ile karşılaşmadım.
Sadece bir kez fazla ısınma uyarısı verdi (45 C de) onda da dışarıda güneş altında 2 farklı gps tabanlı oyunu sürekli ekranları değiştirerek gps,veri,ekran sürekli açık üstüne bluetooth ile band a bağlı şekilde aldım.
Gps i kapat istersen dedi hayır dedim biraz cepte beklettim güneş altında olmasın diye 2 dakika olmamıştı aynı şekilde devam ettim sıkıntı çıkmadı.
Fazla oyun oynamadığım için kasma yapabilecek bir oyunda telefonu denemedim fakat istenen bir oyun vs varsa deneyebilirim.
Kamerasının gündüz çekimleri güzel gayet iyi sonuçlar veriyor fakat düşük ışıktaki fotoğraflarından pek memnun değilim ben açıkcası (not: her fotoğrafı otomatik ayarda çekerim pek manuel ayar bilmem belki manuel ayarda güzel fotolar çıkıyordur düşük ışıkta da)
kamera karşılaştırmalarını gsmarena üzerinden yapabilirsiniz detaylı olarak karşılaştırabilirsiniz.
(örnek: )
tam ekran temperli cam koruma mevcut piyasada satılıyor fakat eğimli kısımlarda dokunmatik hassasiyeti sıkıntısı oluyormuş sanırım kullanmadığım için net olarak cevap veremeyeceğim.
son olarak benim telefonumda kasa açıklığı gibi bir problem görmedim. ingilizce miui forumunda böyle bir problemden bahsedenler olmuş fakat kronik sıkıntı olarak (şu an için) adlandıramam çoğunluğun başına gelmediği için.
Isınma sorunu yaşamadım evet bir miktar ısınıyor fakat rahatsız edici bir seviye de değil.
Örnek olması için youtube dan mobil veri ile video izlerken aida 64 ile sıcaklıkları kontrol ettim. 10. dakika (tsens_tz_sensor7 41,0 C olan) ve 20. dakikadaki (tsens_tz_sensor7 44,2 C olan) sıcaklıklar resimlerdeki gibidir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Beğen
Tepkiler: VSM
Oyla:

mxmax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ssm
Cihazım
mi 5 pro
Konular
1
bence de alın.
uzak durun derken nedenlerini de söyleseniz daha yardımcı olursunuz sanırım.
ben bir ayı aşkın süredir kullanıyorum mi note 2 global sürüm olan modelini.
hafızası ufs 2.0 olarak gözüküyor telefon üzerinde bunu test edebileceğim bir yer varsa oradan da bakabilirim.
stres testi derken de ne yapılması isteniyorsa deneyebilirim. fakat bugüne kadar herhangi bir kasma ile karşılaşmadım.
Sadece bir kez fazla ısınma uyarısı verdi (45 C de) onda da dışarıda güneş altında 2 farklı gps tabanlı oyunu sürekli ekranları değiştirerek gps,veri,ekran sürekli açık üstüne bluetooth ile band a bağlı şekilde aldım.
Gps i kapat istersen dedi hayır dedim biraz cepte beklettim güneş altında olmasın diye 2 dakika olmamıştı aynı şekilde devam ettim sıkıntı çıkmadı.
Fazla oyun oynamadığım için kasma yapabilecek bir oyunda telefonu denemedim fakat istenen bir oyun vs varsa deneyebilirim.
Kamerasının gündüz çekimleri güzel gayet iyi sonuçlar veriyor fakat düşük ışıktaki fotoğraflarından pek memnun değilim ben açıkcası (not: her fotoğrafı otomatik ayarda çekerim pek manuel ayar bilmem belki manuel ayarda güzel fotolar çıkıyordur düşük ışıkta da)
kamera karşılaştırmalarını gsmarena üzerinden yapabilirsiniz detaylı olarak karşılaştırabilirsiniz.
(örnek: )
tam ekran temperli cam koruma mevcut piyasada satılıyor fakat eğimli kısımlarda dokunmatik hassasiyeti sıkıntısı oluyormuş sanırım kullanmadığım için net olarak cevap veremeyeceğim.
son olarak benim telefonumda kasa açıklığı gibi bir problem görmedim. ingilizce miui forumunda böyle bir problemden bahsedenler olmuş fakat kronik sıkıntı olarak (şu an için) adlandıramam çoğunluğun başına gelmediği için.
Isınma sorunu yaşamadım evet bir miktar ısınıyor fakat rahatsız edici bir seviye de değil.
Örnek olması için youtube dan mobil veri ile video izlerken aida 64 ile sıcaklıkları kontrol ettim. 10. dakika (tsens_tz_sensor7 41,0 C olan) ve 20. dakikadaki (tsens_tz_sensor7 44,2 C olan) sıcaklıklar resimlerdeki gibidir.
Detaylı bilgi için teşekkürler hocam, vaktin varsa mortal kombat x oyununu indirip deneyimler misin?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Detaylı bilgi için teşekkürler hocam, vaktin varsa mortal kombat x oyununu indirip deneyimler misin?

Mortal kombat uzun süre ben oynadım hocam. Her hangi bir takılma olmadı ancak güneş altında uzun süreli oynadığımda bir miktar ısındı.

Oyla:

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
arkadaslar telefon aşırı kaygan. telefonu düşürerek kırmanız %99 ihtimal. ekran bedeli de 1.000 tl. zayıf ışıkta kamera hesap makınesı gıbı. 2.500 tl ben verdım pısmanım. istiyene 6/128 lıgı 1.000 tl e satarım.ekran kırık. harici hatasız.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
arkadaslar telefon aşırı kaygan. telefonu düşürerek kırmanız %99 ihtimal. ekran bedeli de 1.000 tl. zayıf ışıkta kamera hesap makınesı gıbı. 2.500 tl ben verdım pısmanım. istiyene 6/128 lıgı 1.000 tl e satarım.ekran kırık. harici hatasız.

Bu konuda haklısınız hocam. Arka yüzeyin de cam olması nedeniyle telefon gerçekten kaygan ve incecik. Ekran koruyucusu olmadan kullanıyorum ama kılıf olmadan kullanmaya henüz cesaret edemedim. :) Ama arka cam ve telefon bu kadar ince olmasaydı bu kadar güzel görünmezdi zannediyorum :)

• Beğen
Tepkiler: VSM
Oyla:

BSozge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bora
Cihazım
Mi note 2
Konular
1
Bu konuda haklısınız hocam. Arka yüzeyin de cam olması nedeniyle telefon gerçekten kaygan ve incecik. Ekran koruyucusu olmadan kullanıyorum ama kılıf olmadan kullanmaya henüz cesaret edemedim. :) Ama arka cam ve telefon bu kadar ince olmasaydı bu kadar güzel görünmezdi zannediyorum :)
peki ekran jelatinsiz kullanımda çizilme vs durumlar oluyormu ?

Oyla:
Üst Alt