Çözüldü Mİ NOTE 10 Telefonu Sallayınca Ses Gelme Sorunu

erdalkc38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
4
Arkadaşlar bu gün fark ettim telefonu salladığımda cihazın iç kısmından tıkırtılar geldiğini fark ettim, kronik bir sorun mu yoksa sadece bende mi var bilgi verirseniz sevinirim
Not: cihaza gözüm gibi baktım, kesinlikle düşürmedim veya bir yere çarpmadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar bu gün fark ettim telefonu salladığımda cihazın iç kısmından tıkırtılar geldiğini fark ettim, kronik bir sorun mu yoksa sadece bende mi var bilgi verirseniz sevinirim
Cihazı yüzünüze karşı tutup öne arkaya doğru hareket ettirdiğinizde tıkırtı sesi daha yüksek geliyor

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Elimde mi note 3 var bende denedim şuan evet bir tıkırtı sesi var kamera bölümünden geliyor, nedeni optik görüntü sabitleyici. Kamera uygulaması acık değilken görüntü sabitleme manyetikleri aktifleşmez bu yüzden kamera lensi boşta durmaktadır. Bu da sallayınca serbest hareket yapmasına neden olur. Kamera açılıp manyetikler aktifleşince lens boşta olma durumundan çıkar ve bu ses geçer. Eğer kameraya girince ses kesiliyorsa sesin nedeni budur.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12

Cihazı yüzünüze karşı tutup öne arkaya doğru hareket ettirdiğinizde tıkırtı sesi daha yüksek geliyor
Gerçekten doğru ben de şimdi fark ettim aynı ses benim cihazımdanda geliyor

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Kameradan geliyor dert değil normal birşey.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Elimde mi note 3 var bende denedim şuan evet bir tıkırtı sesi var kamera bölümünden geliyor, nedeni optik görüntü sabitleyici. Kamera uygulaması acık değilken görüntü sabitleme manyetikleri aktifleşmez bu yüzden kamera lensi boşta durmaktadır. Bu da sallayınca serbest hareket yapmasına neden olur. Kamera açılıp manyetikler aktifleşince lens boşta olma durumundan çıkar ve bu ses geçer. Eğer kameraya girince ses kesiliyorsa sesin nedeni budur.
Sadece optik görüntü sabitleyici ile alakalı bir durum değil hocam. Çoğu cihazda ileri geri sallama durumunda kameradan ses gelecektir.

erdalkc38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
4
Hocam aynen dediğiniz gibi oldu, kamera açıkken telefonu salladığımda tıkırtı sesi kesiliyor, umarım bu sallantı telin içindeki başka parçalara zarar vermez

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Mi8 lite ve mi9t de durum aynı. Ses var. Arıza sandım ama hepsinde var gibi bu ses.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Sadece optik görüntü sabitleyici ile alakalı bir durum değil hocam. Çoğu cihazda ileri geri sallama durumunda kameradan ses gelecektir.
Uyarınız için sağolsun hocam, konu sahibi arkadaş mi note 10 özelinde sorduğu için cihazında bu yönde birşey olduğunu düşündüğüm bu yüzden açıklamayı yaptım. :) ayrıca optik görüntü sabitleyici olmayan cihazlarda neden bu ses olur ile ilgili de araştırma yaptım, bunun nedeni ise odaklama sisteminin de kamera kapalıyken boşta olmasıymış.

Hocam aynen dediğiniz gibi oldu, kamera açıkken telefonu salladığımda tıkırtı sesi kesiliyor, umarım bu sallantı telin içindeki başka parçalara zarar vermez
Zarar verecek bir sorun değil hocam, kafanıza takmayın olağan bir durum. :)

Son düzenleme:

Romanart

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
kaç aydır mi note 10 kullanıyorum hiç farketmedim siz deyince baktım bende de aynısı oluyor dediğiniz gibi kamera açıkken böyle bi durum yok.nasıl bi dikkattir bu :)))

Üst Alt