Yardım Mi Note 10 Ses girişi/çıkışı vermiyor

blurryface

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
1
Merhaba. Garip bir sorunla karşı karşıyayım. Telefonum durduk yerde ses girişi/çıkışı vermemeye başladı. Ne hoparlör, ne ahize, ne de mikrofon çalışmıyor. Kamera/Video'ya girince atıyor (Fotoğraf ile ilgili sorun yok), Youtube'a girince videolar açılıyor ancak ses yok, müzikler açılmıyor, ses kaydediciye girince hata alıyorum, hatta ekran kaydedici bile sadece "sessiz" modda çalışıyor (Sistem sesleri ve Mikrofon seçince çalışmıyor). Yani anlacağınız, herhangi ses içeren uygulama ve multimedia dosyaları çalışmıyor.
Rom'u değiştirdim, format attım, kulaklık/hoparlör bağladım ancak nafile yine de düzelmedi. Önerisi olan var mı?

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
11
Kulaklık ile denedin mi?

Yorki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Poco X3 pro
Konular
0
Merhaba bende de buna benzer bir problem var. Poco X3 pro kullanıyorum. 2 hafta önce hiç sorun yoktu. Ancak şuan tüm uygulamalarda ve sistem seslerinde sesler kesik kesik geliyor. Sürüm şuan 12.5.5. telefonu sifirlamama rağmen sorun devam ediyor. Varsa aynı sorunu yaşayan çözümü bilen cevap verirse sevinirim bende.

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
donanımsal bir problem gibi geldi bana

blurryface

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazilimsal bir sorun olsaydı ROM ve formattan sonra düzelmesi gerekirdi. Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun ancak tam olarak sorunun kaynağı bulmaya çalışıyorum. Tamirciler komple anakartı değiştirelim diyor ama sorunun kaynağı bulunursa daha az bir maliyetle tamir edilebilir diye düşünüyorum. Telefonlarda ses işlemciden veriliyor. İşlemcinin sadece ses bölümünün bozulması bana pek olası gelmiyor (eğer fabrıka çıkışlı sorunlu değilse).

Geronymoo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
1
Aynı sorun bendede var telefonum mi 10t pro 256gb telefonu kapatıp açtıktan sonra telefonda hiç bir şekilde ses girişi ve ses çıkışı olmuyor telefonun suyla teması olmadı düşme olmadı

Siposko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi9se
Konular
0
Mi9SE ile birebir aynı sorunu yaşıyorum. Bazen kapa aç ile düzeliyor, formatladim olmadı ama format yeterli olmayabilir rom değişikliği vs ile de düzelmedi ise arkadaşta sorun ilginç. Acaba virüs vs gibi birşey sonucu donanım mi zarar görüyor. Çözüm bulabilen olursa haber verirse iyi olur. İmei de uçtu bu arada benim

Siposko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi9se
Konular
0
Aynı sorun bendede var telefonum mi 10t pro 256gb telefonu kapatıp açtıktan sonra telefonda hiç bir şekilde ses girişi ve ses çıkışı olmuyor telefonun suyla teması olmadı düşme olmadı
Mi9se cihazımda format sonrası düzelme olmadı. Çözümü bir alt versiyon miui surumune geçerek buldum. Şu anda sorunum yok ses ahize mikrofon hepsi çalışıyor.

Mhmt2727

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mhmt
Cihazım
Niye 11
Konular
1
Merhabalar bendede mi note 11 var.
aynı sorun mikrofon ve hoparlör çalışmıyor. Bu sebeple arama ve aranma yapilmiyor. Birkaç yazılımcı ve donanimciya götürdün cozemediler. Siz bu sorunu cozebildinizmi.

Üst Alt