Rom Mi Note 10 / Pro Resurrection Remix 8.6.6 ( AOSP )

barisxpeace

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Beyler denilen tüm adımları yaptım, magisk 20.4'ü kuracakken error 1 hatası verdi yüklenmedi sonra install kısmına girince storageta 7 8 tane anlamsız klasörler vardı asfkakafakf gibi isimleri olan. Neden olmuştur acaba bu? Magisk yüklemeden rom ve gapps ile rom boot olmaz mıydı?

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Beyler denilen tüm adımları yaptım, magisk 20.4'ü kuracakken error 1 hatası verdi yüklenmedi sonra install kısmına girince storageta 7 8 tane anlamsız klasörler vardı asfkakafakf gibi isimleri olan. Neden olmuştur acaba bu? Magisk yüklemeden rom ve gapps ile rom boot olmaz mıydı?
Format data yapıp reboot recovery demeniz lazım.

barisxpeace

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Format data yapıp reboot recovery demeniz lazım.
Hocam heh işte bu kısımda sıkıntı var. Format data diyince install kısmında hiçbir şey görünmüyordu yani romu yükleyemezdim. Allahtan reboot system diyince mevcut rom açıldı 12.0.3. Sorun nereden kaynaklı sizce? 2. kez yüklemeyi deneyince de wipe data yaptım onda da magisk hata verdi.

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam heh işte bu kısımda sıkıntı var. Format data diyince install kısmında hiçbir şey görünmüyordu yani romu yükleyemezdim. Allahtan reboot system diyince mevcut rom açıldı 12.0.3. Sorun nereden kaynaklı sizce? 2. kez yüklemeyi deneyince de wipe data yaptım onda da magisk hata verdi.
Format data yapıp reboot recovery yapmadan dahili depolama şifresini çözemezsiniz hocam sorununuz bundan kaynaklanıyor sanırım. PC varsa format data yapıp PC den dosyaları atıp kurun

barisxpeace

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Format data yapıp reboot recovery yapmadan dahili depolama şifresini çözemezsiniz hocam sorununuz bundan kaynaklanıyor sanırım. PC varsa format data yapıp PC den dosyaları atıp kurun
Çok sağolun hocam, hallettim sorunu reboot recovery gerekiyormuş dediğiniz gibi, o kısmı kaçırmışım. Eski telefo note 3 proydu, onda takır takır romları denerdim, yeni cihazlarda farklı işler var. :)

Roma gelecek olursak görebildiğim tek sıkıntı kilit tuşuna basıp ekranı açtığımda duvar kağıdı siyah görünüp sonradan büyüyor, düzeliyor. Başka sorun bulamadım, şarj inanılmaz derecede iyi görünüyor, kurulum vs. 38 dakika kullanmışım ve yüzde 2 gitti sadece. Bu kadar iyi gidemez bence, sonradan fazla fazla mı gider ne yapar bilmiyorum. :D Konu için çok teşekkürler.

Ekleme: Başka bir duvar kağıdı deneyince düzeldi, animasyonlu açılıyor sıkıntı yokmuş.

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Çok sağolun hocam, hallettim sorunu reboot recovery gerekiyormuş dediğiniz gibi, o kısmı kaçırmışım. Eski telefo note 3 proydu, onda takır takır romları denerdim, yeni cihazlarda farklı işler var. :)

Roma gelecek olursak görebildiğim tek sıkıntı kilit tuşuna basıp ekranı açtığımda duvar kağıdı siyah görünüp sonradan büyüyor, düzeliyor. Başka sorun bulamadım, şarj inanılmaz derecede iyi görünüyor, kurulum vs. 38 dakika kullanmışım ve yüzde 2 gitti sadece. Bu kadar iyi gidemez bence, sonradan fazla fazla mı gider ne yapar bilmiyorum. :D Konu için çok teşekkürler.

Ekleme: Başka bir duvar kağıdı deneyince düzeldi, animasyonlu açılıyor sıkıntı yokmuş.
Bu kadar özelleştirme içerisinde bu kadar batarya dostu olması beni de şaşırtmıştı ilk başta. Yapılınca yapılıyor demek ki. Hiçbir eksik de göremedim şu ana kadar.

barisxpeace

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Magiske girerken 21.1de olmama rağmen son sürümü yüklememi söylüyordu, daha önce (miui ile) magisk arayüzünden yüklemeye çalıştığımda bootloop olduğunu bildiğimden bu sefer sitesinden zipi indirip kendim flaşladım, bir şey olmaz yedek almama gerek yok dedim yine loop oldu. 2. sayfada bir magisk dosyası paylaşılmış o da olmadı, tekrar kuracağım mecbur baştan.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Magiske girerken 21.1de olmama rağmen son sürümü yüklememi söylüyordu, daha önce (miui ile) magisk arayüzünden yüklemeye çalıştığımda bootloop olduğunu bildiğimden bu sefer sitesinden zipi indirip kendim flaşladım, bir şey olmaz yedek almama gerek yok dedim yine loop oldu. 2. sayfada bir magisk dosyası paylaşılmış o da olmadı, tekrar kuracağım mecbur baştan.
Recovery üzerinden kurulum yaptığınızda ilk olarak 20.04 sürümünü yükleyip, dalvik7cche yapıp recovery modda yeniden başlatmanız ve 21 sürümünü yükleyip sistemi o şekilde başlatmanız geriyor. Yoksa hep boot a düşer.

barisxpeace

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Recovery üzerinden kurulum yaptığınızda ilk olarak 20.04 sürümünü yükleyip, dalvik7cche yapıp recovery modda yeniden başlatmanız ve 21 sürümünü yükleyip sistemi o şekilde başlatmanız geriyor. Yoksa hep boot a düşer.
Çok teşekkürler. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar olursa magisk sayfasından uninstaller zip indirdim twrpden magiski kaldırınca telefon açıldı. Baştan yüklemeye gerek kalmadı romu.

Rom gerçekten harika, miui kamerasını da hallettim, ilk sayfadaki gcam de yüklendi. İlk kurulum, bir sürü uygulama indir, kapat aç magisk hallet derken %81'den şuan %39'a 5 saat 36 dk ekran süresi var.

AOD sıkıntılı gibi hep sabit yerde kalıyor hareket etmiyor, ekranda yanma sorunu yaşatabilir bu şekilde. Onun dışında butonlar çok az gecikmeli tepkime veriyor gibi geldi, kilit tuşu, alttaki sanal tuşlar vs. Fakat dert edecek şeyler değil.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

draltus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi 4
Konular
1
Miui kamera linki verebilir misiniz. Bulamadım

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi