Rom Mi Note 10 / Pro [ Mıuı 12.6 ] Android 11 - 21.12.8 EU Beta ve MIUI 12.5 Eu Stable Android 11 ROM

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xioami.Eu rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Çin developer temel bazlı,haftalık özelleştirilen bir Rom'dur...
Eu Beta her cuma , Eu stabil ise ortalama 2 ayda bir güncelleme alır.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır...

1- ROM u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyoruz.
2 - Telefonunuzda TWRP i başlatınız.... (Ses + arttırma ve Güç tuşuna aynı anda basılacak)
3 - Sırası ile bu adımları takip ediniz.
Wipe -> Advanced Wipe.
Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache / Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak, dikkat ediniz )
Swipe to Wipe
düğmesini sağa kaydırınız.

4- Geri gelip TWRP in ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve Swipe to Confirm ok düğmesini sağa kaydırıyoruz.
5- Kurulum bittiğinde Reboot System düğmesini tıklıyor ve yeni güncellemeyi kurmuş oluyorsunuz.
NOT : Telefonda Magisk (ROOT),Kernel vs yüklü olanlar 5. adımda Reboot system demeden tekrar Twrp ana ekrana gelip Magisk,Kernel vs yükledikten sonra Reboot System düğmesine tıklasınlar.

Rom Kurulum Adımları
Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..
Tuş kilidi,ekran deseni vs varsa kaldırın
Kesinlikle ROM dosyasını hemen telefona atmayın.
Format data
yaptıktan sonra atacaksınız rom zip dosyasını.
Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.
1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.
Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip
Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.
2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra
twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom dosyasını telefon hafızasına atıyoruz.
Twrp ana ekranda install kısmından E.U.BETA rom dosyasını flashlıyoruz.
Kurulum bittikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve Reboot-System yapınız.

MagiskR:

Magisk 21.4

Magisk 22.0:

Android11 Twrp :

Not: Eğer Magisk kullanmak istiyorsanız 2 adet Magiski'de TWRP'den kurmanız gerekmektedir.
Önce MagiskR'yi kurun, Ondan sonra Magisk v21.4'ü kurun ve reboot system yapın.
telefon açılınca magisk 22.0'a güncelleyebilirsiniz.

1- [ Mıuı 12 Beta ]

2- [ Mıuı 12.5 Beta ]

3- [ Mıuı 12.6 Beta ]

6

6

Sistem
Yeni - Android 12 cihazlar için Geliştirici seçeneklerinde "Genişletilmiş güç menüsü" ayarı geri yüklendi
Düzeltme - Android Auto'daki araç görüntüleme kullanıcı arayüzü düzgün şekilde ölçeklenmemesi hatası düzeltildi [Android 12 cihazlar]
Düzeltme - "Dokunmadan sonra daralt" çalışmama hatası giderildi [Android 12 cihazlar]

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Kontrol merkezinin sol üst sekmesindeki "Verilerim" simgesi eksikliği hatası düzeltildi

Güvenlik
Düzeltme - Güvenlik taraması için AVL motoru bazı cihazlarda mevcut olmaması hatası giderildi

Kamera
Yeni - Belgelerinizi yetkisiz kopyalamaya karşı korumak için artık Belgeler modunda koruyucu filigran ekleyebilirsiniz [Android 12]

Ses kaydedici
Düzeltme - Kayıt başlatılmaması hatası düzeltildi

Uyarı: Kamera, Mi 10T Pro' da düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro' nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra/Mi 10T kamera iyi çalışıyor.

Android 12 cihazlar için ipucu: TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yanıp sönmesi gerekir. ZIP paketini indirin, paketinden çıkarın ve güncelleme komut dosyasını çalıştırın (Android 11 xiaomi.eu ROM'dan geçiyorsanız verileri biçimlendirmeden veya ilk kez yüklüyorsanız verileri biçimlendirmeden).

Bu, son MIUI 12.5 Beta ROM'udur. 13 Aralık'tan itibaren haftalık güncellemeler geçici olarak askıya alınacaktır. Bir sonraki güncellemeler, hazır olduğunda MIUI 13'e dayalı olacaktır.

Bu, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite Zoom ve Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite için Android 11 tabanlı son güncellemedir. Bir sonraki güncellemeler, hazır olduğunda Android 12'yi temel alacak.

Bilinen Android 12 hataları:
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, zaman zaman Wi-Fi bağlantısının kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.
* MIUI ekibi, Çinli kullanıcılardan bilinmeyen bir uygulama kaldırma nedeni hakkında raporlar aldı, ancak incelemeden sonra uygulama verileri saklanacak. Ekip, şu anda eksik bulunursa belirli uygulamayı yeniden indirebilir, ekip üzerinde çalışıyor.

Tüm A12 ROM'LAR YENİDEN YÜKLENDİ
- Dokunma işlevinden sonra sabit çökme
Yeni - Android 12 güncellemesi (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro *, Redmi K30S Ultra / Mi 10T / Pro *)

Güvenlik
Düzeltme - Desteklenen cihazlarda "Optimize edilmiş şarj" ayarları eksikti

Galeri
Optimizasyon - Ekran görüntüleri için optimize edilmiş düzenleme

* Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro ve Redmi K30S Ultra / Mi 10T / Pro kullanıcıları için UYARI:
Bu güncellemeyi yükledikten sonra cihazınızın brick olma olasılığı (~ %50) var. Lütfen Android 12'ye yükseltmeden önce verilerinizi yedekleyin.
Uyarıldınız, lütfen flaş işlemi kendi sorumluluğunuzdadır. Cihazınıza gelebilecek herhangi bir hasardan sorumlu değiliz.
Şüpheye mahal vermemek adına bu mesaj Mi 10 / Mi 10 Pro kullanıcılarını ilgilendirmez.

Android 12 cihazlar için ipucu: TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yanıp sönmesi gerekir.ZIP paketini indirin, paketinden çıkarın ve güncelleme komut dosyasını çalıştırın (Android 11 Xiaomi' den geçiyorsanız verileri biçimlendirmeden) .eu ROM'u ilk olarak yüklüyorsanız verileri biçimlendirin).

Bilinen Android 12 hataları:
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, zaman zaman Wi-Fi bağlantısının kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.
* MIUI ekibi, Çinli kullanıcılardan bilinmeyen bir uygulama kaldırma nedeni hakkında raporlar aldı, ancak incelemeden sonra uygulama verileri tutulacak. Ekip, şu anda eksik bulunursa, belirli bir uygulamayı yeniden indirebilir, ekip üzerinde çalışıyor
Sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Kasım 2021'e Güncellendi
Düzeltme - Bazen "Akıllı araç kutusu" çubuğu konumu yanlış görüntülenme hatası düzeltildi
Düzeltme - Bazı durumlarda tema uygulanırken simgeler değiştirilmedi hatası düzeltildi

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Bildirim gölgesi ve Kontrol merkezi arasında geçiş yapmak için sola ve sağa kaydırırken bazen bildirimler yanıp sönmesi hatası giderildi

Ayarlar
Düzeltme - Konum ayarları bazı cihazlarda çalışmaması hatası düzeltildi
Düzeltme - Kısa bir süre içinde boyutu birkaç kez ayarladıktan sonra yazı tipi boyutunun ara sıra ayarlanamaması hatası düzeltildi.

8 Kasım'dan itibaren Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro, Xiaomi Civi için Beta ROM'lar, Android 12 testleri nedeniyle geçici olarak askıya alındı.

27 Kasım'dan itibaren şu cihazlar için Beta ROM olmayacak: Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite/Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8 .

Bilinen Android 12 hataları
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, zaman zaman WiFi bağlantısı kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.

Mi 11'in piyasaya sürülmesi, 5G ağına bağlanamama sorunu nedeniyle bugün askıya alındı.
Sistem
Yeni - Android 12 güncellemesi [Xiaomi MIX 4]
Yeni - Smart araç kutusu özelliği, uygulamaların her yerde kayan pencerelerde açılmasına olanak tanır (Ayarlar> Özel özellikler> Akıllı araç kutusu)

Güvenlik
Yeni - Otomatikleştirilmiş görevler yeniden tasarlandı [Android 12 cihazlar]

Kamera
Yeni - Genişletilmiş koruma ayarları

Tarayıcı
Düzeltme - Videoların düzgün oynatılmaması hatası düzeltildi [Android 12 cihazlar]

Müzik
Düzeltme --Zil sesi editörü düzgün çalışmaması sorunu düzeltildi

Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra / Mi 10T / Pro için son Android 11 beta sürümdür. Sonraki güncellemeler - Android 12 olacak

Uyarı: Mi 10T Pro' da kamera düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro' nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra / Mi 10T kamera iyi çalışıyor.

27 Kasım'dan itibaren şu cihazlar için Beta ROM olmayacak: Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T / Redmi K20, Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite / Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8 ..

Bilinen Android 12 hataları
* WiFI sorunları (WiFi kapatılıp tekrar açılıncaya kadar rastgele bağlantı kesilmeyecek ve tekrar bağlanmayacaktır. Avrupa'da karşılaşırsanız, bölgeyi Birleşik Krallık olarak değiştirin. Asya'da karşılaşırsanız, bölgeyi Çin olarak değiştirin [Bilinen MIUI Çin] ] sorun]
DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

Sistem
Yeni - Bellek genişletme özelliği (Redmi K30 5G / Redmi K30i 5G / Redmi K30 5G Speed)
Optimizasyon - YouTube gibi uluslararası uygulamalar için Xiaomi' nin yenileme hızı sınırlarının kilidi açıldı

Güvenlik
Yeni - Desteklenen cihazlar için Pil ayarlarında "Performans modu" kilidi açıldı
Yeni - Desteklenen cihazlar için kilitsiz "Optimize edilmiş şarj"
Düzeltme - Avast tanımları ayarlanmışsa virüs tanımları güncellenemedi hatası düzeltildi

Temizleyici
Düzeltme - Tencent tanımlarını güncellerken veya Tencent tanımları ayarlanmışsa bir tarama başlatmaya çalışırken uygulama kilitleniyordu hatası düzeltildi
Kontrol Merkezi
Yeni -Yeni medya denetimi bildirim düzeni

Güvenlik
Yeni - Şimdi uygulamada yukarı kaydırarak yardımcı programlara erişebilirsiniz (önceden çalıştığı gibi değil)

Videom
Yeni - Karanlık mod anahtarı eklendi
Optimizasyon - İndirilenler özelliği özel sekmeye bölünmüştür

Yeni - Yenilenmiş uygulama kullanıcı ara yüzü

Xiaomi Bulut
Yeni - Bazı kullanıcı ara yüzü değişiklikleri
Sistem
Yeni - Bellek genişletme özelliği (Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite, Mi 10 Lite Zoom)
Düzeltme - Bazı durumlarda uygulamalarda donma hatası giderildi (ör. Google Chrome)

Galeri
Yeni - 3 filtre: Deniz salyangozu, Montmartre, Anında film
Yeni - "Fotoğraflar" sekmesinde aşağı çekerek Galeri'deki fotoğraf ve video sayısını görüntüleyebilirsiniz.
Optimizasyon - "Ekran kayıtları" ve "Ekran görüntüleri" albümlerini tek bir albümde birleştirdi
Optimizasyon - Fotoğraflar sekmesinde arama çubuğu geri yüklendi
Düzeltme - Ekran görüntüsü alındıktan sonra görüntü kalitesinin düşme sorunu düzeltildi

Notlar
Yeni - Yeni uygulama widget'larının görünümü
Sistem
Yeni - "Bellek genişletme" özelliği (Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G/Redmi 9T)

Sistem başlatıcısı
Yeni - "Ekran zamanı" widget'ı
Yeni - "Adımlar" widget'ı

Güncelleyici
Optimizasyon - Yeniden oluşturulmuş bir ROM piyasaya sürülecekse, uygulama yeniden oluşturma olduğunu söyleyecektir
Optimizasyon - İyileştirilmiş indirme kararlılığı
Düzeltme - Görünümü şimdi indirmek için yeni sürüm yönlendirmeleriyle ilgili bildirime dokunma
Düzeltme - MD5 kontrol edilirken kullanıcı arayüzü donma sorunu giderildi.
Spoyler: Güncelleme Notları 21.7.28

4- [ Mıuı 12 Eu Stabil ]

Eu Stabil Android 10 sürümü şahsımca şuana kadar mi note 10 için en iyi miui 12 romudur.Romun tek hatası karanlık modda rehberde arama yaparken arama ekranının beyaz olmasıdır. ( sadece karanlık modda mevcuttur bu hata ) bunun dısında bir hataya rastlamadım.

05.03.2021

[ Mıuı 12.5 Eu Stabil ]

26.07.2021

5- [ GLOBAL TEMA MAĞAZASI YÜKLEME ]

Eu rom yükledikten sonra temalar mağazasının cince olmasından rahatsız olan arkadaşlar aşağıdaki gibi mağazayı glabal e çevirebilirler.

bunu indirin ve sai yi indirip sai'ye root yetkisi verin
sai den bu apk yi yükleyin temalar global e dönüyor.

6- [ EU Simge İkonlarını Global veya Miroom Romlardaki İkonlara Çevirme ]

ve direk magiskten yükleyin.

EU İKONLARI

GLOBAL İKONLAR

7- [Romda Gömülü olan AI GÖRÜNTÜ GELİŞTİRME Ve AI HDR GELİŞTİRME'Yİ Aktif Etme]

sonrasında Activity launcher i kurun ve uygulamaya giriş yapın

Activity launcher ın içinde telefon ayarlarını bulalım ayarların içine girelim.

5. sırada AI HDR geliştirme ayarları mevcut hemen altında AI görüntü geliştirme ayarı mevcut girip açabilirsiniz.

8- [ Romların Ekran Görüntüleri ]

9- [ Dolby Atmos Kurulumu ]

10- [ Gelişmiş Kamera Modülü Kurma ]

* Yeni güncellemeler geldiğinde konuya eklenecek ve güncellenecektir.
* İlk Kurulumu Temiz kurulum önerilmektedir.
* Güncel Twrp ile kurulum yapınız .
* Yükleme sırasında doğabilecek sorunlarda sorumluluk size aiittir.

HAYIRLI FORUMLAR DİLERİM.

Ekli dosyalar

• miuii.jpg
    miuii.jpg
    73,1 KB · Görüntüleme: 166
  • IMG_20210415_182459.jpg
    IMG_20210415_182459.jpg
    206,8 KB · Görüntüleme: 153
  • eu1.png
    eu1.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 94
  • as.jpg
    as.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 304
  • IMG_20210611_090731.jpg
    IMG_20210611_090731.jpg
    105 KB · Görüntüleme: 265
Moderatör tarafında düzenlendi:

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
MagiskR nin olayı nedir? Ayrıntı bilen var mı?

aokcbs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
note 3
Konular
8
Bugün buna güncelledim telefonumu ve birçok sorun yaşadım. Dahili depolamayı görmüyor uygulamaların hepsi hata veriyor. Telefon kendi kendine kapanıyor. Kapanınca tuştan açılmıyor twrp ile açmak gerekiyor.

Sonra temiz kurulum yapayım öyle düzelir kesin dedim. Yine aynı sorunlar. Telegramda başka yaşayan da gördüm. Kafayı yemek üzereyim :(

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-10-24 at 22.35.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-24 at 22.35.17 (1).jpeg
    50,8 KB · Görüntüleme: 468
  • Screenshot_2020-10-24-16-40-31-407_com.miui.backup.jpg
    Screenshot_2020-10-24-16-40-31-407_com.miui.backup.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 437

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Merhabalar, şuanda romu kurmanızı tavsiye etmem bir çok uygulama henüz Android 11 desteğine kavuşmadı bu çok büyük bir sıkıntı olacaktır ve şuandaki sürüm betanında betasıdır bilgilerinize.

xboycan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Güncelleme yaptım bende de bazı sorunlar var temiz kurulum yapıp bilgileri silmeden eski android 10 beta sürümüne geçemiyorum başarabilen var mı

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Güncelleme yaptım bende de bazı sorunlar var temiz kurulum yapıp bilgileri silmeden eski android 10 beta sürümüne geçemiyorum başarabilen var mı

Merhaba. Rom versiyonu düşüreceğiniz için verileri silmeden başaramazsınız. Twrp yüklü ise onun üzerinden, değilse ama boot kilidiniz açıksa flashtool ile sürüm düşürebilirsiniz. Ama her iki şekilde de verileriniz silinir.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Bu romu şuan kurmanızı tavsiye etmiyorum temiz kurulum yapmama rağmen cihazda çok aşırı kasma ve ısınma oldu hemen Endonezya romunu kurdum dünya varmış dedim

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Bu romu şuan kurmanızı tavsiye etmiyorum temiz kurulum yapmama rağmen cihazda çok aşırı kasma ve ısınma oldu hemen Endonezya romunu kurdum dünya varmış dedim
Aynen ben de eu stabil geçtim.

Huseyinmarakci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
Redmi not 7
Konular
9
İlk çıktığında kullandım stabilize değil bence rom oturmamış beklemek lazım.

Amiga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Mi 10 Pro
Konular
0
Bugün buna güncelledim telefonumu ve birçok sorun yaşadım. Dahili depolamayı görmüyor uygulamaların hepsi hata veriyor. Telefon kendi kendine kapanıyor. Kapanınca tuştan açılmıyor twrp ile açmak gerekiyor.

Sonra temiz kurulum yapayım öyle düzelir kesin dedim. Yine aynı sorunlar. Telegramda başka yaşayan da gördüm. Kafayı yemek üzereyim :(
Aynı problemi yaşadım. Sen ne durumdasın? Nasıl yaptın?

Üst Alt