Yardım Mi Note 10 Odaklama Sorunu

Alper99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper metin
Cihazım
Mi Note 10
Konular
5
Selamlar mi note 10 cihaz sahibiyim ve 3 haftadır kullanıyorum.Ana kamera ve 108mpx kamera modunda kamerayı 20-30cmden uzak bölgeye çevirdiğime ciddi aşırı bir bulanıklık oluşuyor.2x ve üstü yakınlaştırma yaptığımda görüntü gayet normal ama 1x olarak çekmeye çalıştığımda objeler tanınmayacak kadar bulanık.Bulanıkken karanlık ve aydınlık bölgelere ekrandan odaklama yapmaya çalıştığımda odaklamaya çalıştığım yerin ışığına göre ışık değişiyor ancak bulanıklık sabit kalıyor sanki önünde perde varmış gibi.Cihaz fiziksel zarar görmedi düşmedi sıvı ile temas etmedi neden böyle oldu anlamadım.

Cihazım Avrupa cihazı ve Avrupa sürümü ile geldi.Ota üzerinden 11.0.17 sürümü gelmişti ve güncellenmişti sonra bu sürüm geri çekildi.Ben sürümden kaynaklı olabilir diye bekledim ancak bugün gelen android 10 güncellemesi ile değişen bişey olmadı.

Sorun yazılımsal mı donanımsal gibi mi görünüyor.Ne yapmak gerekir? Olası lens değişikliğinde ne kadar ücret vermem gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Not:Aşağıda az önce çektiğim ana kamera örnek resmi paylaşıyorum.Resimde herhangi bir noktaya zoom yaptığımda netleşiyor ama 1x standarta geçince bulanıklık resimdeki gibi oluyor.Yakın çekim objelerde netlikle ilgili bir sıkıntı yok.

Ekli dosyalar

• received_926016291192954.jpeg
    received_926016291192954.jpeg
    21,2 KB · Görüntüleme: 46

Kayzher

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kayzher
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Art Director
Konular
0
aynı sorun bendede var maalesef ama bir çözümünü bulamadım.

gokcer1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökçer G.
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Sorun genel galiba çünkü bende de aynı sorun var. İnşallah yazılımsaldır. Aynı zamanda şöyle bir sorun tespit ettim, gece video kaydı yaptım sonra izlerken sanki bir camın ardından çekmişim gibi nokta şeklinde ışık yansıması vardı. Görüntü sabitleme özelliği de hiç iyi değil. Hareket halinde (yürürken) yaptığım video çekimleri iğrenç. Sırf kamerası için aldığım telefon Samsung S6 mı aratıyor.

Ramazan Yücel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cihaz
Cihazım
Mi note 10
Konular
0
Selamlar mi note 10 cihaz sahibiyim ve 3 haftadır kullanıyorum.Ana kamera ve 108mpx kamera modunda kamerayı 20-30cmden uzak bölgeye çevirdiğime ciddi aşırı bir bulanıklık oluşuyor.2x ve üstü yakınlaştırma yaptığımda görüntü gayet normal ama 1x olarak çekmeye çalıştığımda objeler tanınmayacak kadar bulanık.Bulanıkken karanlık ve aydınlık bölgelere ekrandan odaklama yapmaya çalıştığımda odaklamaya çalıştığım yerin ışığına göre ışık değişiyor ancak bulanıklık sabit kalıyor sanki önünde perde varmış gibi.Cihaz fiziksel zarar görmedi düşmedi sıvı ile temas etmedi neden böyle oldu anlamadım.

Cihazım Avrupa cihazı ve Avrupa sürümü ile geldi.Ota üzerinden 11.0.17 sürümü gelmişti ve güncellenmişti sonra bu sürüm geri çekildi.Ben sürümden kaynaklı olabilir diye bekledim ancak bugün gelen android 10 güncellemesi ile değişen bişey olmadı.

Sorun yazılımsal mı donanımsal gibi mi görünüyor.Ne yapmak gerekir? Olası lens değişikliğinde ne kadar ücret vermem gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Not:Aşağıda az önce çektiğim ana kamera örnek resmi paylaşıyorum.Resimde herhangi bir noktaya zoom yaptığımda netleşiyor ama 1x standarta geçince bulanıklık resimdeki gibi oluyor.Yakın çekim objelerde netlikle ilgili bir sıkıntı yok.
Bende mi not10 kullanıyorum kamerayi acinca odaklamiyor telefonu sallayinca odakliyor lensleri takiliyormus gibime geliyor ve sosyal medya uygulamalarinda cera kalitesiz cekiyor sizde de boylemi

ylmz-06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ersin
Cihazım
mi note 10
Konular
0
Sorun bende de var farklı sürümler yükledim betası avrupası vs ama düzelmedi sorunu çözebilen oldumu

Gökhannn60

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gokhan
Cihazım
Mi note 10
Konular
3
Bende mi not10 kullanıyorum kamerayi acinca odaklamiyor telefonu sallayinca odakliyor lensleri takiliyormus gibime geliyor ve sosyal medya uygulamalarinda cera kalitesiz cekiyor sizde de boylemi
Merhaba aynı benimkide öyle kardeşim dün aldım bu sorun kafamı karaştırdı

ChaTLaPaTLa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
kopuk
Cihazım
s8
Konular
8
aynı sorun bende var ama gece oluyor gündüz olmuyor

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Çok can sıkıcı bir şey. Aynı sorun sanırım tüm mi note 10larda var. Sahile gittik akşam arkadaşlarla. Bir arkadaşta Poco x3 NFC var bende mi note 10, bir abimiz var onun resmini çekelim dedik Ben 50 kere denedim adamın yüzünü netlemedi. Arkadaş Poco X3 NFC ile çekti adamın yüzü cam gibi çıktı dalga konusu olduk dünyanın ilk 108 megapiksellik kamerası diye cihaz çıkartıyorsun Ama kamerasında odaklama sıkıntısı var Xiaomi işte çok bir şey beklememek lazım

Üst Alt