bunualinburdan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.1
Telefon Modeli
Mi Note 10
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhabalar.Xiaomi Mi Note 10 telefonumu alalı yaklaşık 1 ay oldu.İlk başlarda kamerasında pek bir sorun yoktu fakat yaklaşık 2 hafta önce MIUO 12.0.1 güncellemesi geldi ve kamera sanki daha da kalitesizleşti.Önceden 108 mp modunda çok keskin fotoğraflar çekerken şimdi keskinlik ve netlik düştü.Aynı zamanda önceden gece modu karanlık veya düşük ışıklı ortamlarda harika işler çıkarırken şu an normal fotoğraf modu ve gece modu ile çekilen fotoğraflar arasında neredeyse bir fark yok.Gece modu ile çekilen fotoğraflarda bir sorun dikkatimi çekti,fotoğrafın çeşitli bölgelerine ölü pixel gibi beyaz noktalar atıyor kamera.Tahminlerime göre kameranın sensöründe toz var çünkü bu noktaları sadece uzun pozlamalarda ve gece modunda fotoğrafa yansıtıyor.Sizce ne yapmalıyım ? nasıl bir yol izlemeliyim ? şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.Altta hem gece modu hem de normal fotoğraf modunda çekilen fotoğrafları ve karanlık bir ortamda çekilmiş beyaz nokta sorunu olan fotoğrafları paylaştım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.38.42.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.38.42.jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.38.42 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.38.42 (1).jpeg
    97,7 KB · Görüntüleme: 18
  • WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.38.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.38.56.jpeg
    24,9 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.39.11.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-28 at 22.39.11.jpeg
    20,9 KB · Görüntüleme: 15

0neir0

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
OneirO
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
0
O sürümde buglar vardı, en son 12.0.2 geldi aslında . onda herşeyi düzelttiler. O sürümde çıkalı 2 ay oldu.

Mi Note 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
hocam bende o güncelleme görünmüyor ya
Hatta 12.03 geldi fakat seninde dediğin gibi kamera miui 11e göre kötü durumda. Kalitede ciddi bir düşüş var. Bunu sen, ben ve binlerce kişi farketti fakat xiaomi fark edemedi. Kaç kez geri bildirim mail vs attım verdikleri cevap verileri sıfırlayın format atın vs sanki biz bilmiyoruz. Umarım ilerleyen güncellemeler ile çözerler çünkü bu bariz belli kamera eski gücünde değil cihazı 11 aydır kullanan birisi olarak söylüyorum.

Oyla:

bunualinburdan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
3
Hatta 12.03 geldi fakat seninde dediğin gibi kamera miui 11e göre kötü durumda. Kalitede ciddi bir düşüş var. Bunu sen, ben ve binlerce kişi farketti fakat xiaomi fark edemedi. Kaç kez geri bildirim mail vs attım verdikleri cevap verileri sıfırlayın format atın vs sanki biz bilmiyoruz. Umarım ilerleyen güncellemeler ile çözerler çünkü bu bariz belli kamera eski gücünde değil cihazı 11 aydır kullanan birisi olarak söylüyorum.
Hocam kameramdaki gece modunda görünen ölü pixellerin üzerine düştüm ve bunun bir kusur olduğunu fark ettim.Gündüz fotolarında sensör yeterince ışık aldığı için görünmüyordu fakat karanlık ve uzun pozlama yaptığım çekimlerde kamera sensöründeki 20 yi geçik ölü pixeli fark edince şok oldum.Telefonu servise gönderdim 6. günü bugün Evofone'de.Bakalım nasıl bir geri dönüş olacak.Umarım cihaz değişimine gidilir.Bir dünya para verip sıfır aldığı telefonun onarım görmesini kimse istemez çünkü.Telefonun servisten gelme yasal süresi 20 günmüş.Tek isteğim servisten cihaz değişimine gidilmesi ya,Apple almadığıma pişman olmak istemiyorum çünkü...

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Hocam kameramdaki gece modunda görünen ölü pixellerin üzerine düştüm ve bunun bir kusur olduğunu fark ettim.Gündüz fotolarında sensör yeterince ışık aldığı için görünmüyordu fakat karanlık ve uzun pozlama yaptığım çekimlerde kamera sensöründeki 20 yi geçik ölü pixeli fark edince şok oldum.Telefonu servise gönderdim 6. günü bugün Evofone'de.Bakalım nasıl bir geri dönüş olacak.Umarım cihaz değişimine gidilir.Bir dünya para verip sıfır aldığı telefonun onarım görmesini kimse istemez çünkü.Telefonun servisten gelme yasal süresi 20 günmüş.Tek isteğim servisten cihaz değişimine gidilmesi ya,Apple almadığıma pişman olmak istemiyorum çünkü...
ölü piksel her cihazda olmuyor. yani biraz şans işi, full siyah bir duvar kağıdında baktığında da görünür. ekran değişimi yaparlar sanırım. Mi note 10'un sıfırını bulmak zor üretilmiyor artık

Oyla:

bunualinburdan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
3
ölü piksel her cihazda olmuyor. yani biraz şans işi, full siyah bir duvar kağıdında baktığında da görünür. ekran değişimi yaparlar sanırım. Mi note 10'un sıfırını bulmak zor üretilmiyor artık
Hocam ekranda ölü pixel yoktu kameranın sensöründe vardı.Aynı ekrandaki gibi renkli tanecikler çıkıyordu zifiri karanlığa yakın mekanlarda fotoğraf çektiğim zaman.Ama internetten siyah normal fir fotoya baktığımda ekran ile ilgili bir sorun yoktu.Dün telefon servisten çıktı olarak görünüyor bulunduğum ildeki mi store ye gelecek.Bakalım ne yaptılar nasıl yapıldı ve en önemlisi sorunun çözümü sağlandı mı.

Oyla:

kizilok35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Miu12 den sonra mi note 10 un kamerasi resmen vasat kameralara donustu. Bunu pc de degil telefon ekraninda bile farkediyosunuz. Yazik gercekten. Bu telefonu alan vasat islemcisinden feragat edip kamerasi ve bataryasi icin aldi. Siz yaotiginiz guncellemeyle kamerayi hiç ettiniz

Oyla:
Üst Alt