Yardım Mi note 10 lite sim kart okumuyor

msa51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 8 SE
Konular
1
Arkadaşlar Merhaba note 10 lite telefonum sim kartını okuyor ama hizmet yok bildirimi karşıma çıkıyor. Eu ve global 10 tane farklı rom denemişimdir fakat hepsinde aynı sorun karşıma çıkıyor. Donanım testinden baktığımda "sım card ready" yazıyor. Hattı okumaması hangi sebepten ötürü karşıma çıkyor olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
21
1. Hat ayarların yanlış olabilir kullandığın operatörün ayarlar sayfasından falan ayarlamayı dene.

2. Hattın bozulmuş ama hala telefon hattını okuyor olabilir bozulduysa yenisini çıkarman gerekir ama başka hatla dene aynı sorun yoksa boşuna hat alma.

3. Telefonunun sim kart girişi bozulmuş olabilir değiştirmen gerekebilir.

4. Telefonun yurt dışı ise sim kartını sim 2 ye takıp denemelisin çünkü imeiler genelde sim 2 de olur.

5. Telefonundaki imei uçmuş olabilir bakmak icin *#06# bunu arama kısmına tuşla ve bak duruyormu eğer imei çıkarsa imei kontrol etmek için imei kontrol e devlet yaz ve imein patlamış mı öğren patlamış ise yeniden attirman gerekir.

Mantıksal sıraya göre hepsini test et yazılımsal imei vs sorunu yoksa donanımsal bir problemdir ya hat bozuktur onu sim 2 ye farklı hat takarak anlarsın yada sim girişi hatta telefonun içindeki antenlerde falan sorun vardır onuda telefoncu söyler iyi forumlar.

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
imei atıldımı

msa51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 8 SE
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet imei var gözüküyor e devlet ten kontrol ettiğimde kayıtlı gözüküyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1. Hat ayarların yanlış olabilir kullandığın operatörün ayarlar sayfasından falan ayarlamayı dene.

2. Hattın bozulmuş ama hala telefon hattını okuyor olabilir bozulduysa yenisini çıkarman gerekir ama başka hatla dene aynı sorun yoksa boşuna hat alma.

3. Telefonunun sim kart girişi bozulmuş olabilir değiştirmen gerekebilir.

4. Telefonun yurt dışı ise sim kartını sim 2 ye takıp denemelisin çünkü imeiler genelde sim 2 de olur.

5. Telefonundaki imei uçmuş olabilir bakmak icin *#06# bunu arama kısmına tuşla ve bak duruyormu eğer imei çıkarsa imei kontrol etmek için imei kontrol e devlet yaz ve imein patlamış mı öğren patlamış ise yeniden attirman gerekir.

Mantıksal sıraya göre hepsini test et yazılımsal imei vs sorunu yoksa donanımsal bir problemdir ya hat bozuktur onu sim 2 ye farklı hat takarak anlarsın yada sim girişi hatta telefonun içindeki antenlerde falan sorun vardır onuda telefoncu söyler iyi forumlar.
kendi telefonumda kullanıyorum hattımı sorun olmuyor ama bu telefona takınca sorun oluyor. Dediklerinizi yaptım ama sorun yine çözülmedi, peki herhangi bir şekilde sim girişinin bozuk olup olmadığını anlayabilir miyim, çünkü hattı taktığımda kişiler falan gözüküyor, vodofone falan olduğunu okuyor fakat servis yok diyor. Telefon bilgileri 2 kısmından baktığımda da mobil radyo gücü kapalı geliyor aktif hale getirsem bile etki etmiyor.

Son düzenleme:

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5

kendi telefonumda kullanıyorum hattımı sorun olmuyor ama bu telefona takınca sorun oluyor. Dediklerinizi yaptım ama sorun yine çözülmedi, peki herhangi bir şekilde sim girişinin bozuk olup olmadığını anlayabilir miyim, çünkü hattı taktığımda kişiler falan gözüküyor, vodofone falan olduğunu okuyor fakat servis yok diyor. Telefon bilgileri 2 kısmından baktığımda da mobil radyo gücü kapalı geliyor aktif hale getirsem bile etki etmiyor.
imei atılmış cihaz büyük ihtimalle. imeini sorguladiginizda sizin cihazin modelimi gozukuyor yoksa başka cihazın mı

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
21
İmei dosyası zarar görmüş kardeşim tekrar imei at sirun düzelicek kayıtlı görünüyorsa aynı imeiyi kullanabilirsin saygılar

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5

kisiler gozukuyorsa sim yerinde sorun yok

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
kisiler gozukuyorsa sim yerinde sorun yok
buna benzer bende de sıknıtı vardı telefonu geri yolladım bakalım ne yapacaklar
bende de hizmet yok diyor
imei var
bazen geliyor bazen gidiyor
bazen servis yok diyor
bazen sim kartı görüyor hat çekiyor

sorunun temelini bulamadım
bende telefoncu ile görüştüm ona yolladım bakalım ne yapacak

msa51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 8 SE
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İmei dosyası zarar görmüş kardeşim tekrar imei at sirun düzelicek kayıtlı görünüyorsa aynı imeiyi kullanabilirsin saygılar
aynı imei'i attım fakat sorun hala düzelmedi, hatta farklı bir random imei ile birlikte bile denedim sorun aynı gözüküyor

imei atılmış cihaz büyük ihtimalle. imeini sorguladiginizda sizin cihazin modelimi gozukuyor yoksa başka cihazın mı
başka model gözüküyor ama dediğim gibi farklı bir imei kullansamda sorun düzelmiyor hatta farklı qcn dosyaları bile denedim onda da olmadı.

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
aynı imei'i attım fakat sorun hala düzelmedi, hatta farklı bir random imei ile birlikte bile denedim sorun aynı gözüküyor

başka model gözüküyor ama dediğim gibi farklı bir imei kullansamda sorun düzelmiyor hatta farklı qcn dosyaları bile denedim onda da olmadı.
random imei denemeyin hicbirzaman

Üst Alt