İpucu Mi Note 10 Lite / Sık Karşılaşılan Problemler ve Çözümleri / Tüyolar

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
1- Yakınlık Sensörü Sorunu
Ne yazıkki bunun için kesin bir çözüm yok şimdilik. Güncellemeler ile hallolacağı ön görülüyor. Şimdilik telefonda konuşma yaparken ekranı kilitleyip konuşabilirsiniz.
Alternatif olarak bazıları kılıfı çıkarınca, google aramalar yerine truephone kullanınca sorunun çözüldüğünü söylemiş, ben sonuç alamadım.

2- Wifi Sorunu
Bu sorun sadece bazı kullanıcılarda çıkıyor, neden kaynaklandığı henüz belli değil yine güncelleme ile hallolacağı söyleniyor. Benim gözlemlediğim durum odamda tek elimle kullanırken 4 diş çekerken, oyun oynayıp telefonu iki elimin arasına alıp haliyle bir elim ahizenin olduğu tarafı kapatınca wifi sinyali 1 e düşüyor bazen de kopuyor. Yani önüne yakın engel geldiğinde çekim düşüyor. Ama 3 oda uzağa gitsem normal tutsam yine sıkıntı olmuyor.

3- Ekran Koruyucu Bulma
*Edge ekrandan dolayı temperli camlar tam oturmayabiliyor veya yanlardan kalkabiliyor. Uv yapıştırıcı ile yapışan camlardan kullananlar memnun lakin uzun süre kullanınca çıkaramamışlar sıvı ekrana çok yapıştığından kazıyarak çıkarmışlar.
*Direk sıvı koruyucular var ben önerene denk gelmedim.
*Lensun marka arka ve ön tarafa nano koruyucudan çoğu kişi memnun almış en çok tercih edilenlerden birisi bu.
* akilliphone diye bi sitenin sattığı Gor Screen Guard yine aynı şekilde nano ekran koruyucu çok tercih ediliyor.

4- Isınma Sorunu
Şahsi yaptığım antutu,stress,cpu throttlng testlerinde cpu ortalama 60 derece maks 80 dereceyi gördü. Ama Asphalt9 maksimum grafikler + game turbodan da grafik iyileştirmelerini açıp 2 saat oynamama rağmen oyun içinde 55 dereceyi geçmedi. Sanırsam game turbo oyun oynarken ısınmasını engelliyor öyle bir yazı okudum game turbonun içinde. Şarj olurken de hızlı şarjdan dolayı batarya 45 dereceyi görüyor.

5- Parmak izi sorunu
Ben hiç yaşamadım ve çok memnunum, ama bir iki kişide denk gelmiş çözdüler mi veya geçti mi bilmiyorum ama oran çok düşük.

*Gcam
4-5 tane gcam sürümü denedim hiç biri orjinal kameradan daha iyi performans göstermedi belirmek isterim.

15 Mayıs'ta duyurulup satışa çıktığı andan itibaren tüm alışveriş sitelerindeki yorumları, çeşitli forum sitelerinde bütün yorumları okudum (yaklaşık 120 sayfa), bütün mi note 10 lite türkçe inceleme videolarını,testlerini izledim ve yine youtube yorumlarını okudum ve yabancı kanallardan da bayağı bir video izledim. Aynı zamanda cihazı da 3-4 haftadır aktif ve yoğun bir şekilde kullanıyorum.

Yani yaptığım yorumların hiç biri subjektif veya bilgisizce değildir.

Başka karşılaştığınız problem veya sorunuz olursa konuya yazabilirsiniz. İyi Forumlar.

Antutu ve CpuThrottling sonuçları: İnceleme - Mi Note 10 Lite CpuThrottling/AnTuTu Testlerim ve Bazı Sorularım

İncelemem ve fotoğraf örnekleri: Sohbet - İlk İzlenimlerim - Kullanıcı Yorumu

Sefa5161

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
İphone 7 plus
Meslek
Photography
Konular
8
lensun mu daha ince yoksa Screen guard mı daha ince acaba yanlardan küçük darbelerde kalkmaması için
bakalım screen guard siprariş ettim nasıl olucak

Son düzenleme:

SefaMeert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Mert
Cihazım
OnePlus 9R & Po
Konular
34
Oyun oynarken yani ekran döndürünce wi-fi çekim gücü azalıyor bu sorun eski cihazım Xiaomi mi note 3 de yoktu ama note 10 lite da var çözümü var mı? Donanımsal mı yoksa yazılım sorunu mu? Çok saçma bir şekilde wifi çekim gücü düşüyor ve oyunlarda sorun yaşıyorum.

2.sorunu bende yaşıyorum

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Ekran oranlari mi note 10 ile aynı neden onun ekran koruyucusunu alıp takmiyorsunuz ki . Herkea modelin adı geçen ekran koruyucu aramakta

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
lensun mu daha ince yoksa Screen guard mı daha ince acaba yanlardan küçük darbelerde kalkmaması için
bakalım screen guard siprariş ettim nasıl olucak

Tam net bilgi sahibi değilim ama lensun daha ince duruyor.

Ekran oranlari mi note 10 ile aynı neden onun ekran koruyucusunu alıp takmiyorsunuz ki . Herkea modelin adı geçen ekran koruyucu aramakta

Hocam bu bahsettiklerimiz onun için de geçerli. Değişen bir şey yok bu koruyucular onda da var. Temperli cam da desen nano da desen zaten ikisi için de yorum yapıyoruz.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Tam net bilgi sahibi değilim ama lensun daha ince duruyor.

Hocam bu bahsettiklerimiz onun için de geçerli. Değişen bir şey yok bu koruyucular onda da var. Temperli cam da desen nano da desen zaten ikisi için de yorum yapıyoruz.
O zaman üzücüymüş . En iyisi yurtdışı siparişi gibi gözüküyor

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
O zaman üzücüymüş . En iyisi yurtdışı siparişi gibi gözüküyor

Aliexpress'den baktığımda buradakilere alternatif olarak sadece hidrojel dedikleri bir madde var onun harici diğerleri aynı olur buradakilerle.

bah34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bahacan
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
0
Merhabalar Bir de benim bir sorunum var gelen bildirim içinden mesela instagram mesajı geldi yukarıdan kaydırarak bildirim ekranından girdiğim zaman yazılar çok küçük geliyor bunun bir çözümü varmıdır? sadece instagram değil internet sitesi gibi uygulamalarda da aynı boyut küçülüyor yazılar çok küçük görünüyor ama çıkıp ana ekrandan uygulamaya tekrar girince sorun yok

Chepny

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Merhaba always on display özelliği açık bildirim geldiginde ekranda uygulama simgeside geliyor fakat yıldız veya yandan parlak ışıklar gelmiyor bu sorun neden kaynaklı olabilir

serhatblt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
YOK
Konular
2
merhaba arkadaşlar. bende cihazı satın almayı düşünüyorum ama aklıma takılan bir iki şey var.
1- piyasada hala düzgün bir ekran koruyucu yok, ekran kırılsa amoled çok pahalı can yakar sizce piyasada ki lensun falan iş görür mü ?
2- şu sıralar bir çok kişide ölü piksel sıkıntısı var ben yurt dışı bi cihaz alsam ölü piksel çıksa yardımcı olacak kimse olmaz bu riske değer mi ?

Üst Alt