İnceleme Mi Note 10 Lite CpuThrottling/AnTuTu Testlerim ve Bazı Sorularım

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
Testleri Avrupa v11.0.8.0 cihazımda yaptım. Test ikiye ayrılıyor, telefon sıfırlamadan önce ve (güncelleme sonrası hiç hard reset atmamıştım) hard reset sonrası.
Yaptığım testler sırasında mobil veri kapalı, wifi açık, hat takılı, kılıfsız.

Sıfırlamadan önce yaptığımda AnTuTu üzerinde 260 bin küsür puan alıyoken sıfırladıktan sonra 240 bin aldım ne değişti bilmiyorum oysa tüm ayarlar otomatik yedeklenmişti.
Antutu testi veya stress test yaparken telefonun 80 dereceyi gördüğü oldu (sanırsam hep anlık olarak 80 e ulaştı sonra maks 75 civarında seyretti.)

(1)**İlk sormak istediğim bu sıcaklık normal mi ?
(2)**İleride Amoled yanmasına sebebiyet verir mi ?

30 dakika Cpu throttling yaptım onda da sadece %10 gibi bir kayıp oldu ve bildiğim kadarıyla bu baya iyi. Ama benim aldığım değer max 145k ortalama 137k ve min 130ki iken, mizancell kanalının aynı telefona yaptığı testte max175k, ortalama 160k, min 150k değerlerini aldı.

(3)**Sizce bu farklılık neyden kaynaklı olabilir ? (Hat takılı değil o kanalın yaptığı test esnasında ufak bir tahminim ondan kaynaklı olduğu yönde.)

(4)**Telefon şarj olurken batarya 45 dereceyi görüyor yorumunuz nedir?

Belirtmek istediğim noktalar, güncellemeler sonrası telefona ilk kez format attıktan sonra sanırsam yakınlık sensörü sorunu çözüldü (farklı arama uygulamaları kullandığımda veya kılıfsız kullandığımda sorun çözülmemişti). Batarya performansı arttı.

Ekteki fotoğraflarda sadece son fotoğraf format öncesi diğer 3ü format sonrası. Son fotoğraf aynı zamanda stress test sonucu. Ben çok yorumlayamadım sizlere sunuyorum.

Daha önce açtığım telefon hakkındaki izlenimlerimi paylaştığım konu: Sohbet - İlk İzlenimlerim - Kullanıcı Yorumu

Ekli dosyalar

• aa.jpeg
    aa.jpeg
    95,4 KB · Görüntüleme: 33
  • ab.jpeg
    ab.jpeg
    68,7 KB · Görüntüleme: 32
  • ac.jpeg
    ac.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 29
  • ad.jpeg
    ad.jpeg
    90,5 KB · Görüntüleme: 22

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
Bilgili kimse yok mu ?

Kubilay__

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
K20 pro
Konular
26
Bilgili kimse yok mu ?
Hocam antutu puani hakkinda bir bilgim var sarj azken ve telefon sicakken yaparsaniz daha düşük olabiliyor elimde k20 pro var sarj 70 80 iken yapinca 435 k civari alirken 20 30 civari iken yapinca 420 civari aliyor

abdullahkypnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
6
Throtthling testi de gayet güzel bence hocam. Telefonun ısı dağılımı vs gayet güzel zaten. %10'luk bir kayıp gayet iyi bir değer

Hocam sıcaklık normal kullanımda cpu 40-51 arası daha çok 51 e yakın, dediğim testlerde de80 i gördüğüm oldu sizce bu durum nasıl ?

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam sıcaklık normal kullanımda cpu 40-51 arası daha çok 51 e yakın, dediğim testlerde de80 i gördüğüm oldu sizce bu durum nasıl ?
Bana biraz fazla geldi hocam ama bulunduğunuz ortama kılıf takıp takmamanıza göre vs değişir tabi ama

Üst Alt