Yardım Mi note 10 lite aşırı ısınma sorunu

aalperdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Herkese iyi akşamlar. Forumu didik didik etmeme rağmen benzer sorunla ilgili konu açılmış mı göremedim. Yaşadığım sorunu da hiç yaşayan yok sanırım. Telefon kamera çekimi esnasında aşırı ısınıyor. 3 hafta önce antalyadaydım 44 dereceleri gördü. Çekim yaparken hadi dedim Antalya sıcağı etkiler. Malum hiç bir şey dayanmıyor o sıcağa. Eve döndük serini, ılığı, sıcağı farketmiyor. Çekime başladıktan 2 dakika sonra telefona dokunulmuyor. Belki kılıftan dolayı farketmeyen kullanıcılar olacaktır ancak ısınma hat safhada. Zaten sürekli olarak aşırı ısınma uyarısı veriyor ve kameranın kapatılacağını söylüyor. Eşimde tr romlusu var o da ısınıyor ancak kapanma olmuyor. IMX 686 sensörlerle ilgili de bu konuda hiç bir şikayet bulunmuyor. Oyun oynarken bile ısınmayan cihaz sadece video çekimlerinde el yakıyor. Kamera uygulamasının önbellek ve tüm ayarlarını defalarca sıfırladım çözüm olmadı. Her türlü yardımınıza açığım şimdiden teşekkürler.

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
F
Herkese iyi akşamlar. Forumu didik didik etmeme rağmen benzer sorunla ilgili konu açılmış mı göremedim. Yaşadığım sorunu da hiç yaşayan yok sanırım. Telefon kamera çekimi esnasında aşırı ısınıyor. 3 hafta önce antalyadaydım 44 dereceleri gördü. Çekim yaparken hadi dedim Antalya sıcağı etkiler. Malum hiç bir şey dayanmıyor o sıcağa. Eve döndük serini, ılığı, sıcağı farketmiyor. Çekime başladıktan 2 dakika sonra telefona dokunulmuyor. Belki kılıftan dolayı farketmeyen kullanıcılar olacaktır ancak ısınma hat safhada. Zaten sürekli olarak aşırı ısınma uyarısı veriyor ve kameranın kapatılacağını söylüyor. Eşimde tr romlusu var o da ısınıyor ancak kapanma olmuyor. IMX 686 sensörlerle ilgili de bu konuda hiç bir şikayet bulunmuyor. Oyun oynarken bile ısınmayan cihaz sadece video çekimlerinde el yakıyor. Kamera uygulamasının önbellek ve tüm ayarlarını defalarca sıfırladım çözüm olmadı. Her türlü yardımınıza açığım şimdiden teşekkürler.
Farkli rom deneyin hocam. Ve kamera acikken isinmasi normalde kapanmqsi normal degil

aalperdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-18-22-29-03-898_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_2021-08-18-22-29-03-898_com.cpuid.cpu_z.jpg
    284,7 KB · Görüntüleme: 30

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Yazılımsal bir sorun olabilir komple format&wipe yapıp yeni bir rom yükleyin hatta fastboot ile bile yükleyebilirsiniz. Buna rağmen düzelmezse donanımsal bir sorun olabilir

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Donanımla falan alakası yok. Cihaz kamera açıldığı zaman hayvan gibi ısınıyor. Bu yaz Bodrum kalesinde üç poz fotoğraf çektim güneş altında 10 dakikada 43 derece oldu batarya. Didim'de 2 - 3 vlog sonrası yine aynı minimum 42 derece. Boşuna üzülmeyin. Kameranın sıcaklığa alerjisi var.

Üst Alt