Soru Mi note 10 bekle bekle güncelleme yok

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Herkese selam 6 ocaktan beri Mi note 10 Kullanıyorum. cihaz ilk aldığımda bir kez güncelleme aldı yaklaşık 2 ay geçti hala aralık güvenlik güncellemesi yüklü. Ben 11 yılda 15 samsung 5 sony 3 huaweı 3 LG kullandım, Bu ilk Xiaomi Telefonum güncellemelerin bu kadar beklemesi sizce de can sıkıcı değil mi ? Mi note 10'a gelince neden güncelleme bekliyorum? Cihazın bir optimizasyona ihtiyacı var pil açısından. Bekleme modunda hızlı bitiyor. kamerada bence işleme süresini bir optimizasyon ile kısaltabilir bu yüzden bir güncelleme bekliyorum. Sorum şu; XIAOMI güvenlik güncellemelerini ne sıklıkta gönderiyor ? biz samsungu beğenmiyorduk adamlar her ay gönderiyordu :D Xiaomi'de güncellemeler daha yavaş galiba. Birde redmi note 8 pro'ya bile Android 10 güncellemesi verirken Mi note 10'u bu kadar bekletmesi haksızlık değil mi ? fikirlerinizi merak ediyorum. Bu arada cihazım TR garantili o yüzden rom yükleyemem garanti bitene kadar.

Son düzenleme:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.
3.10. Başlıklarda ilk harf büyük diğerleri küçük olacak şekilde yazılmalıdır.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.
3.10. Başlıklarda ilk harf büyük diğerleri küçük olacak şekilde yazılmalıdır.

Tamam düzelttim

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Herkese selam 6 ocaktan beri Mi note 10 Kullanıyorum. cihaz ilk aldığımda bir kez güncelleme aldı yaklaşık 2 ay geçti hala ocak güvenlik güncellemesi yüklü. Ben 11 yılda 15 samsung 5 sony 3 huaweı 3 LG kullandım, Bu ilk Xiaomi Telefonum güncellemelerin bu kadar beklemesi sizce de can sıkıcı değil mi ? Mi note 10'a gelince neden güncelleme bekliyorum? Cihazın bir optimizasyona ihtiyacı var pil açısından. Bekleme modunda hızlı bitiyor. kamerada bence işleme süresini bir optimizasyon ile kısaltabilir bu yüzden bir güncelleme bekliyorum. Sorum şu; XIAOMI güvenlik güncellemelerini ne sıklıkta gönderiyor ? biz samsungu beğenmiyorduk adamlar her ay gönderiyordu :D Xiaomi'de güncellemeler daha yavaş galiba. Birde redmi note 8 pro'ya bile Android 10 güncellemesi verirken Mi note 10'u bu kadar bekletmesi haksızlık değil mi ? fikirlerinizi merak ediyorum. Bu arada cihazım TR garantili o yüzden rom yükleyemem garanti bitene kadar.
Android 10 beklemek aslında manasız hocam. Çünkü büyük ihtimal optimizasyon sorunları artar. Android 10 oturmadan android 11 çıkacak büyük ihtimal. Fakat yine de eu beta tarzı romlarda biraz daha stabil android 10.
Çindeki salgın yüzünden gecikiyor güncellemeler.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Android 10 beklemek aslında manasız hocam. Çünkü büyük ihtimal optimizasyon sorunları artar. Android 10 oturmadan android 11 çıkacak büyük ihtimal. Fakat yine de eu beta tarzı romlarda biraz daha stabil android 10.
Çindeki salgın yüzünden gecikiyor güncellemeler.

Eu romlardan herkes memnun ne hikmetse :) İnşallah şu pil optimizasyon sorununu ve resim işleme sorununu düzeltirlerse Android 10'u beklemeye de gerek yok aslında. İyi bir güvenlik güncellemesini Büyük sistem güncellemesine tercih ederim.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Eu romlardan herkes memnun ne hikmetse :) İnşallah şu pil optimizasyon sorununu ve resim işleme sorununu düzeltirlerse Android 10'u beklemeye de gerek yok aslında. İyi bir güvenlik güncellemesini Büyük sistem güncellemesine tercih ederim.
Resim işleme konusunda rom atılmadan hızlanacağını düşünmüyorum hocam. (Rom atılınca da kernel ile hızlandırılabilir.) Snapdragon 730G işlemcisinin fotoğraf işlemedeki kapasitesi belli yani, fazlası zor angel~~ (27mp ve 108mp fotoğrafları göz önünde bulundurarak yorum yapıyorum.)

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Resim işleme konusunda rom atılmadan hızlanacağını düşünmüyorum hocam. (Rom atılınca da kernel ile hızlandırılabilir.) Snapdragon 730G işlemcisinin fotoğraf işlemedeki kapasitesi belli yani, fazlası zor angel~~ (27mp ve 108mp fotoğrafları göz önünde bulundurarak yorum yapıyorum.)

Firmanın kendiside kernel ile oynayarak hızı arttırabilir aslında. Ben 730G'nin söylenildiği kadar güçsüz bir işlemci olduğunu düşünmüyorum. Garanti bittikten sonra miroom'un o anki güncel sürümünü yükleyeceğim. Şimdilik mecbur orjinal romda devam :D

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Firmanın kendiside kernel ile oynayarak hızı arttırabilir aslında. Ben 730G'nin söylenildiği kadar güçsüz bir işlemci olduğunu düşünmüyorum. Garanti bittikten sonra miroom'un o anki güncel sürümünü yükleyeceğim. Şimdilik mecbur orjinal romda devam :D
Tabi güçsüz değil hocam. Orta segmentin en iyisiydi, 765 çıktıktan sonra sıra düştü ama yinede güzel bi işlemci.
Miroomu hiç beğenmiyorum ben hocam angel~~ Eu daha seri geliyor bana.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Tabi güçsüz değil hocam. Orta segmentin en iyisiydi, 765 çıktıktan sonra sıra düştü ama yinede güzel bi işlemci.
Miroomu hiç beğenmiyorum ben hocam angel~~ Eu daha seri geliyor bana.

Hepsini deneriz Hangisi stabil ise ve rom'u kullanıcı yorumlarına göre yükleriz :) belkide xiaomi vereceği güncelleme ile rom yüklememize gerek bırakmaz. hiç sanmıyorum ama bir umut işte :D

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hepsini deneriz Hangisi stabil ise ve rom'u kullanıcı yorumlarına göre yükleriz :) belkide xiaomi vereceği güncelleme ile rom yüklememize gerek bırakmaz. hiç sanmıyorum ama bir umut işte :D
Bekleyelim görelim bir umut. angel~~

Üst Alt