Yardım Mi mix2 dokunmatik sorunu

0M42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi Note 2
Konular
4
Arkadaşlar merhaba, mi mix2 sahibiyim telefonumun durup duruyorken ekranın en altındaki çoklu menü, geri tuşu ve ana ekran (home) tuşları çalışmamaya başladı.

Aslında tuşlar hiç çalışmıyor değil 10 basışta bir algılıyor. Telefonda başka hiç bir sorun yok tüm uygulamalar özellikler vs. çalışıyor tek sorun alttaki dokunmatik tuşlarda.

Daha önce başlına böyle bir şey gelen var mı ne yapmak lazım servislik olmuşsa nereyi önerirsiniz istanbulda yaşıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Geçmiş olsun hocam.

Sorun yazılımsal veya Ekranda bölgesel olarak donanımsal bir nedenden kaynaklanmış olabilir.

Sorunu öncelikle yazılımsal olarak çözmeye çalışmak daha doğru olacaktır.

Erişilebilirlik ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Yedek aldıktan sonra Hard Reset işlemi yapmayı deneyebilirsiniz.
Xiaomi Telefonlarda Hard Reset İşlemi rehberini incelemenizi tavsiye ederim.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Not: Bu işlemden önce Mi Hesabınızın Bilgilerinizi saklamanızı ( Bir yere not etmenizi ) tavsiye ederim .

Eğer bootloader kilidiniz açık ise Farklı bir ROM u temiz şekilde kurabilirsiniz.

Bu işlemler sonucunda düzelme olmaz ise sorunun donanımsal olduğu kanısına varabiliriz. Bu doğrultuda teknik servise başvurmanız en doğrusu olacaktır

Oyla:

0M42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi Note 2
Konular
4
Hard reset olayını deneyeceğim fakat bootloader & room mevzularını bilmiyorum tecrübemde yok becerebilirmiyim bilemedim.

Yedeklerimi alıp hard reset atıp deneme yapacağım sonucu da buraya yazarım teşekkür ederim.

Oyla:

0M42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi Note 2
Konular
4
Tekrar selam, hard reset olayını birebir videodaki gibi yaptım reset attı fakat cihaz artık açılmıyor.

Resetten sonra cihazı açıyorum mi account umu giriyorum dili bölgeyi seçiyorum biraz bekledikten sonra altta küçük bir yazı beliriyor ve cihaz kendine reset atıyor. Sonra yeniden başlıyor yine aynı mesajı veriyor yine resetleniyor bu kısır döngü pil bitene kadar bu şekilde devam etti.

Bahsettiğim mesaj çok kısa süre ekran kalıyor okuyabildiğim kadarıyla "Cihazı bul uygulaması anlamsız bir şekilde aniden durdu" yazıyor sanırım.

Bu durumda ne yapılabilir arkadaşlar? Ümraniye tarafında kime baktırabilirim yardımcı olursanı çok sevinirim.

Oyla:
Üst Alt