Soru Mi Mix Çin rom'unu global roma çevirme

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
Merhaba,

Mi Mix bir cihazım var. Cihazım çinden geldiği içinde çin romu yüklü. Google sync konusunda baya bir sıkıntı yaşadım uzun uğraşlar sonucunda rehberi vb özellikleri sync edebildim. Cihazın dilini ingilizce seçmeme rağmen bazı yerleri çinçe kaldı. Ayrıca bazı yerlerde örneğin note uygulamasında note içeriğine türkçe karakterler ile kayıt ettiğimde (ŞİÇÖĞÜ) notların listelendiği ekranda karakterler gözükmez iken notun içeriğini görüntülediğim de karakterler gözükmektedir. Bunun gibi bir çok problem ile karşılaşmaktayım. Acaba bu telefona global rom yükleme imkanım olur mu? Olursa nasıl bir yol izlemem lazım bu konuda yönlendirebilirseniz sevinirim.

Cihaz ile ilgili görüntüleri aşağıda bulabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Hocam global rom çıkana kadar xiaomi.eu rom kullanman gerekiyor.Çin uygulamalar kaldırılmış,Türkçe ve google apps içinde.Tabii bunun için bootloader kilidini kaldırmış ve twrp yüklemiş olmanız gerekiyor.Stabil rom henüz yayınlanmamış ama haftalık developr rom var.Buradan indirebilirsin :

Oyla:

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
Hocam global rom çıkana kadar xiaomi.eu rom kullanman gerekiyor.Çin uygulamalar kaldırılmış,Türkçe ve google apps içinde.Tabii bunun için bootloader kilidini kaldırmış ve twrp yüklemiş olmanız gerekiyor.Stabil rom henüz yayınlanmamış ama haftalık developr rom var.Buradan indirebilirsin :

Global rom u takip edebileceğim bir yer var mı peki?

Oyla:

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Global rom u takip edebileceğim bir yer var mı peki?
Forumu takipte kalın hocam. Çıktığı anda muhakkak bilgilendirme yapacak olan olur. Ya da bu sayfayı yoklayın arada bir.

Oyla:

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
Peki ben suatsari beyin verdiği xiaomi.eu rom u telefonuma kursam daha sonra global rom çıkınca onu yükleme imkanım olabilir mi acaba?

Bootloader kilidi için de şuradan başvuru yaptım. Kaldırılması için sanırım doğru yerden başvurdum diye düşünüyorum.

Oyla:

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3

Merhaba,

Bootloader sorununu çözdüm.
Twrp'yi apk olarak cihaza yükledim. (Dosyayı adresinden yükledim.)
Verdiğiniz linkten ilgili dosyayı da indirdim.

Ancak videolarda gördüğüm kadaryıla bootloader.img diye bir dosya komutu ile bir yükleme yapıyor. Ancak benim indirdiğim Twrp de böyle bir dosya yok.

Fastboot oem device-info ile komutu yazınca (Cihazı manuel fastboot modunda iken bu komutu çalıştırınca) aşağıdaki mesajlar bu şekilde yazıyor.

Komutlardan anladığım kadarıyla cihaz unlock olmuş.

Ancak yine de nerede hata yapıyorum anlamadım. Forumdaki konulara da baktım ancak tam çıkamadım olayın içinden.

Oyla:
Üst Alt