Yardım Mi mix 2 volte açma

Holybom

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Gökhan
Cihazım
Xiaomi
Arkadaşlar turkcell hattım volte tanımlattım. Mi mix 2 de çekim gücünde HD yazıyor son beta yüklü cihazda. Volte yazması gerekmez mi acaba? Nasıl deneyebilirim volteyi. Görüntülü arama deniyorum anında kapanıyor aramıyor karşımda ki kişide volte açık.

Ekli dosyalar

HüseyinAvcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
Mi mix 2
Bende volte böyle gözüküyor. Acaba sen volte desteği olmayan bi yerdemisin ? Çünkü bende gayet net ve düzgün çalışıyor.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Holybom

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Gökhan
Cihazım
Xiaomi
Bende volte böyle gözüküyor. Acaba sen volte desteği olmayan bi yerdemisin ? Çünkü bende gayet net ve düzgün çalışıyor.

Hocam lte full çekiyor bulunduğum yerde. Volte çekip çekmediğini nasıl anlayacağım ki?

HüseyinAvcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
Mi mix 2
Bak bende volte yazıyor şarjın yanında

HüseyinAvcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
Mi mix 2
9.6.1.0 hocam global kararlı sürüm

serkanelik

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Serkan
Cihazım
mi 6
Turkcellde volte yazisi gorunmuyor sanirim bazi telefon modellerinde. Diger operator ve telefonlarda volte yazisi gorunebilir.birde bulundugunuz yerde lte varsa voltede vardir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasin.yasin

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Yasin Şıracı
Cihazım
Mi Mix2
Bende başta volte etkin değildi. İlk önce telefondan *#*#86583#*#* yaptım. Daha sonra volte destekli bir telefona ( samsung a7 2016) sim kartı takıp türkcell 2222 ye HD SES yazıp mesaj attım. Hemen volte etkinleştirildi diye cevap geldi. Sim kartı tekrar kendi telefonuma taktım. Şebeke çekim sinyalinin üzerinde HD ibaresi gözüktü. Bu şekilde telefonda volte yazısı olmasada çalışmaya başladı.
Görüntülü arama yapmaya çalıştım ama arıyor görüntüyü açmıyor.
Daha önce ses araması yaptığımda hat 4,5 G den 3G ye düşüp arama yapıyordu. Şimdi 3G ye düşmeden 4.5 G üzerinden arama yapıyor.
İnternet hızı bariz bir şekilde arttı. Bu işlemi yapmadan önce yaklaşık 20-25 mbps hız alırken şimdi 50 mbps hızlarda indirme yapıyor. Şehrin farklı bölgelerinde denedim hızda çok bariz bir düşme olmadı. Eskisine göre internet hızı çok yüksek.
Sistem dosyaları üzerinde oynama yapmadan önce bu yöntemi bir deneyin.
Telefon mi mix2
Miui 10 8.7.5

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Holybom

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Gökhan
Cihazım
Xiaomi
Bende başta volte etkin değildi. İlk önce telefondan *#*#86583#*#* yaptım. Daha sonra volte destekli bir telefona ( samsung a7 2016) sim kartı takıp türkcell 2222 ye HD SES yazıp mesaj attım. Hemen volte etkinleştirildi diye cevap geldi. Sim kartı tekrar kendi telefonuma taktım. Şebeke çekim sinyalinin üzerinde HD ibaresi gözüktü. Bu şekilde telefonda volte yazısı olmasada çalışmaya başladı.
Görüntülü arama yapmaya çalıştım ama arıyor görüntüyü açmıyor.
Daha önce ses araması yaptığımda hat 4,5 G den 3G ye düşüp arama yapıyordu. Şimdi 3G ye düşmeden 4.5 G üzerinden arama yapıyor.
İnternet hızı bariz bir şekilde arttı. Bu işlemi yapmadan önce yaklaşık 20-25 mbps hız alırken şimdi 50 mbps hızlarda indirme yapıyor. Şehrin farklı bölgelerinde denedim hızda çok bariz bir düşme olmadı. Eskisine göre internet hızı çok yüksek.
Sistem dosyaları üzerinde oynama yapmadan önce bu yöntemi bir deneyin.
Telefon mi mix2
Miui 10 8.7.5
Bende aynı işlemleri yaptım demek ki miui 10 da volte yazmayacak sadece HD yazıcak. Görüntülü arama yapamadım bende sizin gibi nasıl çözülür acaba?

bayon

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Arkadaşlar muiu 10 da volte yazısı HD olarak çıkıyor yani sizin telefonunuz da şuan volte açık ve etkin sıkıntı yok

yasin.yasin

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Yasin Şıracı
Cihazım
Mi Mix2
Bende aynı işlemleri yaptım demek ki miui 10 da volte yazmayacak sadece HD yazıcak. Görüntülü arama yapamadım bende sizin gibi nasıl çözülür acaba?
Aslında benim için görüntülü görüşme çok elzem değil. İlla yapacaksam zaten diğer uygulamalar ile rahatlıkla yapıyorum. Bunun bir çözümüde yok gibi. Tabi herkesin düşüncesi farklı olabilir. Benim için en iyi kısmı internet hızının 2 katına ve biraz daha fazlasına yükselmesi oldu. Samsung A7 2016 model telefonumda var onda da görüntülü görüşme yapılamıyor. Gerçi vodafone ve volte çalışıyor.

Holybom

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Gökhan
Cihazım
Xiaomi
Aslında benim için görüntülü görüşme çok elzem değil. İlla yapacaksam zaten diğer uygulamalar ile rahatlıkla yapıyorum. Bunun bir çözümüde yok gibi. Tabi herkesin düşüncesi farklı olabilir. Benim için en iyi kısmı internet hızının 2 katına ve biraz daha fazlasına yükselmesi oldu. Samsung A7 2016 model telefonumda var onda da görüntülü görüşme yapılamıyor. Gerçi vodafone ve volte çalışıyor.
Bende de hız 75 mbite çıktı. Önceleri 55 civarıydı.

Rasit03

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
raşit
Cihazım
mi mix 2
Meslek
emekli elektrik teknisyeni
internet baya hızlandı bariz şekilde Screenshot_2018-07-11-21-17-25-051_com.microsoft.emmx.png Screenshot_2018-07-11-21-17-25-051_com.microsoft.emmx.png
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

arkadaşlar bu arada turkcell in sitesinde cihaz ayarlarında xiaomi telefon modellerinden bazıları var bilginize

Son düzenleme:

abdullah29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
abdullah
Cihazım
Mi Mix2 64GB
Meslek
MEMUR
Arkadaşlar turkcell hattım volte tanımlattım. Mi mix 2 de çekim gücünde HD yazıyor son beta yüklü cihazda. Volte yazması gerekmez mi acaba? Nasıl deneyebilirim volteyi. Görüntülü arama deniyorum anında kapanıyor aramıyor karşımda ki kişide volte açık.
Aveada volteyi nasıl aktif edebilirim?

yasin.yasin

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Yasin Şıracı
Cihazım
Mi Mix2
Aveada volteyi nasıl aktif edebilirim?
Öncelikle sim kartınızı volte destekleyen bir telefona takın mesela samsung A7 2016. Sonra Avea da "VOLTE 5555 " sms atıp volte aboneliğiniz başlatın. Sim kartı kendi telefonunuza takıp arama ekranında *#*#86583#*#* yazın volte etkin hale gelir. Şebeke sinyal çubuklarının üzerinde volte veya hd yazması gerekir.

abdullah29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
abdullah
Cihazım
Mi Mix2 64GB
Meslek
MEMUR
Öncelikle sim kartınızı volte destekleyen bir telefona takın mesela samsung A7 2016. Sonra Avea da "VOLTE 5555 " sms atıp volte aboneliğiniz başlatın. Sim kartı kendi telefonunuza takıp arama ekranında *#*#86583#*#* yazın volte etkin hale gelir. Şebeke sinyal çubuklarının üzerinde volte veya hd yazması gerekir.
Cevabın için teşekkürler. Deneyecem

abdullah29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
abdullah
Cihazım
Mi Mix2 64GB
Meslek
MEMUR
Dediğini yaptım Volte Etkinleştirildi diyor ama bildirim çubuğunda hd yada volte yazmıyor

Rasit03

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
raşit
Cihazım
mi mix 2
Meslek
emekli elektrik teknisyeni
bendekide aynı rom bende hat türkcell hattınızdan olabilir turktelekom da hd yazabilir

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!