Soru Mi mix 2 Ekran Çözünürlüğü Kötü ?

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
Merhabalar 4 gün önce mi mix 2 aldım.

Daha önce mi 8se kullandım fakat mix 2 de ekran canlı değil parlaklık baya düşük kalıyor.

Misal parlaklığı son yaptığımda orta seviye oluyor
Yada en sona kadar düşününce ekran siyah oluyor geri bile açmaya calistigimda göremiyorum.

Neden böyle kullanan arkadaslarda bu sorun varmı?

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Şimdi bende aynı postu yazacaktım, siz önce davranmışsınız. Mix2 yi ilk çıktığında aldım hala kullanıyorum. Genel anlamda çok memnunum fakat benimde muzdarip olduğum şey güneşli havada ekranın parlaklık ve kontrastının düşük olması. Ben forumu araştıracaktım şimdi. Siz baktınızmı foruma çözümü varmı.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Ben de mediamarktta bakmistim. Ekran parlakligi azdi. Fazla kurcalamadim ama belki otomatik parlakigi kapatip denerseniz fark olabilir. Benim oneplus one da linageos15.1 romda boyleydi. Tabi ayarladigim parlaklikta kaliyordu. Sonra google playden lux lite uygulamasini indirip cozmustum olayi

Oyla:

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
Şimdi bende aynı postu yazacaktım, siz önce davranmışsınız. Mix2 yi ilk çıktığında aldım hala kullanıyorum. Genel anlamda çok memnunum fakat benimde muzdarip olduğum şey güneşli havada ekranın parlaklık ve kontrastının düşük olması. Ben forumu araştıracaktım şimdi. Siz baktınızmı foruma çözümü varmı.
Çözüm bilmiyorum bende mi8se kullandım amoled ekran çok iyiydi kalitesi bunda IPS ekran olduğu için böyle galiba kontras sorunu var rom degistircem stabil rom yüklü o yüzden ayarlardan kontrol edilmiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde sizin telefonda parlaklığı en dibe indirince ekran kapalı gibimi oluyor dibe getiriyom hiçbir şey gözükmüyor

Oyla:

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Merhabalar 4 gün önce mi mix 2 aldım.

Daha önce mi 8se kullandım fakat mix 2 de ekran canlı değil parlaklık baya düşük kalıyor.

Misal parlaklığı son yaptığımda orta seviye oluyor
Yada en sona kadar düşününce ekran siyah oluyor geri bile açmaya calistigimda göremiyorum.

Neden böyle kullanan arkadaslarda bu sorun varmı?
Ayarlar/Ekran/Kontrast&Renkler'e girerseniz ordan Otomatik Kontrast'ı seçin. Böyle yapınca güneşte dışarı çıktığınızda telefon ekrandaki renkleri normal olduğundan daha açık hale getiriyor, yazıları da kontrastı artırarak gösteriyor. Bunun ekranı görmeye biraz katkısı oluyor.

Oyla:

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
cihaza uygun android 9.0 pixel experince rom varsa kurun ekran daha kaliteli,renkler daha canlı oluyor.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Çözüm bilmiyorum bende mi8se kullandım amoled ekran çok iyiydi kalitesi bunda IPS ekran olduğu için böyle galiba kontras sorunu var rom degistircem stabil rom yüklü o yüzden ayarlardan kontrol edilmiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde sizin telefonda parlaklığı en dibe indirince ekran kapalı gibimi oluyor dibe getiriyom hiçbir şey gözükmüyor
En dibe alinca tam kapali gibi olmuyor. Gun isiginda denemedim ama ev ortaminda en dibe alinca belli oluyor azda olsa.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
cihaza uygun android 9.0 pixel experince rom varsa kurun ekran daha kaliteli,renkler daha canlı oluyor.
Hocam bahsettiginiz roma bakmak icin web sayfasi linki var mı

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Xda da baya rom var. Tavsiyem herhangi system as root(sar) roms geçin, placeholder veya skizo kernele geçin ayarlarınızı kendiniz yaparsınız.

Ekli dosyalar

• Screenshot_FK_Kernel_Manager_20190720-170708.png
    Screenshot_FK_Kernel_Manager_20190720-170708.png
    78,1 KB · Görüntüleme: 20
Oyla:
Üst Alt