Yardım Mi mix 2 dokunmatik sorunu

Ömergöktur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi mix 2
Konular
3
Telefonu alalı 2 ay oldu. İki defa sistem güncelleyiciden güncelleme yaptım. MIUI 9 var. Herhangi bi sorun yoktu. Bir hafta önce dokunmatik kısmen devre dışı olup sağa sola girmeye, sayfalarda geçiş yapmaya başladı. Yani ben çok az müdahale edebiliyodum ekrana. Sonra bir arkadaştan yardım aldım. Erişilebilirliği kapat dedi yapınca düzeldi gibiydi ama yine olmaya başladı. Sizce sorun ne olabilir ya da ne yapabilirim ??

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Telefonu alalı 2 ay oldu. İki defa sistem güncelleyiciden güncelleme yaptım. MIUI 9 var. Herhangi bi sorun yoktu. Bir hafta önce dokunmatik kısmen devre dışı olup sağa sola girmeye, sayfalarda geçiş yapmaya başladı. Yani ben çok az müdahale edebiliyodum ekrana. Sonra bir arkadaştan yardım aldım. Erişilebilirliği kapat dedi yapınca düzeldi gibiydi ama yine olmaya başladı. Sizce sorun ne olabilir ya da ne yapabilirim ??

Telefonunuza Bootloader kilidiniz açıksa temiz bir rom kurulumu yapın derim. Eğer erişilebilirlikten kapatıp da düzelme yaşanmışsa yazılımsal olabilir.
Romunuzu temizden kurup sonra deneyin, sorun tekrar ediyorsa belkide ekran dokunmatiği donanımsal olarak sorun görmüş, kısa devre şeklinde çalışıyor olabilir.
Dediğim gibi ilk önce yazılımsal olarak çözüm arayın, çözüm olmazsa donanımsal olarak garantiye, garantili değilse de artık yapabilecek birini bulmaya bakarsınız.
Geçmiş olsun

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Ömergöktur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi mix 2
Konular
3
Telefonunuza Bootloader kilidiniz açıksa temiz bir rom kurulumu yapın derim. Eğer erişilebilirlikten kapatıp da düzelme yaşanmışsa yazılımsal olabilir.
Romunuzu temizden kurup sonra deneyin, sorun tekrar ediyorsa belkide ekran dokunmatiği donanımsal olarak sorun görmüş, kısa devre şeklinde çalışıyor olabilir.
Dediğim gibi ilk önce yazılımsal olarak çözüm arayın, çözüm olmazsa donanımsal olarak garantiye, garantili değilse de artık yapabilecek birini bulmaya bakarsınız.
Geçmiş olsun

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yine sistem güncelleyiciden mi yapayım yoksa mi flash ile mi ??

Oyla:

Mehmet_yigiitt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet emin
Cihazım
Redmi note 2
Konular
0

Aynı olay benim başıma da geldi ben güncelleme filan yapmadım gece şarja taktım sabah elime aldığımda böyleydi bir kere daha başıma gelmişti iki üç ay önce format attım üst üste iki kere düzelmişti şimdi de yaptım işe yaramadı

Oyla:
Üst Alt