İnceleme Mi Mix 2 128GB İnceleme

rcpsntrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İdare eder.
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
2
Merhabalar,
2 gün önce sahibinden üzerinden yurtdışından getirip kayıtlı olarak satan bir arkadaştan Xiaomi Mi Mix 2 aldım. Daha önce kullandığım Galaxy Note 5 artık miyadı doldurdu. Daha önceleri LG G Flex gibi herkeste bulunmayan telefonları kullanmayı seviyordum. Aklımda hep Xiaomi Mi Mix vardı fakat almışken güncel versiyonu almaya karar verdim.

Cihazı almadan önce Vodafona geçmiştim. n11deki kampanyadan Mi6 alacaktım fakat Mi6 nın vodafonedaki sorunlarını duyunca vazgeçtim. Mi Note 3 her ne kadar daha düşük bir işlemciye sahip olsada yine de alabileceğim bir telefondu fakat onunda şu anda nedense fiyatı çok yüksek. Garantisiz telefona 2300tl verme fikri hoş durmasa da bu telefonlara düşme veya su teması olmadan kolay kolay bir şey olmayacağından ve o durumlardada zaten garanti bir işe yaramayacağından artık ne çıkarsa kısmetimize deyip aldım cihazı.

Öncelikle telefon bir harika
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Etrafımdakilere Mi5, Mi5S ve en son Mi6 aldırdım. Hepsi gayet güzel cihazlardı ama bu bambaşka bir cihaz. Kutudan kılıf çıkmadı ve henüz Türkiyedede kılıf bulamadım. Yurtdışından sipariş verdim artık gelene kadar düşürmemeye çalışcam.
Kasası parmak izi tutuyor. Ben biraz takıntılıyımdır konuya ve rahatsız etti. Sıvı ile yapışan koruyucu aldım Çinden. Eski cihazımda kullanıyordum onlar pek parmak izi tutmuyor ve kaymıyor. Kolay kolay telefon düşürmem. O yüzden kılıftansa ön arka koruyucu takıp telefonu tasarımını bozmadan kullanmayı tercih ederim. Fakat bu cihaz olur da düşerse biraz korkutan bir cihaz olduğundan (malum çerçeve yok denecek kadar) o yüzden ince bir kılıf aldım gelsin bakalım.

Cihazı aldığımda bootloader kilidi açıktı. TWRP yüklü idi ve rom olarak miuiden indirilen global rom değilde xiaomi.eudan indirilip twrp üzerinden atılan rom vardı. OTA dan güncelleme alamıyordu. Her güncellemede sıfırlanması riskini göze alamadığımdan ben bununla uğraşamam dedim ve fastboot üzerinden global stock rom yükledim. Artık OTA üzerinden güncelleştirme alabiliyor. Kararlı olarak 8.5 sürümü mevcut. İlk yüklü gelen ve beta olan 9 sürümünde Garanti cep uygulaması ve bir çok uygulamada hata alınca kararlı sürüm çıkınca 9a geçmeye karar verdim. 9 ile 8.5 arasında fark cidden çok ama, özellikle hız olarak. Bu süreçte lazım olan şeyler olursa iletişime geçebilirsiniz.

16.11.2017 tarihi itibariyle MIUI 9.1 sürümü stabil olarak gelmiştir. Yükleme sonras performans gözle görülür şekilde iyileşti. Diğer yenilikleri zaten sitelerde mevcut.

Mi 6 alan tanıdığım 6" boyutu büyüktür deyip bu cihazdan almamıştı. Fakat geldiğinde pişman oldu çünkü cihaz gerçekten büyük durmuyor. Aşağıda note 4 ve Xiaomi Mi5 ile karşılaştırmalı resimleri mevcut.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hafıza Testi:

S7 ile karşılaştırmalı kamera fotoğrafları.
İlk resim Mi Mix, Diğeri S7
Arka Kamera

Ön Kamera

Görüşlerim:
(+)

Tasarım muhteşem. Neresinde sıkıntı var diye düşünüyorum ön kamera yeri dışında bir şey göremiyorum. O da parmak izinden fotoğraf çekimi sayesinde aşılmış.
Parmak izi konumu ve hızı çok iyi. Elime aldığım an işaret parmağım oraya oturuyor ve resmen ışık hızında açıyor telefonu. Parmak izi değilde sanki dokunmatik tuşa basıp açıyormuş gibi hızlı.
Ekran bence çok iyi. Ne vidyolarda ne nette dolaşırken rahatsız etmedi. Parlaklığı güzel ayarlıyor. Gündüz dışarıda gayet net görünüyor.
Wi-fi başarılı. Evdeki modeme 860Mbps ile bağlandı. Ev içerisinde network paylaşımı yapanlar için güzel.
Yazılım olarak andoridten çok iosa benziyor. Bazı kişiler launcher yükleyip standart android olarak kullanıyor. Fakat ben bunun tamamen alışkanlık meselesi olduğuna inanıyorum. Bence bu hali çok hızlı çalışıyor ve kullanışlı.
Hafızası çok hızlı olduğu için arayüzde, uygulama açılışlarında falan gayet seri.
Arka kamerası bazen renkle alakalı sorunlar çıkarsa da güzel işler başarıyor.
Bataryası 1 günü çok rahat çıkarıyor. Note 5 ten kesinlikle daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Hoparlör kalitesi olarak güzel buldum. Ahize kısmından da zayıfta olsa ses geliyor. Stereo efekti sağlamak için güzel düşünülmüş.
(-)
Ön kamerası böyle bir modele hiç yakışmamış. Sensörü küçültücez derken kesinlikle kaliteden ödün vermişler. (Kamera kötü demiyorum böyle bir modele yakışmamış diyorum)
Hoparlör kalite olarak güzel olsa da ses çıkış gücü olarak note 4ün neredeyse yarısı öte yandan Mi5' inde 2 katı :)
Kasası çok parmak izi tutuyor ve aşırı kaygan.
Usb girişi galiba 2.0 versiyon. Bilgisayardan telefona, telefondan bilgisayara yaptığım kopyalamada 38MB/s sınırına takıldı. Bilgisayarda 3.0 portuna takılıydı. Bu kesinlikle olmamalıydı.

Bu vidyoda Note 8'e uygulama açılışlarında nasıl fark attığını görebilirsiniz. Arayüz olarak kesinlikle Xiaomi çok başarılı.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Hayırlısı olsun hocam, iyi günlerde kullanın cihazınızı ;)

VSM

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VESİM
Cihazım
Mİ5 32 GB
Konular
64
Bilgilendirme için teşekkürler
Gayet güzel bir anlatım ve rehber olmuş
Ellerinize sağlık
Cihazınız hayırlı uğurlu olsun

iyi forumlar

ferhatugur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhatugur
Cihazım
XIAOMI A1
Konular
3
güle güle kullanın öncelikle...
ama kutudan orj kılıfı çıkıyor, siz sıfır mı aldınız 2.el mi? kutudan çıkan da gayet şık ve ince bir kılıf. gerçi ben de kılıf kullanmayı pek sevmem, o yüzden öne cam, arkaya da şeffaf sticker yapıştırdım öyle kullanıyorum. angel~~
benim cihazda çin romu yüklüydü, bootloader açıp hemen xiaomi.eu romu yükledim ve hız farkı inanılmazdı. (bu arada EU rom OTA güncellemesi alıyor) hatta her hafta güncelleniyor OTA üzerinden.

edit : ahize sesinden az ses geliyor demişsiniz ama ben 2-3 kademe kısmadan konuşamıyorum neredeyse :)

rcpsntrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İdare eder.
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
2
güle güle kullanın öncelikle...
ama kutudan orj kılıfı çıkıyor, siz sıfır mı aldınız 2.el mi? kutudan çıkan da gayet şık ve ince bir kılıf. gerçi ben de kılıf kullanmayı pek sevmem, o yüzden öne cam, arkaya da şeffaf sticker yapıştırdım öyle kullanıyorum. angel~~
benim cihazda çin romu yüklüydü, bootloader açıp hemen xiaomi.eu romu yükledim ve hız farkı inanılmazdı. (bu arada EU rom OTA güncellemesi alıyor) hatta her hafta güncelleniyor OTA üzerinden.

edit : ahize sesinden az ses geliyor demişsiniz ama ben 2-3 kademe kısmadan konuşamıyorum neredeyse :)

Merhaba teşekkürler öncelikle. Ben yurt dışından getiren birinden aldım cihazı belkide kendine aldı bilemiyorum. Sticker yurt dışından söyledim bakalım ön arka gelince takacağım hemen. Ben eu romdayken bir çok kere denedim ota güncellemesini her seferinde hata aldı. Şu an stabil sürüm yüklü Miui 9 geldi zaten stabil olarak memnunum. Sadece war robots gibi bazı oyunlarda yön tuşları çalışmıyor nasıl düzelecek o konu bilemiyorum. Oyun firması xiaomiye atıyor Xiaomi ise oyun firmasına. 8.5deyken sorun yoktu.
Ahize sesi kısmını müzik ve vidyo için söylemiştim. Stereo olsun diye oradanda ses veriliyor o uygulamalarda ses biraz kısık kalıyor. Telefon konuşma sesi olarak bayağı yüksek o konuda bir sorun yok. Diğeri de sorun değil gerçi hiç koymayadabilirlerdi :)

emrah_erden

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7.1
Cihazım
mi mix 2
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar

3 gün önce mi mix 2 256 gb telefon aldım. 1 kaç gün kullanmış aldığım arkadaş telefon açtım türkçe ama bölgede sadece çin gözüküyor mecburen onu seçtim güncelleme geldi Miui 9.1.1.0 kararlı yükledim. ama bölge hala çin gözüküyor. telefonu ime kaydı yoktu pasaporta ime kaydını yaptım. ama telefonda bildirimler yani uygulama bildirimleri geç geliyor bazen uygulamaya girmeden bildirim gelmiyor. whatsapp mesela sürekli birde konum ile ilgili sorun yaşıyorum . bir de sürekli gps arıyor diyor. ne yapmam gerekiyor. ben ilk kez xiaomi kullanıyorum.

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Merhaba Arkadaşlar

3 gün önce mi mix 2 256 gb telefon aldım. 1 kaç gün kullanmış aldığım arkadaş telefon açtım türkçe ama bölgede sadece çin gözüküyor mecburen onu seçtim güncelleme geldi Miui 9.1.1.0 kararlı yükledim. ama bölge hala çin gözüküyor. telefonu ime kaydı yoktu pasaporta ime kaydını yaptım. ama telefonda bildirimler yani uygulama bildirimleri geç geliyor bazen uygulamaya girmeden bildirim gelmiyor. whatsapp mesela sürekli birde konum ile ilgili sorun yaşıyorum . bir de sürekli gps arıyor diyor. ne yapmam gerekiyor. ben ilk kez xiaomi kullanıyorum.
Hocam verdiğim cevaplar sizi tatmin etmedi sanırım her konuda aynı soruları sormanıza gerek yok :^)8=)
-Bildirim almak istediğiniz uygulamaları için Güvenlik > Uygulamayı Yönet > İzinler > Otomatik başlat altında aktif ediniz,
-Gps açık olsun ama uyarı almak istemiyorum derseniz Ayarlar >Ek ayarlar> Gizlilik> Konum dan Pil tasarrufu seçin.
-Gps kapatın.Idea~~

Son düzenleme:

serkankalkan07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
mi5s Plus
Konular
0
Merhaba teşekkürler öncelikle. Ben yurt dışından getiren birinden aldım cihazı belkide kendine aldı bilemiyorum. Sticker yurt dışından söyledim bakalım ön arka gelince takacağım hemen. Ben eu romdayken bir çok kere denedim ota güncellemesini her seferinde hata aldı. Şu an stabil sürüm yüklü Miui 9 geldi zaten stabil olarak memnunum. Sadece war robots gibi bazı oyunlarda yön tuşları çalışmıyor nasıl düzelecek o konu bilemiyorum. Oyun firması xiaomiye atıyor Xiaomi ise oyun firmasına. 8.5deyken sorun yoktu.
Ahize sesi kısmını müzik ve vidyo için söylemiştim. Stereo olsun diye oradanda ses veriliyor o uygulamalarda ses biraz kısık kalıyor. Telefon konuşma sesi olarak bayağı yüksek o konuda bir sorun yok. Diğeri de sorun değil gerçi hiç koymayadabilirlerdi :)
Evet hocam aynı sorun bende de var. Silip yüklemekten kotayı doldurdum nerdeyse. Google da arama yaparken iyi ki ifade etmişsiniz denk geldim. War Robots yetkililere de yazdım ama dönen olmadı henüz. Sorun neyden kaynaklı çözemedim. Eğer çözersiniz burdan yazarsanız sevinirim.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt