Rom Mi Max3 için CrDroid 8.8 Android 12L

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sizin beğenmeniz benim için ve ilgi duyan diğer kullanıcılar için çok önemliydi. En azından ben ön yargılı olmayacaktım ve sizin gibi bir tecrübenin elinde bı güzel Rom incelenecekti. Bu yüzden beğenmenize çok ama çok sevindim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen katılıyorum size...
Estağfurullah hocam, rica ederim, şimdilik gayet iyi, akıcı ve sorunsuz, sayenizde yükledim, tekrardan çok teşekkür ederim

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Skorpi hocam öncelikle paylaşım için teşekkürler
konuyu ve cevapları baştan sona okudum ve memnuniyetiz gözle görülür şekilde
ancak sizden daha detaylı bilgi almak istiyorum
malum ben de sizin gibi uzun yıllardır eu kullanan biriyim ve vazgeçilmez gibi bir şey 😂
ancak sizin bu radikal kararınızdan sonra beni de bir heves sardı
müsait olduğunuz vakitte eu ile bir kıyaslama yapar mısınız?
artıları olur eksileri olur
şunu arıyorum eu da vardı dediğiniz
veyahut şu kullanımı zorlaştırmış/kolaylaştırmış dediğiniz
günlük performansi
ilerleyen zamanlarda da batarya performansını yazarsınız zaten
hocam ek olarak sensörlerin durumu wifi hat çekim gücü vs. bunlara da değinme şansınız var mı?
cihazlarımız farklı ancak gene de bir ön bilgim olsun
şimdiden teşekkürler hocam yeni serüveniniz hayırlı olsun 😂

Son düzenleme:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Rom da bug'ların olmadığını hatasız olduğunu bu log yazılımı ile gösteren bir uygulamadır ve dediğiniz gibi devredışı bırakılmasında bir sakınca yok.
Hocam merhabalar.
Peki bu Matlog uygulamasında diyelim ki benim romumda bir hata var ve bunu geliştirici/bakımcıya ileteceğim. Bu matlogu kaydedip gönderdiğimde buradan benimle ilgili bilgilere ulaşabiliyor mu? Yani uygulama geliştiricilere neyi gösteriyor?
Örneğin sadece şöyle kısa bilgi mi sunuyor: Telefon yeniden başlatıldı- Sebebi Magisk üzerinden kurulan x uygulaması ile çakışma. Şeklinde mi bilgi sunuyor. Veya kalkıp mesela şu twitter hesabı ile giriş yaptı vb. şekilde detaylı bilgiler mi paylaşıyor?

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Hocam merhabalar.
Peki bu Matlog uygulamasında diyelim ki benim romumda bir hata var ve bunu geliştirici/bakımcıya ileteceğim. Bu matlogu kaydedip gönderdiğimde buradan benimle ilgili bilgilere ulaşabiliyor mu? Yani uygulama geliştiricilere neyi gösteriyor?
Örneğin sadece şöyle kısa bilgi mi sunuyor: Telefon yeniden başlatıldı- Sebebi Magisk üzerinden kurulan x uygulaması ile çakışma. Şeklinde mi bilgi sunuyor. Veya kalkıp mesela şu twitter hesabı ile giriş yaptı vb. şekilde detaylı bilgiler mi paylaşıyor?
Matlog' a gerek var mı ki? Kullanıcı olarak ben emin bir şekilde bir bug varmı yokmu zaten tesbit edebiliyorum.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Çok gerekli olduğunu düşünmediğim uygulamaları devre dışı bırakıyorum. Ancak '' simmenu'' isimli uygulamayı sistemde bulamıyorum, bir bulsam canına okuyacağım.
Nejomi hocam, Normal uygulamalara girerseniz belki kaldırma adımı olmayabilir ama SDMaid içinden aşagıdaki ekran görüntüsünü verdiğim bölüme gelin orada ''Sim Araç Seti'' var onu dondurun ve sıfırlayın simmenü den kurtulursunuz...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam merhabalar.
Bilgileriniz veri dosyasında bulunabilir ancak uygulamada ki Log dosyalarının içinde veri dosyası olacağını sanmıyorum. Yinede şüphe duyuyorsanız geri bildirimde hangi verileri ve neleri gönderdiğinizi kontrol ettikten sonra gönderin...

Son düzenleme:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Nejomi hocam, Normal uygulamalara girerseniz belki kaldırma adımı olmayabilir ama SDMaid içinden aşagıdaki ekran görüntüsünü verdiğim bölüme gelin orada ''Sim Araç Seti'' var onu dondurun ve sıfırlayın simmenü den kurtulursunuz...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bilgileriniz veri dosyasında bulunabilir ancak uygulamada ki Log dosyalarının içinde veri dosyası olacağını sanmıyorum. Yinede şüphe duyuyorsanız geri bildirimde hangi verileri ve neleri gönderdiğinizi kontrol ettikten sonra gönderin...
Sim Araç Setini dondurdum, teşekkür ederim.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Matlog' a gerek var mı ki? Kullanıcı olarak ben emin bir şekilde bir bug varmı yokmu zaten tesbit edebiliyorum.
-Şöyle örnek vereyim: Mesela telefonunuz aniden kapandı ve tekrar açıldı. Ya da sistem arayüzü kendini kapatıp açtı. Böyle bir durumda buna neyin sebep olduğunu bilemeyiz. Matlog üzerinden log dosyasını göndererek geliştirici/bakımcı sorunun ne olduğunu çözer ve romdan kaynaklı bir problemse bir sonraki güncellemede bunu düzeltir.
-Geri bildirimde bulunurken rom bakımcı/geliştiricisi ya FKM kernel programı üzerinden ya da Matlog üzerinden log dosyası kaydını istiyor. Bende bu log dosyası nedir diye merak etmiştim. Daha doğrusu nelerle ilgili kaydı gönderdiğimizi.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli büyüğümüz Sayın Nejomi hocam, Crdroid home un bu tüketimi normal mi?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Değerli büyüğümüz Sayın Nejomi hocam, Crdroid home un bu tüketimi normal mi?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bence tüketimi çok iyi, ancak ben yıllardır Lawnchair'e alıştığım için onu kullanıyorum. CrDroid Home her zaman kullanılabilir, şimdiye kadar bir sorun yaşamadım onunla.

Üst Alt