mi max USB 3.0 hızlı şarj desteği var mı

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
o zaman 64gb filan da destekliyordur. acaba kutuda neden 2.0 şarj cihazı çıktı,
USB 3.0 ile hızlı şarj batarya açısından iyi değil deniyor o sebeple olabilir m i

Mi Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mi max 64 gb da usb 2.0 var type c kesinlikle yok.dolayısyla hızlı şarj yoktur diyebiliriz

64 lük versiyonda yok, 32lik te var mı yani :)

32 liği görmedim lakin 64 lük arkadaşda var bizzat gördüm.mantıken 64 de yoksa 32 de hiç yoktur

Mi Max de Quick Charge (Q.C) 3 vardır. Usb girişi mikrodur, C tipi değildir. Usb girişinin şarj tipiyle alakası yoktur. Kutudan Q.C desteksiz standart 5v 2a adaptör çıkıyor. 32gb modelde varsa Q.C 64gb olanda hayli hayli olmalı.

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Mi Max de Quick Charge (Q.C) 3 vardır. Usb girişi mikrodur, C tipi değildir. Usb girişinin şarj tipiyle alakası yoktur. Kutudan Q.C desteksiz standart 5v 2a adaptör çıkıyor. 32gb modelde varsa Q.C 64gb olanda hayli hayli olmalı.
cihaza zarar verdiği söylentileri doğru mu 3.0 hızlı şarjın

xiaomi_ersin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi mı 5
Konular
36
cihaza zarar verdiği söylentileri doğru mu 3.0 hızlı şarjın
Yok kardeş hatta bataryayla zarar vermemek için zaten %50ye kadar hızla 50den sonra yavaş şarj ediyor tabi bu değerler degisiyor mı 5te %80e kadar hızlı doluyor.sonuc olarak bataryayla olumsuz yönde bı etkisi yok zaten olsa bu teknolojiyi niye kullansınlar ki saygilar

xiaomi_ersin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi mı 5
Konular
36
Resmi pro dada aynı durum vardı sanırım quickcharge 3.0 destekliyo ama kutudan çıkan aparat desteklemiyo niye boyleki abi bide bu destekleyen adaptörü nasıl temin edebiliriz

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Resmi pro dada aynı durum vardı sanırım quickcharge 3.0 destekliyo ama kutudan çıkan aparat desteklemiyo niye boyleki abi bide bu destekleyen adaptörü nasıl temin edebiliriz
USB 3.0 hızlı şarj adaptörleri var, internette sipariş edebilirsin ya da satın alabilirsin.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
USB 3.0 hızlı şarj adaptörleri var, internette sipariş edebilirsin ya da satın alabilirsin.
Usb 3.0 olması ,hızlı şarj destekli olduğu anlamına gelmez! Usb 3.0 demek ,bant genişliği yüksek demek. Tamam ,hat üzerinden geçebilen akım 2.0 a göre daha fazla ancak genede bu hızlı şarj anlamına gelmez. Bizim burda bahsettiğimiz hızlı şarj Qualcomm'a ait bir teknoloji. Arabirim olarak USB kullanıyor sadece.
Siz QC 3.0 mı yoksa 2.0 mı olup olmadığına bakacaksınız. Adaptör seçiminide ona göre yapabilirsiniz.

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Usb 3.0 olması ,hızlı şarj destekli olduğu anlamına gelmez! Usb 3.0 demek ,bant genişliği yüksek demek. Tamam ,hat üzerinden geçebilen akım 2.0 a göre daha fazla ancak genede bu hızlı şarj anlamına gelmez. Bizim burda bahsettiğimiz hızlı şarj Qualcomm'a ait bir teknoloji. Arabirim olarak USB kullanıyor sadece.
Siz QC 3.0 mı yoksa 2.0 mı olup olmadığına bakacaksınız. Adaptör seçiminide ona göre yapabilirsiniz.
şarj cihazı çıkış kısmında 5.2v olan, 2.0 şarj oluyor, 5.3v de 3.0 ile çıkış yapıyor değil mi

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
şarj cihazı çıkış kısmında 5.2v olan, 2.0 şarj oluyor, 5.3v de 3.0 ile çıkış yapıyor değil mi
Hayır. O değerler muhtemelen adaptörün hassasiyetiyle alakalı. QC genellikle 6.5v-9v-12v gibi değerlerle cihazı şarj eder. Batarya dolmaya yakın 5volta kadar düşer. Aslında sabit bir değeri yok ancak 5-12v arası diyebiliriz.
Mi Max için genellikle ; kendim test ettim,gördüm. 6.5v 1.9A-2.0A arası basıyor. Kabaca 13Watt.
Mi4 için genellikle 9v . Pil tam bitmişken %10 luk kısmı 12v ile doldurduğunu gördüm bazen. Hep yapmıyor, neye göre karar veriyor bilmiyorum.
Yani kesinlikle 5.2v -5.3v değil.

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Hayır. O değerler muhtemelen adaptörün hassasiyetiyle alakalı. QC genellikle 6.5v-9v-12v gibi değerlerle cihazı şarj eder. Batarya dolmaya yakın 5volta kadar düşer. Aslında sabit bir değeri yok ancak 5-12v arası diyebiliriz.
Mi Max için genellikle ; kendim test ettim,gördüm. 6.5v 1.9A-2.0A arası basıyor. Kabaca 13Watt.
Mi4 için genellikle 9v . Pil tam bitmişken %10 luk kısmı 12v ile doldurduğunu gördüm bazen. Hep yapmıyor, neye göre karar veriyor bilmiyorum.
Yani kesinlikle 5.2v -5.3v değil.
output kısmı 5.1 olan cihazla denedim, 1000 amper doluyor saatte. mi max de 4 buçuk saatte doluyor. output kısmı 5.2 olanı takıp, amper metre ile baktığımda 2000 amper civarı doluyor. o da iki saatte filan doluyor. o kısımla alakası yok dediniz ama niye böyle doluyor ki o zaman

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
output kısmı 5.1 olan cihazla denedim, 1000 amper doluyor saatte. mi max de 4 buçuk saatte doluyor. output kısmı 5.2 olanı takıp, amper metre ile baktığımda 2000 amper civarı doluyor. o da iki saatte filan doluyor. o kısımla alakası yok dediniz ama niye böyle doluyor ki o zaman

Mi Max de 4800 mah batarya var. Bunu 5v 2Amper ile doldurursanız 2saat 15 dakika gibi zamanda dolar. 5v 1Amper ile doldurursanız 4 saat 30 dakika gibi bi zamanda dolar. Sizin bahsettiğiniz 5.1 -5.2 olayı Out kısmındaki Volt-Amper değerleri mi? Eğer öyleyse ki öyle gibi, aslında sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz. Saatte 2 amper doldurarak tabiiki daha hızlı şarj olur. Ama 5v 2A değer hızlı şarj demek değil. Çok düz mantıkla ben 5v 3A ile doldursam 1.5 satte dolacak. Ama buda hızlı şarj demek değil. Bizim hızlı şarjdan kastımız amperden ziyada voltajında yükselmesi. Bu teknoloji Qualcomm firmasına ait. Xiaomide bunu kullanıyor. İnternette Quick Charge 3 ve 2 ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Yapmalısınızda. Anladığım kadarıyla siz Türkçe 'ye çevrilen adıyla biraz yanlış anlamışsınız. 2amper ile doldurmak tabii ki 1ampere ile doldurmaya göre daha hızlıdır ve dilimizde(günlük hayatımızda) buna da hızlı şarj diyoruz. Ancak dediğim gibi, bizim bahsettiğimiz hızlı şarj başka.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt