Yardım mi max 3 veri problemi

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Merhaba

miu 10.2 güncelleme yaptıktan sonra telefon görüşmesindeyken tek işlemcili olduğundan mobil veriyi kapatıyor. görüşme bittikten sonra mobil veriyi açıp kapatana kadar internete bağlanmıyor ?

nasıl çözebilirim ?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhaba

miu 10.2 güncelleme yaptıktan sonra telefon görüşmesindeyken tek işlemcili olduğundan mobil veriyi kapatıyor. görüşme bittikten sonra mobil veriyi açıp kapatana kadar internete bağlanmıyor ?

nasıl çözebilirim ?
Konuyu 3 defa okudum, yinede anlamadım... Sorun tam olarak nedir hocam

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Oyla:

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Konuyu 3 defa okudum, yinede anlamadım... Sorun tam olarak nedir hocam

:D Şimdi bizim telefonlarda görüşme yaparken mobil veri kesiliyor ya. Misal mobil veri açık whatsapp falan bağlı, bir telefon görüşmesi yapıyorum. telefonla konuşurken internet yok doğal olarak hep böyleydi. ama önceden telefon görüşmesi bitince internet geliyor ve yine bağlı oluyordum internete. şimdi son güncellemeden sonra mobil veri açık olmasına rağmen telefon konuşmam bitince internet gelmiyor. ne zamanki mobil veriyi kapat - aç yapıyorum o zaman geliyor internet.

İnşallah anlatabilmişimdir :)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
:D Şimdi bizim telefonlarda görüşme yaparken mobil veri kesiliyor ya. Misal mobil veri açık whatsapp falan bağlı, bir telefon görüşmesi yapıyorum. telefonla konuşurken internet yok doğal olarak hep böyleydi. ama önceden telefon görüşmesi bitince internet geliyor ve yine bağlı oluyordum internete. şimdi son güncellemeden sonra mobil veri açık olmasına rağmen telefon konuşmam bitince internet gelmiyor. ne zamanki mobil veriyi kapat - aç yapıyorum o zaman geliyor internet.

İnşallah anlatabilmişimdir :)
Ok, şimdi daha anlaşılabilinir oldu....Bizim telefonlarda derken sanırım bu Global kararlı rom da olanlarda oluyor herhalde...Ben Stok rom kullanmıyorum, EU kullanıyorum, arada Pro, Mi-Room, Mi Globe, MIUI.Am vs yükledim ve herhangi bir proble karşılaşmadım....yani ben görüşmede iken, rahatlıkla WhatsAppta mesaj atıp, alabiliyorum..Kararlı globalde bu neden oluyor, bilemiyorum...çözümü de varmı, onu da bilmiyorum...yoksa bile İnşallah, yeni bir güncelleme ile düzelir belki....
Yada her şeyinizi yedekleyip, bir fabrika ayarlarına geri dönüp, resetleyin, belki faydası olur İnşallah

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Ok, şimdi daha anlaşılabilinir oldu....Bizim telefonlarda derken sanırım bu Global kararlı rom da olanlarda oluyor herhalde...Ben Stok rom kullanmıyorum, EU kullanıyorum, arada Pro, Mi-Room, Mi Globe, MIUI.Am vs yükledim ve herhangi bir proble karşılaşmadım....yani ben görüşmede iken, rahatlıkla WhatsAppta mesaj atıp, alabiliyorum..Kararlı globalde bu neden oluyor, bilemiyorum...çözümü de varmı, onu da bilmiyorum...yoksa bile İnşallah, yeni bir güncelleme ile düzelir belki....
Yada her şeyinizi yedekleyip, bir fabrika ayarlarına geri dönüp, resetleyin, belki faydası olur İnşallah

çok teşekkürler öneriler için. güncellemeden sonra google haritalar da saçmalamaya başladı donuyor hata verip kapanıyordu. uygulama ayarlarından tüm verileri temizledim düzeldi. custom rom olayına henüz hazır değilim :) brick ederim cihazı diye korkuyorum. zaten daha 10 gün falan var BL açılmasına.

haritalarda yaptığım gibi çözebileceğim bir durum olabilir mi acaba ?

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
çok teşekkürler öneriler için. güncellemeden sonra google haritalar da saçmalamaya başladı donuyor hata verip kapanıyordu. uygulama ayarlarından tüm verileri temizledim düzeldi. custom rom olayına henüz hazır değilim :) brick ederim cihazı diye korkuyorum. zaten daha 10 gün falan var BL açılmasına.

haritalarda yaptığım gibi çözebileceğim bir durum olabilir mi acaba ?
Estağfurullah, rica ederim...yardımcı olamadım ki pek...
Ses açma ve güç tuşuna basarak, stock recovery ye girince, orada sadece wipe cache diye bir seçenek varmı? varsa onu yapın....
sağlıklı çalışmayan bir uygulama için ayarlar/uygulamarı yönete girip, uygulamanın verilerini temizlemenin, çoğu zaman yararı olur...ama görüşme esnasında internet neden kesilir, bilemedim....
Ayarlardan SİM Kart ayarlarında , tercih edilen ağ tipinde sizde ne görünüyor acaba? oradan kaynaklı bir durum olabilir....bende LTE öncelikli şebeke işaretli ...

Oyla:

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Estağfurullah, rica ederim...yardımcı olamadım ki pek...
Ses açma ve güç tuşuna basarak, stock recovery ye girince, orada sadece wipe cache diye bir seçenek varmı? varsa onu yapın....
sağlıklı çalışmayan bir uygulama için ayarlar/uygulamarı yönete girip, uygulamanın verilerini temizlemenin, çoğu zaman yararı olur...ama görüşme esnasında internet neden kesilir, bilemedim....
Ayarlardan SİM Kart ayarlarında , tercih edilen ağ tipinde sizde ne görünüyor acaba? oradan kaynaklı bir durum olabilir....bende LTE öncelikli şebeke işaretli ...

Wipe Cache yok maalesef Wipe Data var.

çift hatlı kullanıyorum. ikisinde de LTE öncelikli. Acaba çift hat tek işlemcili olduğu için mi kesiliyor görüşme sırasında internet

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Wipe Cache yok maalesef Wipe Data var.

çift hatlı kullanıyorum. ikisinde de LTE öncelikli. Acaba çift hat tek işlemcili olduğu için mi kesiliyor görüşme sırasında internet
Olabilir, birini çıkarıp, deneyin bence, kesinti oluyorsa buna rağmen, bir sıkıntı var

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Stock romda böyle bir sorun yoktu, gerçi o zaman da tek hatlı kullanıyordum. Çift hat ayarlarıyla ilgili olabilir.

Oyla:

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Çift hat kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler inşallah. Olması bir ara tek hatla deneyeceğim artık napalım

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt