Soru Mi Max 3 Audio (ses) ve görüntü sıkıntıları

mustafajoymax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MustafaCruis
Cihazım
mi max 3
Konular
9
Max3 ü yeni aldım, ses frekanslarını Max 2'yle karşılaştırınca iyi bulmadım. Şarkılarda madeni ses var. 0Hz-20kHz testi yapan hearing test videosunda " " dinledim ki ses frekansları olumsuz , Max 2'nin sesi daha iyiydi. Bunda düzeltme yapılabilir mi, acaba servise yönlendirilmeli mi , dün alınmış telefon. ?????

Ayrıca selfie kamerası tam yüzüme doğru bakmıyor, içini açıp, açısını mı değiştirmek lazım ????

gelen bütün fotoları 4K izlet ayarı da olumsuz, renkler cansız ve kayısı rengine kaçıyor ????

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Max3 ü yeni aldım, ses frekanslarını Max 2'yle karşılaştırınca iyi bulmadım. Şarkılarda madeni ses var. 0Hz-20kHz testi yapan hearing test videosunda " " dinledim ki ses frekansları olumsuz , Max 2'nin sesi daha iyiydi. Bunda düzeltme yapılabilir mi, acaba servise yönlendirilmeli mi , dün alınmış telefon. ?????

Ayrıca selfie kamerası tam yüzüme doğru bakmıyor, içini açıp, açısını mı değiştirmek lazım ????

gelen bütün fotoları 4K izlet ayarı da olumsuz, renkler cansız ve kayısı rengine kaçıyor ????
Telefonun hayırlı olsun kardeş
1.Bir telefondan beklentin nedirki telefon ne olsun müzik seti değilki şahsen ben hiç bir telefonun çıkışını beğenmiyorum
2.kamera yanlış yada düzensiz takılsa kapanmaz oturmaz illaki açıklık kalır sen almadan önce düşmüş olabilir kendi cihazım gayet stabil
3.gelen fotoğraf ları nereden (hangi uygulama) ile bakıyorsun
Fotoğraf 4k değilse telefonun ne yapsın
istersen buna bir bak 8K fotoğraf olması gereken ayarda ve netlik de

Oyla:

mustafajoymax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MustafaCruis
Cihazım
mi max 3
Konular
9
Telefonun hayırlı olsun kardeş
1.Bir telefondan beklentin nedirki telefon ne olsun müzik seti değilki şahsen ben hiç bir telefonun çıkışını beğenmiyorum
2.kamera yanlış yada düzensiz takılsa kapanmaz oturmaz illaki açıklık kalır sen almadan önce düşmüş olabilir kendi cihazım gayet stabil
3.gelen fotoğraf ları nereden (hangi uygulama) ile bakıyorsun
Fotoğraf 4k değilse telefonun ne yapsın
istersen buna bir bak 8K fotoğraf olması gereken ayarda ve netlik de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

• 1. Max 2 ye nazaran ses kalitesi dusuk veya ayar istiyor, gecenlerde 30.ekim murat5plus'un "Sistem dosyaları üzerinden ses yükseltmek mümkün mü? Ben daha önceden s3 neo cıhazımda sistemdeki ses dosyalarında ses dosyalarındaki verileri kararınca yükseltip çok verimli ses yükseltebiliyordum. Redmi 5 plus cihazima xprise beta kernel yüklediğimce muazzam bir ses şekilde ses yükselmesi alıyordum ama kernel beta olduğu için sıkılıydı." mesajina bakilirsa SW düzeltmeler yapılabiliyor gibi. Yeni ve daha pahali urunde iyilesme aranir, gecmisi methetme degil.
  • kamera çeneme odaklaniyor, servis istiyor sanirim,yeni cihazi verirsem telefonsuz kalacagim, ????
  • 3. Fotolari tabi ki built-in Galeriden. Ayrica facebook. Henuz foto cekmeye baslamadim. 4k gosterme ayari facebooka ait,fakat ekrana gelen de inandirici degil.

Son düzenleme:
Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Telefonunuz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Max 2 ye göre ses kalitesi yetersiz olduğu doğrudur. Viper ve Dolby yükleyince ses ciddi oranda yükseliyor fakat ses seviyesi en düşük olan birinci kademede olduğunda aşırı ses çıkıyor. O konuda bende tatmin olmadım. Telefonda dizi ve film izleyen birisi olduğum için ses konusunda hemfikiriz. İnternet üzerinde yapılan çift stereo hoparlöre sahip olan telefonlarla karşılaştırma testlerinde neredeyse %50 ses farkı var. İleride bir gün gerçek çift stero hoparlöre sahip honor modellerini görürsem karşılaştırma yapacağım.

Unutmayınız ki bu parayı bu cihaza verirken TL bazında değil dolar bazında değerlendirme yapınız. Örneklemek gerekirse geçen sene benim maaşım misal 500 euro(600 dolar)'a tekabül ederken bu sene 325 euro(350 dolar) seviyesine kadar düşüş gösterdiği oldu. Bizim alım gücümüz düşüyor diye telefona bu kadar para verdim dememek gerektiğini düşünüyorum. O anki dolar bazında Honor Note 10 alıp üstüne 200 dolar kalırken(Max 3 alınca üzerine 350 dolar kalacaktı). Tl değer kaybedince Honor Note 10 almak için 50 dolar maaşımız yetmedi.
Max 3 250 dolar(2016-17 yılı arasında 750TL) Max3 250 dolar(2018 1700TL) seviyesine kadar çıktı. Üstüne 500-1000tl vergi, kar, nakliye ve diğer masrafları koyarsanız. Fiyatlar bence ucuz duruyor. Yatın kalkın ithalatçı firma ve kaçak getiren kişilere dua edin. Evofone gibi firmalara kalsaydık şuan donumuzu alırdı.haha--haha--

Oyla:

Ünals57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ünals57
Cihazım
Max3
Konular
1
Arkadaşlar mi max 3 bir haftadır kullanıyorum sayılır henüz miu10 yüklemedim ve 2 3 gündür arama problemi çekiyorum. Numarayı arıyorum ve arama yapıyor ama arama gerçekleşmiyor

Oyla:

illetyus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Öğretmen
Konular
15
Arkadaşlar mi max 3 bir haftadır kullanıyorum sayılır henüz miu10 yüklemedim ve 2 3 gündür arama problemi çekiyorum. Numarayı arıyorum ve arama yapıyor ama arama gerçekleşmiyor

Çin ROM mu?

Oyla:

Ünals57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ünals57
Cihazım
Max3
Konular
1

Miu global 9.6 kararlı 9.6.4.0 (oemdmıfd)

Arıyor gibi arama yapmıyor, arıyorsun yada aranıyorsun sinyal kesilmiş gibi olup ses gitmiyor gelmiyor vs vs..

Ekli dosyalar

• E1D46093-C78F-4383-A2EC-82518872FE38.jpeg
    E1D46093-C78F-4383-A2EC-82518872FE38.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 15
Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Miu global 9.6 kararlı 9.6.4.0 (oemdmıfd)

Arıyor gibi arama yapmıyor, arıyorsun yada aranıyorsun sinyal kesilmiş gibi olup ses gitmiyor gelmiyor vs vs..

Telefonunuz Çin sürüm ise:
İçerisinde 9.6.4.0 varsa, bootloader açıksa ve mi verify sitesinden kontrol ettiğinizde global olmadığı yazıyorsa telefon içerisinde fake rom mevcuttur. Sorunlarınızın gitmesi için Çin tabanlı custom rom kurabilirsiniz.

Global rom istiyorsanız ve eğer telefonunuz çin sürüm ise ARB aktif olup olmadığını detaylı olarak kontrol ediniz.
ARB pasif çıkarsa çin stabil 9.6.11.0 kurduktan sonra fw-less global mi 10.0.1.0 kurabilirsiniz.
Fake romdan direk fw-less global mi 10.0.1.0 a geçerseniz fw-less olduğu için sorunlarınız devam edebilir.
Yada non-arb çin stabile ait fw upgrade flashable yapabilirsiniz.

Telefonunuz Global sürüm ise:
Mi Flash üzerinden son sürümü yeniden flashlama yapınız.

Oyla:
Üst Alt