Yardım Mi Max 3 ARB ve Romlarlar arası geçişler hakkında yardım ?

HKN&CNR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HAKAN
Cihazım
Mi Max 3
Konular
3
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1,5 yıldır ayrı kaldığım xioami dünyasına Mi Max 3 ile geri dönmüş bulunuyorum. Uzun zamandır takip edemediğim için yeni konular hakkında özelliklede ARB hakkında biraz kafam karışmış durumda. Telefonu ilk aldığımda bootloader kilidi için kayıt oluşturmuştum. Dün de bootloader kilidini açıp twrp yüklemiş bulunuyorum. şimdi gelelim asıl konuya... ARB Konusunu biraz araştırdım. anladığım sürüm düşürmede telefon brick oluyor. yalnız bazı konuları da tam anlamış değilim.
Telefonum belirtiğim gibi Mi Max 3 GLOBAL SÜRÜM.

1- Miui resmi romlu Global model telefona Çin resmi romu yükleyince brick olur mu ?
2- Miui resmi romlu Global model telefona Çin tabanlı custom rom yükleyince brick olur mu ?
3- Miui resmi romdan sürümü daha düşük miui custom roma ( Miuipro- XioamiEU- Miroom gibi ) geçişte brick olur mu ?
4- Miui custom romlar ( Miuipro- XioamiEU- Miroom gibi ) arasında düşük sürüm geçişlerinde brick olur mu ?
5- Miui resmi yada custom romlardan Aosp romlara yada tam tersi durumda telefon brick olurmu ?

Bu sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim şimden yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
1- Miui resmi romlu Global model telefona Çin resmi romu yükleyince brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
2-
Miui resmi romlu Global model telefona Çin tabanlı custom rom yükleyince brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
3-
Miui resmi romdan sürümü daha düşük miui custom roma ( Miuipro- XioamiEU- Miroom gibi ) geçişte brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
4-
Miui custom romlar ( Miuipro- XioamiEU- Miroom gibi ) arasında düşük sürüm geçişlerinde brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
5-
Miui resmi yada custom romlardan Aosp romlara yada tam tersi durumda telefon brick olurmu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz

TWRP ile yüklemelerde ise hiç bir şey olmaz

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
1- Miui resmi romlu Global model telefona Çin resmi romu yükleyince brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
2-
Miui resmi romlu Global model telefona Çin tabanlı custom rom yükleyince brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
3-
Miui resmi romdan sürümü daha düşük miui custom roma ( Miuipro- XioamiEU- Miroom gibi ) geçişte brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
4-
Miui custom romlar ( Miuipro- XioamiEU- Miroom gibi ) arasında düşük sürüm geçişlerinde brick olur mu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz
5-
Miui resmi yada custom romlardan Aosp romlara yada tam tersi durumda telefon brick olurmu ? Bootloader kilitlemeden yükle sorun olmaz

TWRP ile yüklemelerde ise hiç bir şey olmaz

Net bilgiler için teşekkür ederim, çok aydınlatıcı oldu. 1 numarada biraz tereddütlüyüm fakat, bundan emin misiniz?

Oyla:

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi