Gcam Mi Max 3 Android 10 MIUI 11/12 GCAM Aktifleştirme [MAGISK]

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Konuya girmeden önce UYARI!
Yapacağımız işlemler sonrasında telefonun varsayılan kamera uygulaması çalışmayacak.

Buna ek olarak "yüz tanıma, telegram kamerası, facebook kamerası vs." çalışmayacak.
Whatsapp ve İnstagram kameralarında sorun yok.
AOSP tabanlı romlarda bu işleme gerek yok.

Gereksinimler;
Android 10 tabanlı MIUI 11/12 rom.

Kurulum;
1- "GCAM @1231243.zip" dosyasını telefonunuza indirin.
2- Magisk uygulamasına girip sol taraftaki menüden "Modüller" içerisinde ki "+" ikonuna basıp ".zip" uzantılı dosyayı seçin.
3- Cihazı yeniden başlatın.
4- Kurulum tamamlandı.

Çalıştığı onaylanan GCAM sürümleri;

Denediğiniz başka sürüm olursa konuya yazabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• GCAM @1231243.zip
    1,4 MB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:

irtimidim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
mi max 3
Meslek
Teknisyen
Konular
1
MIUI 12 Android 10 - 20.6.4 EU Beta ROM' da anlatıldığı gibi denedim orjinal kamera çalışmadı gcam'da çalışmadı modülü magiskden kaldırınca orjinal kamera düzeldi sanırım eu romda olmuyor başka deneyen varmı eu romda

sozer46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
H.Furkan SÖZ
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Öğrenci
Konular
3
MIUI 12 Android 10 - 20.6.4 EU Beta ROM' da anlatıldığı gibi denedim orjinal kamera çalışmadı gcam'da çalışmadı modülü magiskden kaldırınca orjinal kamera düzeldi sanırım eu romda olmuyor başka deneyen varmı eu romda
Bendede eu beta yüklü seninkiyle aynı sürüm Gcam açıldı ama normal kamera gitti

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
MiGlobe'de EU tabanlı bir rom hocam. EU'da deneyip çalıştığını onaylayan kullanıcı hem forumda var, hemde global'da var. Konu verdiğim GCAM versiyonlarını deneyin.

Mangineer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahoni
Cihazım
RedmiK60 12/512
Meslek
Mec. Engineer
Konular
4
Merhabalar sırf GCam için halen android 9 dayım. Eğer Gcam kesin olarak güncel versiyonda kullanılabiliyorsa geçmeyi düşünüyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

irtimidim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
mi max 3
Meslek
Teknisyen
Konular
1
MiGlobe'de EU tabanlı bir rom hocam. EU'da deneyip çalıştığını onaylayan kullanıcı hem forumda var, hemde global'da var. Konu verdiğim GCAM versiyonlarını deneyin.
Anladım hocam zaten olabildiğine inanıyorum o konuda şüpheniz olmasin bende konudaki gcam ı kurdum hatta birkaç kez denedim beceremedim hata verdi gcam biryeri kaciriyormuyum acaba

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Merhabalar sırf GCam için halen android 9 dayım. Eğer Gcam kesin olarak güncel versiyonda kullanılabiliyorsa geçmeyi düşünüyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Bilginin kendisi konuda mevcut. Ekstra bir bilgi vermelik durum göremiyorum. Tek önerim yedek alıp denemeniz olur.
Anladım hocam zaten olabildiğine inanıyorum o konuda şüpheniz olmasin bende konudaki gcam ı kurdum hatta birkaç kez denedim beceremedim hata verdi gcam biryeri kaciriyormuyum acaba
MIROOM'a geçiş yaptım burada da sorunsuz çalıştı hocam. Sizde çalışmaması garip, modül olarak eklediğinizden ve cihazı yeniden başlattığınızdan emin misiniz ? Bu arada dediğim gibi ben trCamera V6 kullanıyorum konuda mevcut olan Parrot sürümde sorunsuz çalışmakta.

Başka modüllerle çakışıyorda olabilir. Varsa diğer modülleri devre dışı bırakın ve sadece konudaki modülü ekleyin.

Son düzenleme:

irtimidim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
mi max 3
Meslek
Teknisyen
Konular
1
Bilginin kendisi konuda mevcut. Ekstra bir bilgi vermelik durum göremiyorum. Tek önerim yedek alıp denemeniz olur.

MIROOM'a geçiş yaptım burada da sorunsuz çalıştı hocam. Sizde çalışmaması garip, modül olarak eklediğinizden ve cihazı yeniden başlattığınızdan emin misiniz ? Bu arada dediğim gibi ben trCamera V6 kullanıyorum konuda mevcut olan Parrot sürümde sorunsuz çalışmakta.

Başka modüllerle çakışıyorda olabilir. Varsa diğer modülleri devre dışı bırakın ve sadece konudaki modülü ekleyin.
Modülü yükleyip aktif olması için zaten yeniden başlattım ve şuan başka modül yok magiskte daha sonra iki APK yi tek tek denedim olmadı ana kameranın çalışmamasindan modülün doğru kurulduğunu düşünüyorum

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Modülü yükleyip aktif olması için zaten yeniden başlattım ve şuan başka modül yok magiskte daha sonra iki APK yi tek tek denedim olmadı ana kameranın çalışmamasindan modülün doğru kurulduğunu düşünüyorum
Anladım. EU ile alakalı diyeceğim fakat sozer46 'da EU kullanıcısıymış ve GCAM'ın açıldığını konuya bildirdi. Size özel bir durum sanırım bu açılmama sorunu. Sizin için çok gerekliyse GCAM romu 4 wipe yaparak baştan kurmanızı öneririm.

Mangineer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahoni
Cihazım
RedmiK60 12/512
Meslek
Mec. Engineer
Konular
4
Eklentiyi kurudm EU Rom da. Dediğiniz gibi bazı uygulamalarda kamera çalışmadı. Yüz tanımayı kullanıyorum onu aktif edebileceğim bir yöntem varmıdır

Üst Alt