Soru MI MAX 2 şarj sıkıntısı

emrahreis123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRAH
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
8
Merhabalar
7 Kasımda mi max2 satın aldım .
ilk kutudan cıktıgında sarjı cok ıyı bır sekılde gıdıyordu sonra sarjı bıtıgınde yenıden sarjı doldurdumda baya hızlı sarjı ınmeye basladı bunun nedenı ne olabılır

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Durum böyle arkadaşlar,sizce normal mi,birde pil tasarruf modunu açmak gerekir mi.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
MIUI8 de bende 2 günden fazla sürede15 saatin üzerinde SOT alıyordum, MIUI9 ise SOT süreleri oldukça azaldı ve batarya tüketimi arttı

Aynı sorun bende de var. Kasım ayında mi max 2 aldım. 9.0.3 güncellemesine kadar bataryası çok iyiydi. Kutudan çıktığı gibi kullanıyordum (global kararlı rom). Bootloader açıp eski kararlı sürümleri denedim ama ne yaptıysam eski batarya performansı yok. 3.5 bazen 4 gün bile şarj etmiyordum müthişti batarya performansı.Bu modelde kronik bir sorun sanırım bir kaç kişi yazdığına göre.Böyle bozulana kadar kullanacağız artık.
Bu nedenle zaten değişik romlar deneyip, en iyi performans hangisinde, ona bakınmaktan helak oldum son zamanlarda.....birisinde batarya iyi, bildirim sorunu var, diğerinde bildirimler geliyor, batarya performansı kötü vs.....Global kararlı da en iyi ROM 9.0.3 olduğu söyleniyor, eğer BL Kilidiniz açıksa, ben şu ana kadar kullandığım en iyi ROM olan MIUI.Am'ı tavsiye ederim

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

godsmack82

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Taybuğa
Cihazım
Mi max 2
Meslek
Kaptan ⚓
Konular
1
MIUI8 de bende 2 günden fazla sürede15 saatin üzerinde SOT alıyordum, MIUI9 ise SOT süreleri oldukça azaldı ve batarya tüketimi arttı

Bu nedenle zaten değişik romlar deneyip, en iyi performans hangisinde, ona bakınmaktan helak oldum son zamanlarda.....birisinde batarya iyi, bildirim sorunu var, diğerinde bildirimler geliyor, batarya performansı kötü vs.....Global kararlı da en iyi ROM 9.0.3 olduğu söyleniyor, eğer BL Kilidiniz açıksa, ben şu ana kadar kullandığım en iyi ROM olan MIUI.Am'ı tavsiye ederim

Vallahi bunaldım artık böyle kullanacağım. Güncelleme gelir düzelir inşallah 9.2.1 yükledim tekrar bootloaderı da kilitledim
[doublepost=1518263933,1518106451][/doublepost]

Ben wipe cache yapamadım sanırım. Yüklediğim rom'ların temiz kurulduğunu düşünmüyorum. Fastboot ile rom flashladığımız zaman wipe cache yapmış oluyor muyuz?
[doublepost=1518264046][/doublepost]
Vallahi bunaldım artık böyle kullanacağım. Güncelleme gelir düzelir inşallah 9.2.1 yükledim tekrar bootloaderı da kilitledim
[doublepost=1518263933,1518106451][/doublepost]
Ben wipe cache yapamadım sanırım. Yüklediğim rom'ların temiz kurulduğunu düşünmüyorum. Fastboot ile rom flashladığımız zaman wipe cache yapmış oluyor muyuz?
Yani wipe cache sadece twrp ile mi yapılabiliyor?
[doublepost=1518549263][/doublepost]Önce fastboot beta rom kurdum en güncel olanı, sonra fastboot 9.2.1 kurdum bataryada gözle görülür iyileşme var.. Aşağıdaki süre wifi ve 3g açık aktif kullanım ile elde edildi. WhatsApp, instagram, youtube vs.. Oyun oynamıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-13-22-28-16-123_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-02-13-22-28-16-123_com.miui.securitycenter.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 18
Oyla:
Üst Alt