Yardım Mi Max 2 pil/batarya sorunu

anarkhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
süleyman
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Merhabalar arkadaşlar. Son güncellemeye kadar bataryadan gayet memnun iken son güncellemeden sonra 5300 mh batarya birden daha çabuk biter oldu. Bunun sebebi nedir? ne yapabilirim?

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Yedek aldıktan sonra Fabrika ayarlarına dönmeyi veya Hard Reset işlemi yapmayı deneyin.
Eğer sorununuz Bataryadan kaynaklı değil ise , ki genelde %+95 değildir ,Pil kullanımınız büyük oranda optimum seviyelere yaklaşacaktır.

Cihazınızın BL kilidi açık ise farklı ROM lar deneyebilirsiniz.

Her güncellemeden sonra Yedek alıp Fabrika Ayarlarına dönmeniz veya Hard Reset işlemi yapmanız ,
Aldığınız güncellemeyi cihazınızda en optimize şekilde kullanmanıza olanak sağlarken veri yığılmalarınıda temizler.

Xiaomi Telefonlarda Hard Reset İşlemi rehberini incelemenizi tavsiye ederim.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Not: Bu işlemden önce Mi Hesabınızın Bilgilerinizi saklamanızı ( Bir yere not etmenizi ) tavsiye ederim .​

Oyla:

sunkar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilgehan
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
0
Selamlar;
Yukarıda "anarkhy" rumuzlu arkadaşın bahsettiği sorunun aynısnı ben de yaşıyorum maalesef.10.3.1 güncellemesinden sonra çok kötü bir batarya performansı gözlemliyorum.
Tarık Bey'in tavsiyeleri ile telefonumu önce fabrika ayarlarına döndürdüm.Performans düzelmedi.Sonra da hard reset yaptım.Yine olmadı.3. yol olarak da mi flash tool ile 9.6.27 ye döndürdüm.Yine aynı maalesef.Şarjım bir türlü % 100 e kadar da dolmuyor.Acaba sorun batarya ömrünün sonuna gelmesi midir?Batarya mı değiştirmeliyim.
Teşekkürler...

Oyla:

anarkhy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
süleyman
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
tekrardan selam. neden olduğunu anlamadığını bir şekilde batarya sorunu eskisi gibi oldu ve gayet uzun süre gidiyor yine. fakat MIUI 10 ile bazı menüler dark mode gibi karanlık oluyordu o da değişmiş .. menüler yine eskisi gibi beyaz olmuş. herhangi bir güncelleme yapmadım bu pil ve dark mode neden böyle değişti anlam veremedim.

Oyla:

kerem_turkey34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Merhaba, 1 haftadır 9.4.25 sürümünde batarya çok hızlı tükenmeye başlamıştı. 9.8.29 sürümüne güncelledikten sonra şimdilik çok daha uzun süre gitmeye başladı. Bilgilendirmek istedim :)

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt