Mi Max 2 AospExtended V7 (9.0) Unofficial-oxygen-20190928

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Değerli yorumlarınızı bekliyoruz hocam. Gerçi ne kadar stabil olsa da android sürümünden kaybediyor bence smirk~~

Aman tanrim. Ne eko sorunu, ne cagri esnasinda kulaklik ahize sesi kismama sorunu nede whatsapta foto cekerken yeşil ekran sorunu. Tertemiz yag gibi bir rom hocam. Daha hardrock kernel kurulu degil. Onuda kurarsak uçar bu rom. Şaka bir yana, çok hosuma gitti. Batarya olayi nasil bakalim yarin aksama onuda yazarim. Ama diyecegim, sorunsuz olsun nougat olsun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190802-213823.png
    Screenshot_20190802-213823.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20190802-213834.png
    Screenshot_20190802-213834.png
    53,3 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20190802-213904.png
    Screenshot_20190802-213904.png
    107,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20190802-215531.png
    Screenshot_20190802-215531.png
    257,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam eğer beğendiyseniz bende kurucam zaten bir romda 24 saat kalamiyoruz farkettigim kadarıyla :D

Ben begendim kardesim, ozellestirmesi bol. Onlari iyicene kurcala. En guzeli kronik sorunlar yok. Benim icin bir ilk oldu miui romlardan sonra

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Ben begendim kardesim, ozellestirmesi bol. Onlari iyicene kurcala. En guzeli kronik sorunlar yok. Benim icin bir ilk oldu miui romlardan sonra
Hocam beni kesmedi. Özelleştirme bakımından MIUI kadar fonksiyon yok ve android sürümleri eski, kullandığım süre boyunca herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Ama bana göre bir albenisi yok. Ve hazır gezmeye çıkmışken revosuda kurdum şuan inceliyorum picture in picture dışında bir fonksiyonu yok zaten.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam beni kesmedi. Özelleştirme bakımından MIUI kadar fonksiyon yok ve android sürümleri eski, kullandığım süre boyunca herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Ama bana göre bir albenisi yok. Ve hazır gezmeye çıkmışken revosuda kurdum şuan inceliyorum picture in picture dışında bir fonksiyonu yok zaten.

Hmm İlginc, bu romun ozellestirme bakimindan havocdan eksik kalir yani yok. Evet surum dusuk ama miui den daha fazla ozellestirmesi var. Ki zaten bence custom romdan beklentimiz bu degil mi ? albeni dedigin neyi eksik solersen belki ben bulmusumdur sana anlatayim. Oreo ve pie deki cihaz sorunlarida yok. İlkkez aosp bir rom ve hata yok. bizim icin gunluk kullanim icin aosp olarak tek alternatif diyebilirim. Sahsen benim icin ilk tercih guncelleme alan yazilimdir. İkincisi gorsellik ve ozellestirme ucuncusu ise Stabil ve hatasiz olmasi. Cihazimizda eu harici guncelleme yok. ondada Gorsellik ve ozellestirme sinirli ve stabillik batarya tarafinda yok. birde ekran dpi 320 yaptigimda eu rom kasmalar yasiyor. Bu romda ilki yok 2 ve 3 var. Artik ne duruma geldiysek 7.1 e bile razi olduk haha--haha--

Diger tum aosp romlarda Telefon gorusmesi yaparken yanimda baskasi olurdu duymasin die kismaya calisir,kisamazdim. Bazen ailemle goruntulu sohbet acardim dis hoparlor sesi kisamazdim. Acil whatsaptan resim atmam gerekirdi ekran yesil cikardi. Piede olup nougatda olmayan ozellekler elbette vardir. Ama onlari harici uygulamalarla halledebilirim. Ornek bu romda launcher nova launcher. Ekrani cift tiklama ile kapatabiliyorum. Nova launcher ayarlarini bir kontrol edin, ben yillar once full surumunu almistim dehset bir launcher. Ki telefon ayarlardaki cihaz ozellestirmeleri sayesinde havoc dan eskik bir ozelligi kalmiyor. Hatta kulaklik ahize sesi eu betadan daha yuksek Eu beta kadar hatasiz ve onun kadar cihazi kasmayan bir romdan bahsediyorum. ( Ekran dpi 320 iken bile ) Guvenlik surumu mayis 2019. Zaten root oldugu surece yapamayacagimiz sey yok. Eger sarj olayi iyiyse ben romumu buldum, Eu beta ve bu rom nod~~ ( Cihaz stok nougat olmasi sebebiyle keske custom nougat secenegimiz daha cok olsa.)( Çok konuştum, affola )

Artıları :
- Oreo ve Pie romlardaki sorunlar, eko, kulaklık sesi kısma, whatsap foto çekerken yeşil ekran vb sorunlar yok
- Hızlı şarj özelliği bu romda çalışıyor ( Resim ekte)
- Hoparlör ve kulaklık sesi çok yüksek

Eksileri:
- Gcam yok, malum nougat

Bonus: Pie kontroller havocda calismiyordu. Bunda saglam

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Bu rom çok hantal ve arayüz olarak çok eski. N romların genelindeki kaba bir arayüzü var. AEX Oreo kurup eko fix yapmak daha mantıklı

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Bu rom çok hantal ve arayüz olarak çok eski. N romların genelindeki kaba bir arayüzü var. AEX Oreo kurup eko fix yapmak daha mantıklı

Eko fix yaptin, ses kisma whatsap yesil ekran ve hizli sarJ ozelligini napacan hocam? . Ki hantal da degil bence yinede kisisel tercih tabi

Son düzenleme:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Eko fix yaptin, ses kisma whatsap yesil ekran ve hizli sarf ozelligini napacan hocam? . Ki hantal da degil bence yinede kisisel tercih tabi

wp'den fotoğraf çekmiyorum, çözüm istiyorsanız 1.1x yaklaştırınca yeşil çekmiyor ve hata ortadan kalkıyor. Hızlı şarj demek istediniz sanırım. Kernel ile çözülüyor. Ses kısma N romlar hariç hepsinde var. BT kulaklık kullanıyorum.

Ayrıca rom gerçekten hantal bu kişisel bir durum değil. AEX n-o sistem farklılıklarını tartışmayalım :D

Üst Alt