Sohbet Mİ KUMANDA hakkında yardım

FarFara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
10
Herkese iyi günler. Telefonum Mi10t Pro. Kumanda özelliği mevcut (kızıl ötesi - ir remote). Elimde bahçe kapısının kumandası var. Bu kumandadan çıkan sinyali telefondaki kumandaya tanımlayabilir miyim? Karşışıklı tanıtma şeklinde. Oluyorsa nasıl olur, programı varmı. Bilen ilgilenen varsa, yardım ederse sevinirim. Teşekkürler

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Sanmam hocam ama çözüm bulursanız burayada konu olarak ekleyin bizde faydalanalim

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Herkese iyi günler. Telefonum Mi10t Pro. Kumanda özelliği mevcut (kızıl ötesi - ir remote). Elimde bahçe kapısının kumandası var. Bu kumandadan çıkan sinyali telefondaki kumandaya tanımlayabilir miyim? Karşışıklı tanıtma şeklinde. Oluyorsa nasıl olur, programı varmı. Bilen ilgilenen varsa, yardım ederse sevinirim. Teşekkürler
Normalde olmayacağını düşünüyorum ki şu nedenle kapı kumandaları MHz frekansı üzerinden işlem yaparlar ama telefon dediğiniz gibi kızılötesi.. ikisinde çalışma prensibini farklı.

Eğer ki sizin kapı kızılötesi olarak çalışıyorsa muhtemelen çalışmıyor kumanda dan işlem yapmayı deneyebilirsiniz. Bunuda ancak deneme yanılma yöntemi ile yapabiliriz bazı kumandalar birbirine uyum sağlıyor. Ben evdeki hoparlörün ses açma ve kısma işlemini AV kısmından deneyerek yapmıştım.

Üst Alt