Yardım Mi Kilidi nasıl kapatılır?

Adh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adnan
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5
Telefon Modeli
Redmi Note 9 PRO
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaslar elimdeki telefon Redmi Note 9 PRO, telefona Mi Flash ile MIUI 12.5 ROM'u kurdum ama Mi Kilidi hala acik durumda, bunu nasil kapatabilirim?

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
neden kapatmak istiyorsun? açık olması daha iyi, bir sıkıntı olduğunda telefonuna daha kolay müdahale edilir.

Oyla:

Adh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adnan
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
neden kapatmak istiyorsun? açık olması daha iyi, bir sıkıntı olduğunda telefonuna daha kolay müdahale edilir.
E ama diyelim telefon calindi, hirsiz çat diye yeni yazilim atar telefonu rahat bir şekilde kullanir, ben kapatmak istiyorum daha guvenli olsun diye.

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
E ama diyelim telefon calindi, hirsiz çat diye yeni yazilim atar telefonu rahat bir şekilde kullanir, ben kapatmak istiyorum daha guvenli olsun diye.
telefonu çalan kişi kapalı BL'yi de açar merak etme. telefonunu çaldırma. çalındıktan sonra adam o telefonu kullanamasa bile bunun sana ne faydası var? telefonun gitti mi sonuçta, gitti. e bitti.
neyse BL'yi yeniden kilitlemek için miflash programıyla aynı rom'u bir daha yükle ama bu sefer "clean all and lock" sekmesini aktifleştir. kilit kapanır.

Oyla:

Adh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adnan
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
16
BL'yi yeniden kilitlemek için MiFlash programıyla aynı ROM'u bir daha yükle ama bu sefer "clean all and lock" sekmesini aktifleştir. Kilit kapanır.
Sagolun hocam, deneyecegim simdi, gelisme olursa donecegim 🙏

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Mi flash ile rom atarken alt kısımda ki seçeneklerden Clean all and Lock seçeneğini seçmelisiniz. Bu biraz sorunlu bir durum çünkü yanlış yazılım yüklerseniz cihazınıza BL kilidi kapalı olduğu için tekrardan yazılım atamayacaksiniz. Cihazınızın hangi sürüm olduğuna (Çin,Global vs.) dikkat ederek yazılımı indirin. Yanlış versiyon indirirseniz geri dönüşü oldukça ugrastirir

• Beğen
Tepkiler: Adh
Oyla:

Adh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adnan
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
16
Mi flash ile rom atarken alt kısımda ki seçeneklerden Clean all and Lock seçeneğini seçmelisiniz. Bu biraz sorunlu bir durum çünkü yanlış yazılım yüklerseniz cihazınıza BL kilidi kapalı olduğu için tekrardan yazılım atamayacaksiniz. Cihazınızın hangi sürüm olduğuna (Çin,Global vs.) dikkat ederek yazılımı indirin. Yanlış versiyon indirirseniz geri dönüşü oldukça ugrastirir
Yazilim atarken neler yapmam gerektigini biliyorum hocam, bana sadece kilidi kapatmak yeterli 😊 Yardiminiz icin tesekkur ederim 🙏

Oyla:
Üst Alt