Yardım mi hesabı sorunu

r10demo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
mi 10 lite
Konular
1
merhabalar telefonun mi hesabını unuttum hiç bir şekilde ne kurulum yapabiliyorum ne de cihazı kullanabiliyorum lütfen yardım edin cihaz mi 10 lite
resimdeki gibi kaldı

Ekli dosyalar

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 31

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Alınmayın hırsız olmadığınızı nasıl kanıtlarsınız.

Ayrıca lütfen yardım help bakın acil dönün gibi başlıklar forumda yasaktır.

Oyla:

r10demo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
mi 10 lite
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Mi hesap bilgilerinizi unuttuysanız dahi hattınızı başka bir telefona takıp şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Umarım cihaz çalıntı değildir.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
3D Designer
Konular
162

• 3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.

Lütfen başlığı düzenleyiniz.

Oyla:

TRMan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sulhi
Cihazım
Mi 10 Lite
Konular
12
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Herkesin aklına ilk çalıntı mı sorusunun gelmesi doğaldır. Ancak insanların başına türlü şeyler gelebilir. İki olaydan bahsedeceğim size. Biri kendi başımdan geçen diğeri bir başkasının.

Kendi başımdan geçen olay şöyle bir suriyeliden sıfır diye telefon aldım, telefonun ilk kurulumu yapıldı dendi bana. Ben de telefonu kontrol ettim, kameraları wifisi çalışıyor mu filan diye, baktım sorun yok satın aldım. İşlerimden dolayı mevcut telefonumu yedekleme ve aktarmak için 3 gün sonra vakit bulabildim. Yeni aldığım telefonu güvenlik açısından sıfırlamak istedim, sıfırlamadan önce her zaman google hesabı kontrolü yaparım ama aklıma hiç mi hesabı gelmedi. Telefonu sıfırladım ve arkadaşınki gibi oldu. Ne hesabı biliyorum ne de şifresini. Bu arada telefonu aldığım suriyeliye de ulaşamıyorum. Araştırdım 20 ile 50 dolar arasında bu hizmeti veren yurtdışı siteler var, 10-15 gün içerisinde mi accountu telefondan kaldırıyorlar. Biz zaten ekonomik olsun diye garantisiz satın alıyoruz ve üstüne 200-400 tl koyduktan sonra zaten tr garantili alırdım. Bazı forumlarda yardım istedim bana da mı çalıntı sorusu soruldu. Çalıntı olsa o 20-50 doları zaten verir buralarda konu açmazdım ki. Neyse yardım eden çıkmadı bana, ben de hesap kaldırma için güvenilir site aramaya başladım ama bir taraftan da bana telefonu satan suriyeliyi arıyorum. Bir arkadaşımın da yardımıyla suriyeliyi buldum. Yakasına yapıştım ya bu mi accountu bu telefondan kaldır yada al telefonunu ver paramı diye. Abi özür müzür dedi telefondan mi hesabı kaldırdı. Kendi numarasını tanımlamış mi hesaba.

Bir başkası ise sarı site vasıtasıyla ikinci el olan xiaomi telefonunu başka bir ile satıyor artık get ile mi bilmiyorum. Alan kişi telefonu iade ediyor, ama içerisine mi hesabını kurmuş bilerek. Satan kişi telefonda mi hesabı olduğunu görünce, iade edeni arıyor ve hesabı kaldırmayı unutmuşsunuz sanırım, benim bunu kullanabilmem için hesabınızı kaldırmanız gerekiyor diyor. Aldığı cevap hesabıma 200 tl yatırırsanız hesap bilgilerini size gönderirim oluyor.

Bu nedenle xiaomi telefon alan da satan da kesinlikle mi hesaba dikkat etmeli.

Oyla:
Üst Alt