Mi Hesabı Hata veriyor

Toygun89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Toygun
Cihazım
Mİ Max 64 GB
Konular
1
S.a arkadaşlar.. Arkadaşımdan bir Xiaomi Mi Max 64 gb aldım ve telefona format atmam gerek. Telefon menüsünden fabrika ayarlarına döndür dediğimde benden desen kilitini istedi o tamam. Fakat sonrasında Mi Hesabının da şifresini istiyor, arkadaş o şifreyi hatırlayamadı tabi. Şifremi unuttum seçeneğinden beni tarayıcıya yönlendirdi. Arkadaşın telefon numarasını istedi yazdım doğrulama kodu gönderdik kodu girdim tamamdır; yeni şifre belirledim artık hepsi halloldu. Evet şimdi telefonu sıfırlamak için yeni belirlediğim şifreyi girdim bu sefer de sunucu hatası dedi. Eh telefonu bir kapadım açtım bu sefer de bildirim çıktı üstte Mi Hesabına bağlanılamadı diye. Dedim ki; ben bu şifreyi nasıl olsa tarayıcıdan sıfırlamıştım, sanırım telefonun aklında eski şifre kalmış o yüzdendir bu hata.. Bildirime tıkladım şifreyi yazıyorum yine sunucu hatası diyor. İnternet de çekiyor bu arada girmediği site yok yani..
Sonra bilgisayardaki internetten bu sefer deniyorum, yeni belirlediğim şifre ile Mi Hesabına giriş yapıyor da bu telefon hala yeni şifreyi kabul etmiyor. Tek amacım telefona format atıp her şeyi sıfırlamak. Sizin anlatacağınız bir yönemle telefonu sıfırlayacağım fakat sonra bu cihaz sıfır gibi olsun yani ben de kendi mi heesabımı her neyse oluşturabileyim yine. Yardımcı olun lütfen biraz uzun oldu gerçekten kusuruma bakmayın...

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Mi flash aracı ile (flash all) seçeneği ile temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Temelde yanı şekilde yüklüyorsunuz. Aşağıdaki linke göz atabilirsiniz. Mi5s için ama yapacağınız işlemler aynı sadece Telefonunuza uygun olan sonu ".tgz" uzantılı romu indiriyorsunuz.

Rehber - Mi5s Cihazlara Orijinal Global Rom Yükleme

Toygun89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Toygun
Cihazım
Mİ Max 64 GB
Konular
1
Teşekkür ederim üstat. Bu tür şeyleri daha önce hiç denemedim ama yapabilirsem eğer en sağlıklısı bu yöntem olmalı. Dediğiniz linki inceleyeceğim şimdi umarım anlayıp yapabilirim, sağ olun :)

Toygun89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Toygun
Cihazım
Mİ Max 64 GB
Konular
1
Fakat yine araştırmaya devam ettim ve bu hesap rom atılsa bile silinmiyormuş deniyor. Bunu yaparsam bu sefer şifreyi girmeden cihaz bile açılmayacak.. Bu risk yüksek duruyor araştırdığım kadarıyla yine sorun yani.. Benim bir şekilde önce bu mi hesabı denen şeyi kaldırmam lazım.. Bir bilen yok mu uygulamalardan da silemiyorum bunu..

muratuyanik1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
xiaomi
Konular
4
S.a arkadaşlar.. Arkadaşımdan bir Xiaomi Mi Max 64 gb aldım ve telefona format atmam gerek. Telefon menüsünden fabrika ayarlarına döndür dediğimde benden desen kilitini istedi o tamam. Fakat sonrasında Mi Hesabının da şifresini istiyor, arkadaş o şifreyi hatırlayamadı tabi. Şifremi unuttum seçeneğinden beni tarayıcıya yönlendirdi. Arkadaşın telefon numarasını istedi yazdım doğrulama kodu gönderdik kodu girdim tamamdır; yeni şifre belirledim artık hepsi halloldu. Evet şimdi telefonu sıfırlamak için yeni belirlediğim şifreyi girdim bu sefer de sunucu hatası dedi. Eh telefonu bir kapadım açtım bu sefer de bildirim çıktı üstte Mi Hesabına bağlanılamadı diye. Dedim ki; ben bu şifreyi nasıl olsa tarayıcıdan sıfırlamıştım, sanırım telefonun aklında eski şifre kalmış o yüzdendir bu hata.. Bildirime tıkladım şifreyi yazıyorum yine sunucu hatası diyor. İnternet de çekiyor bu arada girmediği site yok yani..
Sonra bilgisayardaki internetten bu sefer deniyorum, yeni belirlediğim şifre ile Mi Hesabına giriş yapıyor da bu telefon hala yeni şifreyi kabul etmiyor. Tek amacım telefona format atıp her şeyi sıfırlamak. Sizin anlatacağınız bir yönemle telefonu sıfırlayacağım fakat sonra bu cihaz sıfır gibi olsun yani ben de kendi mi heesabımı her neyse oluşturabileyim yine. Yardımcı olun lütfen biraz uzun oldu gerçekten kusuruma bakmayın...
Ben sifirladim kardeş ses açma yada kapatma tuşuyla birlikte açıp kapama tuşuna aynı anda baş data diye bişey cikicak ona tıkla herşey silinip telefonu tekrar sıfır kuruyorsun herseyini ilk almış gibi

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bu konuda dikkat edim hocam, Mi6 için, cihaza rom atıp sıfırdan kurulsa bile, illaki bağlantılı olduğu Mi Hesabının şifresini istiyor bende. Buradaki sorun, cihazın Mi hesabı ile ilişkilendirilmiş olması.

muratx1

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zayıf
Cihazım
xiomi redmİ4
Konular
0
kimse cav vermemiş yani daha bunun çözümünü bulan yok...

hashasi21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yakup
Cihazım
mi 6
Konular
0
Bu konuda dikkat edim hocam, Mi6 için, cihaza rom atıp sıfırdan kurulsa bile, illaki bağlantılı olduğu Mi Hesabının şifresini istiyor bende. Buradaki sorun, cihazın Mi hesabı ile ilişkilendirilmiş olması.
Hocam merhaba benim tel de mi 6 ben de tele mui 10 yükledim ancak mui hesabım eşleşmiyor şimdi de. Ne yapmam gerek
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt