Haber Mi.Com TR Açıldı!

Xiaomi’nin resmi sitesi Mi.com sonunda Türkiye için yerelleştirildi ve Tamamen Türkçe olarak açıldı! Türkiye’den Mi.com adresine girmek istediğinizde  adresine yönlendiriliyorsunuz.
micom-1024x576.jpg

Xiaomi Türkiye’de ofis açmasının ardından bir distribütör atamış ve Xiaomi Türkiye ibaresini artık sıkça duymaya başlamıştık. Firmaya gelen eleştirilerden bir tanesi de “neden Global sitede Türkiye yok?” idi ve bugünden sonra bu eleştiriler de dinecektir. Artık Xiaomi ürünlerini özelliklerini olan biteni bizzat Xiaomi tarafından yönetilen Mi.com aracılı ile de ilk elden öğrenebilecek aynı zamanda ürünleri nereden nasıl satın alabileceğimizi de görebileceğiz.

Okumaya devam et...

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
şimdi distiribütör teknik servis hizmeti vermekten bile aciz olan evo firması mı oldu.
resmi fan sitesinde bir tane yönetici ile görüşmeden hiç bir açıklama yapmadan mı verdiler distiribütörlüğü?
xiaomi ne yapmaya çalışıyor anlamadım ben.

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Çook güzel ya

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
sonunda açtılar ama düzgün birine verselermiş keşke distribitörlüğü

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Site satış odaklı mı yoksa çözüm odaklı mı olacak ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şu anda birkaç tane distribütör firmanın adı geçiyor. Evo'yu zaten yetkili satıcı olarak bile olsa herkes biliyor. Diğer bir firma ise TurkMi. Hatırlayacağımız üzere Xiaomi sene sonunda Şişede Tatil diye bir etkinlik düzenlemişti. Bu etkinlikte kazanılan cihazları Evo değil TurkMi adli firma gönderdi. Sitelerinde de Distribütör olduklarını yazmışlar. Gerçi beni bilirsiniz, nice sitelerde Distribütörüz ibarelerini görmüştük ama hepsinin fos olduğunu ortaya koymuştuk. Her yazan şeye inanmama gibi bir huyumuz vardır. Ancak hediyeler de bu firmadan gelince doğruluk payı olabileceği düşünülüyor.
Bunun dışında Mi Community'nin geçen sene sonundaki tanışma etkinliğinde de, oteldeki etkinliklerde ne Evo ne de başka bir firmayı göremedim. Sadece mağazaya gittiğimiz zaman doğal olarak mağaza da Evo'nun olduğu için orada Evo'yu gördük. Yani Xiaomi kendi etkinliklerinde sadece kendisi vardı, distribütörler yoktu. Bu da 1'den fazla distribütör olduğuna dair bir işarettir.

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
Şu anda birkaç tane distribütör firmanın adı geçiyor. Evo'yu zaten yetkili satıcı olarak bile olsa herkes biliyor. Diğer bir firma ise TurkMi. Hatırlayacağımız üzere Xiaomi sene sonunda Şişede Tatil diye bir etkinlik düzenlemişti. Bu etkinlikte kazanılan cihazları Evo değil TurkMi adli firma gönderdi. Sitelerinde de Distribütör olduklarını yazmışlar. Gerçi beni bilirsiniz, nice sitelerde Distribütörüz ibarelerini görmüştük ama hepsinin fos olduğunu ortaya koymuştuk. Her yazan şeye inanmama gibi bir huyumuz vardır. Ancak hediyeler de bu firmadan gelince doğruluk payı olabileceği düşünülüyor.
Bunun dışında Mi Community'nin geçen sene sonundaki tanışma etkinliğinde de, oteldeki etkinliklerde ne Evo ne de başka bir firmayı göremedim. Sadece mağazaya gittiğimiz zaman doğal olarak mağaza da Evo'nun olduğu için orada Evo'yu gördük. Yani Xiaomi kendi etkinliklerinde sadece kendisi vardı, distribütörler yoktu. Bu da 1'den fazla distribütör olduğuna dair bir işarettir.
bir baktım mi.com.tr bu site fakemi dedim.sonra tam araştırıyordum bu konuyu açmış arkadaş.
benim hayret ettiğim fan sitelerine bu kadar önem veren bir firmanın,forumdan kimsenin haberi olmadan,hiç bir açıklama yapmadan, distiribütörlüğü vermeleri.
demek ki firmalar büyüdükçe b.k unu çıkarıyorlar.

sobig

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet MERAM
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Finans
Konular
0
bence güzel bir haber, yıllardır tantanası yapıldı. malum firma sonunda distribütörlüğünü global çapta kabul ettirdi.
resmi fan sitesinde
resmi fan sitesi diye bir şey yok sadece fan sitesi. "Fan sites are unofficial MIUI sites built by passionate MIUI fans."

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
bence güzel bir haber, yıllardır tantanası yapıldı. malum firma sonunda distribütörlüğünü global çapta kabul ettirdi.

resmi fan sitesi diye bir şey yok sadece fan sitesi. "Fan sites are unofficial MIUI sites built by passionate MIUI fans."
1.si bu yeni oluşturulan site ile Evo'nun bir alakası yok. Nereden satın alabilirim bölümüne bakarsanız ismi bile geçmiyor. Hoş geçmesi gerekir gerekmez orası ayrı bir konu. Şu andaki konumuz değil. Yani kabul ettirme diye bir durum yok. Tamamen Xiaomi'nin insiyatifi ve kontrolünde olan bir gelişme bu. Xiaomi yarın çıkıp başka biriyle anlaşır.
Unofficial site kavramını da yanlış anlamışsınız. Orada söylenmek istenen şey, Fan sitelerinin Xiaomi'nin kontrolünde olmadığıdır. Ancak en.miui.com sitesi elbette kendi resmi siteleridir. Resmi fan sitesi denilen siteler ise, bu MIUI Fan sitesinin tanımış ve imtiyaz verdiği kısaca resmiyet verdiği sitelerdir. Dünyada onbinlerce fan sitesi var. Ancak en.miui.com sitesinde sadece resmiyet verdikleri sitelerin isimleri yer alır. Aynen bizim şu anda bulunduğumuz site gibi.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20

Etkinlikte var mıydınız? Tanışmış olma ihtimalimiz vardır diye düşünüyorum.

Oteldeki etkinlik esnasında Evo'dan gelenler vardı. Girişte sol tarafta masada oturanlar Evo'da çalışanlardı ki etkinlikte dağıtılan sticker vb şeyler de Evo tarafından yaptırılmıştı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resmi anlamda Xiaomi tarafından desteklenen iki fan oluşumu var.

Bir tanesi MIUI tarafı, diğeri ise Mi Community tarafıdır.

Açılan TR sitesinde de Mi Community Türkiye'ye ve en.miui.com forumuna direk bağlantılar mevcut.

Şu distribütör kim sorusuda herhalde xiaomi dışında hiçbir markada bu kadar dert olmadı diye düşünüyorum. Bugün hayatımızda olan bir çok markanın TR ayaklarında hep distribütörler var, bu yeni birşey değil aslında ama nedense iş xiaomi olunca garip bir hal aldı.

Evofone instagram hesabını takip ediyorum paylaşımlara bir yorumlar geliyor, siz xiaomi değilsinize varana kadar. İstanbul'da iki mağaza açmış bir firma için daha ne söylenebilir ki yetkisi nasıl tartışılabilir. Verdiği hizmet elbette tartışılır ama yetkiliydi değildi tek dist. o yada değil bunları tartışmak çok anlamsız bence.

Hatta burası ve başka forumlarda da Evo ile ilgili böyle yorumlar yazıldıkça insanlar farklı algılara bürünüyor. Biraz bizler yönlendiriyoruz.

Evo yetkili satıcıdır mağazaları vardır. İsteyen ondan alır isteyen almaz işin özü bu kadar basit aslında.

Benim düşüncem ve tahminimde şudur ki belli bir süre boyunca TR faaliyetlerini operasyonlarını evo yönetecek sonrasında ise bu yapıyı xiaomi devralacak şeklinde, çünkü xiaominin türkiye pazarından memnun olacağı kanaatindeyim.

Son düzenleme:
Üst Alt