Yardım Mi Cloud kişi yedekelem sorunu

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
Merhaba;

Telefonu aldığımdan beri dışardan herhangi bir şekilde müdahale/güncelleme manuel olarak yapılmadı. Sadece sistem güncellemeleri otomatik olarak geldiği kadarı ile yüklendi. Ne yaparsam yapayım mi cloud a kişilerimi yedekleyemiyorum. Google hesabımda bütün kişilerim, telefon hafızası ya da sim kartta herhangi bir kayıt yok. Yedekleme açık, senkronizasyon açık ama kişileri yedeklemiyor. Telefona format atacağım ama nedense Google daki yedeğime de çok güvenmiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Hem telefon da ki kişilerin ayarlarından hem de bilgisayarda Gmail hesabına girerek orada ki kişilerden rehberin yedeğini dışarıya aktar

Böylece kişilerin yedeğini sağlama almış olursun.
Aldığınız yedekleride kontrol edin ki yedeğin doğru alınma durumundan emin olasınız

Bir de adem ki google yedeğiniz var mi Cloude yedeğine neden ihtiyaç duyuyorsunuz

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
Hem telefon da ki kişilerin ayarlarından hem de bilgisayarda Gmail hesabına girerek orada ki kişilerden rehberin yedeğini dışarıya aktar

Böylece kişilerin yedeğini sağlama almış olursun.
Aldığınız yedekleride kontrol edin ki yedeğin doğru alınma durumundan emin olasınız

Bir de adem ki google yedeğiniz var mi Cloude yedeğine neden ihtiyaç duyuyorsunuz
Dışarıya aktar seçeneğini denedim, yani telefon hafızasına aktarıp oradan mi cloud a yedeklemeyi ama aktarmayı da yapmadı. Vcf dosyası olarak telefona kaydedip telefonun sabit hafızasına kaydederek (rehbere telefondan ulaşmak için) mi cloud a atmaya çalıştım o da olmadı. Kısaca mi cloud a kişi yedekleyemiyorum ama sürekli senk. açık olduğu için yedeklenmiş gibi gösteriyor.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Dışarıya aktar seçeneğini denedim, yani telefon hafızasına aktarıp oradan mi cloud a yedeklemeyi ama aktarmayı da yapmadı. Vcf dosyası olarak telefona kaydedip telefonun sabit hafızasına kaydederek (rehbere telefondan ulaşmak için) mi cloud a atmaya çalıştım o da olmadı. Kısaca mi cloud a kişi yedekleyemiyorum ama sürekli senk. açık olduğu için yedeklenmiş gibi gösteriyor.
Cloud rehberine bende toplu olarak yükleme yapamadım. Ancak bilgisayardan i.mi.com adresinden rehberi açıp ordan vcf yüklemeyide denemedim.
Sadece rehberin kayıt adresini cloud olarak ayarlayıp tek tek numaraları kopyalarsanız oluyor. Oda çok iş.
Google rehberi bu açıdan mükemmel aslında. Öyle ki diyelim telefondan Google rehberdeki bir kişiyi sildiniz. Google bu kişiyi sadece gizliyor. Taki bilgisayardan rehberinizi açıp elle silene kadar silmiyor bile. Genede tedbiren ayda bir filan bir vcf yedeği oluşturup gdrive yükleyebilirsiniz.

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
Cloud rehberine bende toplu olarak yükleme yapamadım. Ancak bilgisayardan i.mi.com adresinden rehberi açıp ordan vcf yüklemeyide denemedim.
Sadece rehberin kayıt adresini cloud olarak ayarlayıp tek tek numaraları kopyalarsanız oluyor. Oda çok iş.
Google rehberi bu açıdan mükemmel aslında. Öyle ki diyelim telefondan Google rehberdeki bir kişiyi sildiniz. Google bu kişiyi sadece gizliyor. Taki bilgisayardan rehberinizi açıp elle silene kadar silmiyor bile. Genede tedbiren ayda bir filan bir vcf yedeği oluşturup gdrive yükleyebilirsiniz.
1400 küsür tane kayıt var hangi birini tek tek atalım :D Çok teşekkür ederim hocam, iyi günler. Google ı kullanmaya devam :)

Üst Alt