Yardım Mi cloud hakkında

Sezerdn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Xiaomi Mix 2
Konular
2
Forum puanı
0
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2
Telefon Modeli
Xiaomi Mi Mix 2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Herkese merhaba...

Arkadaşlar benim telefonum Xiaomi Mi Mix 2. Benim sorunum şu. Bazı fotoğraflarımın üstüne bulut işareti üzerine eğik tire var. Bazı fotoğraflarımın üzerinde hiçbir işaret yok.

Bazı fotoğraf dosyalarımın üzerinde Mi cloud senkranizasyonu kapalı yazıyor, bazılarında hiçbirşey yazmıyor. Ben senkronize etmesini istemiyorum ayarlardan yaptım gözüküyor ama hala bazı fotoğraflarımın üzerinde bulut işareti yok sanırım senkronize ediyor. Mesela kamerayla çekerken sorun yok ama internetten indirince senkronize ediyor bunu nasıl kapatabilirim.

2.nci sorum ise şu şekilde;

İnternette film, video vs izlerken ana ekran tuşuna basıyorum, video küçük bir pencerede oynamaya devam ediyor. Sağ alt tarafta. Bazen ise bunu yapmıyor. Neye göre yapıp yapmadığını öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

You must be registered for see images attach
mesela şu şekilde

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi9
Konular
358
Forum puanı
16.618
Evet hocam haklısınız üzerinde bulut simgesi bulunanlar senkronize edilmeyenler. Eğer simge yoksa o resimler senkronize edilmiş demektir.

Eğer hiç bir fotoğrafın senkronize edilmemesini istiyorsanız Ayarlar/Mi Hesabı/Mi Cloud altında yer alan senkronizasyon seçeneklerinden galeriyi kapatmanız yeterli olacaktır. Hiç bir fotoğraf senkronize edilmeyecektir.

Eğer belirli klasörlerin senkronize edilmesini istemiyorsanız galeri uygulamasına girip sağdaki albümler sekmesine geçin ve senkronizasyonunu kapatmak istediğiniz albüm klasörü üzerine uzun bastığınızda açılan seçeneklerden Mi Cloud ile senkronizasyon özelliğini kapat seçeneğini işaretleyin.

Sezerdn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Xiaomi Mix 2
Konular
2
Forum puanı
0
Cevabınız için teşekkür ederim. Anlattığınız şekilde yaptım. Ancak hala sorun düzelmedi. Telefon kamerasıyla fotoğraf çekerken buluta atmıyor onda sorun yok ama herhangi bir fotoğrafı indirdiğimde veya farklı bir program ile düzelttiğimde üzerinde bulut işareti olmuyor. Sadece albümler kısmında, mi cloud senkranizasyonu kapalı yazıyor. Şuan hiçbir klasörümü senkronize etmiyor değil mi. Hatta şu şekilde görselini atayım.

2.nci sorumun cevabını da admin olduğunuz için bilirsiniz diye yinelemek istiyorum.

Google chrome'da video izlerken ana ekrana dön tuşuna bastığımda video penceresi küçülerek alt tarafta oynamaya devam ediyor. Ancak bunu her seferinde değil ara sıra yapıyor. Bunu yapmak istediğimde ne yapmam gerekir. Biraz uzun oldu mazur görün lütfen

Ekli dosyalar

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi9
Konular
358
Forum puanı
16.618
Eğer ayarlar altında yer alan Mi Hesabı bölümünden Galeri senkronizasyonunu kapattıysanız yedeklemenin olmaması gerekir. i.mi.com adresinden yedeklenen fotoğrafları kontrol edebilirsiniz.

Birebir kullanmadığım bir özellik fakat Chrome üzerindeki belirttiğiniz video özelliğinin çalışması için bildiğim kadarıyla özelliği video sitesinin desteklemesi gerekiyor.

Üst Alt