Rehber Mi Cloud alan satın alma.

gekren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Merhabalar arkadaşlar.

Daha önce paylaşılan bir rehber bulamadığımdan burada kendim oluşturmak istedim. Bildiğiniz gibi Mi Cloud, Xiaomi telefonlar ile tümleşik gelen bir sistem ve benim görüşüme göre yedekleme işlemleri için tümleşik yapıların kullanılması daha efektif oluyor.

Bu sebepten Mi Cloud'dan alan alıp, yedekleme alanınızı büyütme hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle Mi Cloud alan almak için ödeme yapmak yerine Mi Credits almanız gerekiyor.

Öncelikle sayfasından bilgilerinizi girerek ana sayfaya ulaşıyorsunuz.

Daha sonra sağ üst köşede hesabınızın adının yanındaki fotoğrafa tıklayarak Buy Now yazısına tıklıyorsunuz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu bölümden paket seçimi yapıyorsunuz. En makulu 100 gb lık paket. Fotoğraf ve videolar için yeterli alan sunuyor. Bugünün kuru ile 1 yıllık 140 tl civarına geliyor.
Upgrade butonuna basarak aylık, 3 aylık veya yıllık seçimini yapıyorsunuz. Seçeneğinize göre Pay HK ** a tıklıyorsunuz.

Çıkan ekranda krediniz olmadığını belirten bir yazı çıkıyor. Recharge a basarak kredi doldurma ekranına geçiyorsunuz.

Bu ekranda kaç kredi almak istediğinizi ortaya yazıyorsunuz ve sağ alttaki Confirm Pay a tıklıyorsunuz. İşin sırrı bundan sonra başlıyor. Eğer açık bir Paypal hesabınız varsa çıkış yapın. Çünkü Türkiye'den Paypal'a ödeme kabul edilmiyor.

Açılan Paypal ekranından aşağıdaki gibi bilgileri dolduruyoruz. Ülkeyi ve milliyeti Hong Kong doldurmak önemli. Sonra Pay Now tuşuna basıyorsunuz.

Daha sonrasında ekran görüntüsü alamadım. Çünkü paket alınması gerekiyor. Sonrasında sadece üstteki seçeneği seçerek TL olarak ödeme yapmayı kabul ediyorsunuz. Artık Mi Credits iniz 188 tane mevcut. Bu kredi ile 100 gb alanınınızı alabilirsiniz.

Paint terk bir anlatım oldu ancak benim gibi bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlere yol göstereceğini umuyorum. Herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Payment failed
Sorry, does not support payments for PayPal accounts in China, please replace the PayPal account to try again

Böyle bir sorunla karşılaştım ücreti çekti ancak okey vermedi. Ayrıca mi hesabıma da kredi geçmedi nasıl bir çözüm uygulamamız gerekiyor ?

yesyunus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi 4A
Konular
0
bunu denedim ama cloud satın alırken paypal çıkmıyor. ek olarak ülkemizde paypal sorunu da var. 2 kredi kartı denedim ikisinde de ülkeniz politikası sebebiyle işleme devam edilemiyor diye hata veriyor. diğer seçenekleri de denedim hepsi çine özel ödeme yöntemleri. Bu sorunu aşabilen var mı yakın zamanda?

cilingirkaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaan
Cihazım
mi 5
Konular
11
olmadı malesef iptal etti işlemi varmı başkaca yöntemi ?

hedehodo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hede
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
böyle saçma iş olur mu ya allahaşkına. paypal çalışmıyor, micoin card'ı google'da aratıyorum iki sonuç çıkıyor. türkiye'de yaşayıp alan satın alan 1 kişi yok mu ya. çok acayip

cilingirkaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaan
Cihazım
mi 5
Konular
11
xiaomi ye yazdım ben durumu teşekkür etti araştırıyoruz falan filan dedi dönüş yok 15 gündür

hedehodo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hede
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
var mı hocam gelişme? uyuz etti beni denemediğim yol kalmadı

Sent from my Mi 9T using Tapatalk