Yardım Mi Box S 4K Ethernet Bağlantı Sorunu

F8rhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
F. Özmutaf
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7
Herkese merhaba,

Mi Box S 4K cihazım var. Kablosuz internetteki dalgalanmalardan etkilenmemek için USB - Ethernet adaptörü ile kablolu internete bağlanmak istedim.

Kablolu internetim 1.000 mbps olduğu için internetten gigabit bağlantıyı destekleyen şu ürünü satın aldım:

İnternette izlediğim videolarda insanlar direkt bağlantıyı yapıp ağ ve internet bölümünde ethernet bağlantı yazısını görüyorlar ancak ben bağlantıyı yaptığımda etherneti görmüyor. Defalarca yeniden başlattım. Geliştirici kısmından USB ayarını USB Ethernet olarak değiştirdim ancak yine de olmadı. Bu sorun aldığım adaptörden mi kaynaklanıyor, yani bu adaptör mi box'a mı uygun değil yoksa kullandığım mi box veya mi box'taki yazılım artık usb etherneti desteklemiyor mu?

Konu ile ilgili güncel bir bilgiye ulaşamadım. İnternetteki videolar genelde 2-3 yıllık. Acaba bu 2-3 yıl içinde yazılım güncellemesi ile usb ethernet bağlantılarına bir engel mi koydular acaba diye düşündüm.

Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

Selamlar.

Not: Aldığım USB ethernet dönüştürücü bilgisayara taktığımda sorunsuz bağlandım ve 1000 mbps internet hızı aldım. Yani adaptörde prensip olarak bir problem yok gibi duruyor.

Üst Alt